Ú s t í n/L. - V rámci 11. kola ligy juniorů přivítal Slovan na domácím ledě tým Karlových Varů "B". Ústečtí junioři si pěti góly pojistili vítězství a Robin Zvědělík si ve svém prvním ostrém startu připsal čisté konto.
pá 13. 11. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Energie Karlovy Vary B
5:0 1:0, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 20. Procházka (Loukota, Patzelt), 25. Patzelt (Janák, Trončinský), 34. Trončinský (Amirov), 37. Janák, 48. Řídel (Amirov, Macek). Rozhodčí: Turčan - Janíček, Goltsch. Vyloučení: 4:4, navíc TS Chodounský (KVB). Využití: 1:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Trončinský, Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Macek, Ozom, Janák, Amirov, Patzelt, Drha, Koval, Řídel, Kopta.

HC Energie Karlovy Vary B: Grančarov - J. Novák, Prachař, Binias, Dimitrov, Štaif, Salnikov, Pfister, M. Novák, Chodounský, Sus, Baxa, Juránek, Václav, Hubáček, Zeman.

Po čtrnáctidenní pauze na domácí čekal soupeř z Karlových Varů. Oba týmy vstoupily do utkání aktivně. Do první výraznější šance se dostali domácí, když si Milan Janák na mezikruží vytvořil prostor ke střele a zakončil. K vyraženému kotouči už se ale nikdo nedostal a tak hra mohla pokračovat. Hostující Jakub Novák vypálil z levého kruhu, Zvědělík ale za svá záda kotouč nepustil ani po následné střele Petra Baxe. Od poloviny třetiny začali Ústečtí udávat tempo hry. Bořek Ozom se dostal na mezikruží k zapomenutému kotouči a bekhendem se pokoušel překonat Grančarova. A vzápětí to zkusil znovu, když vyslal kotouč na bránu z levého kruhu, ale ani po několika dorážkách puk neprošel do branky. Otevřít skóre poté mohl také Milan Janák svou tvrdou ranou z levého kruhu. Vstřelit úvodní branku se ale domácím podařilo až v poslední minutě, kdy Jiří Procházka dorážel střelu Jakuba Loukoty. Po dvaceti minutách si tak Slovan odvážel do kabin jednogólový náskok.

Ve druhém dějství Slovan třemi góly navýšil svůj náskok. Nejprve se prosadil Martin Patzelt, kterého na pravém kruhu zadovkou vybídl ke střele Milan Janák a poté umístil kotouč přesně mezi betony. Následně se do statistik svým gólem zapsal také kapitán domácích Jan Trončinský, který před gólmanem dokázal kotouč zvednout pod horní tyč. Ústečtí i nadále pokračovali v aktivní hře a po faulu na Milana Janáka bylo rozhodčím nařízeno trestné střílení. Faulovaný Milan Janák se ujal kotouče a přesnou střelou mezi betony se postaral o čtyřbrankové vedení domácích.

Na úvod třetí části se Slovan dostal do početní nevýhody, ale i v oslabení se domácí probojovali do šance, když zakončoval Jakub Koval po přihrávce od Bořka Ozoma. Gólem skončila až střela Daniela Řídela mezi betony Grančarova a svým pátým gólem rozhodl o vedení domácích 5:0. Do konce třetiny se Slovan dostal ještě do několika šancí. Jan Hucek se z mezikruží pokoušel bekhendem překonat karlovarského gólmana. Grančarov měl lapačku připravenou a následně zlikvidoval vyrážečkou také střelu Petra Zdvořáčka od modré čáry. Skóre už se neměnilo a domácí si tak po šedesáti minutách odnesli z pátečního utkání výhru 5:0 a do tabulky si připsali důležité tři body.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme celých šedesát minut kontrolovali hru a soupeře jsme k ničemu nepustili. Hráli jsme dobře dozadu, gólů mohlo být víc, ale vítězství si ceníme, jelikož hrál první s druhým, ale myslím si, že jsme byli celých šedesát minut lepší.“