P l z e ň - Už ve 2. minutě otevřeli ústečtí junioři v Plzni skóre, ale domácí nechtěli přerušit šňůru vítězných zápasů a na začátku druhé třetiny už vedli 3:1. Na snížení ústeckých hokejistů odpověděli vzápětí další brankou, ale pak už se prosazovaly pouze modrožluté barvy.
pá 25. 9. 2009, ČEZ Arena
HC Škoda Plzeň
4:5 2:1, 2:3, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Stránský (Pitule, Lev), 18. Zeman (Jonák), 21. Lev (Pitule, Jeřábek), 33. Pitule Zeman, (Stránský) - 2. Hanzl (Šrámek, Havlíček), 25. Šrámek (Havlíček), 35. Havlíček (Zákoutský), 39. Žák (Šaršok, Havlíček), 49. Havlíček (Šrámek). Rozhodčí: Zubzanda - Havelec, Fiala. Vyloučení: 8:17. Využití: 4:4. Diváci: 73. Střely na branku: 46:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.

HC Škoda Plzeň: Polívka - Sullmann, Jeřábek, Zeman, Boháč, Hucl, Špaček - Pitule, Stránský, Lev - Hošťálek, Baxa, Petruška - Sedláček, Roušal, Jonák - Mainer, Herm, Bernad.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Zákoutský, Brož, Humpolíček, Holomek, Jurčák, Grin - Drnec, Žák, Šaršok - Hanzl, Šrámek, Havlíček - Vávra, Bříza, Pořický - Kentoš, Baránek, Místecký - od 14. Janíček.

Domácí se snažili na soupeře vlétnout, ale již po půl minutě hry se faulem provinil domácí Baxa. Lvi následující přesilovky řádně využili a po Šrámkově střele dorážel do prázdné branky Hanzl – 0:1. Úvodní branka však byla posledním výrazným střeleckým počinem hostí v první třetině. Plzeňské nepříznivý stav rychle probral. V osmé minutě se při přesilové hře prosadil Stránský a srovnal stav utkání na 1:1. Ústí se svou nedisciplinovanou hrou připravovalo o větší možnost útoku. Avšak i přes velmi aktivní hru domácích a časté přesilové hry se plzeňským hráčům nedařilo skórovat. V deváté minutě se bílým dokonce otevřela možnost vstřelit branku při přesilové hře pět na tři, ale ani tentokrát se nezadařilo, i když puk kolem tyčí létal často. Střelecký útlum prorazil až v 18. minutě ranou z dálky Zeman. Po první třetině tak na světelné tabuli svítil stav 2:1 pro domácí, který odpovídal předváděné hře obou mužstev.

Druhou třetinu začali domácí hráči s chutí. Hned po sedmi sekundách se tak domohli přesilové hry, díky které ještě v téže minutě srovnali. Chytrou kombinaci po ose Jeřábek, Pitule, Lev zakončoval poslední jmenovaný do prázdné branky. – 3:1. Hráči Ústí nad Labem se ale nevzdali a o pět minut déle proměnili přesilovou hru. Šrámek střelou nad ležícího Polívku snížil stav utkání na 3:2. Domácí se v přesilových hrách poměrně trápili. Když však seděl Humpolíček na trestné lavici, vrátil domácím dvougólový náskok Pitule – 4:2. Plzeňští hráči vypadali, že jsou na koni a po většinu zápasu diktovali hru. Ústečtí je zastavovali pouze za pomoci faulů. Avšak po vzájemné potyčce, když Špaček chránil svého gólmana před Hanzlem se hosté prosadili. Havlíček zavelel k obratu střelou z kruhu a trefil se Polívkovi mezi nohy – 4:3. V čase 38:25 zaúřadoval Žák, který si položil Polívku a zakončil do prázdné branky. Plzeň tak přišla o dvougólové vedení během čtyř minut, ačkoliv byla lepším týmem – 4:4.

Do poslední části hry vstupovala obě mužstva za vyrovnaného stavu. Plzeň však měla značnou výhodu, když nastupovala s pěti hráči proti třem ústeckým bojovníkům. Plzeňskou marnost v proměňování šancí jen dokumentovala tyč Pituleho, netrefení prázdné branky Lvem a Jeřábkova tvrdá rána, která se zastavila o masku ústeckého brankáře. Lekci v efektivitě však Lvi udělili domácím pouhých sedm sekund po uplynutí jedné z mnoha přesilovek. Havlíček zařídil svou trefou Severočechům tři body – 4:5. Plzeň i přes tlak a závěrečnou power play nedokázala srovnat skóre. Nic na tom nezměnil ani time-out domácích trenérů dvě sekundy před koncem.