Ú s t í n/L. - Takřka měsíc čekala družina kouče Pecky na všechny body. Trošku překvapivě se jich dočkala na domácím ledě, kde hostila čtvrté Pardubice. Lvíčata se obula do Východočechů hned zkraje utkání a po pěti minutách vedla 2:0. I v dalším průběhu zápasu určovali podobu hry domácí a když kolem 30.minuty začali hosté kousat, zamítli žlutomodří jejich snahu o nápor dalšími dvěma brankami. V poslední třetině už Pardubice jen kosmeticky upravily skóre utkání, v němž si Lvíčata připsala cennou výhru 4:1.
so 26. 1. 2008
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
4:1 2:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Vernek, 5. Hanzl (Novák, Hadbavný), 35. Hadbavný (Hanzl, Novák), 36. Svitavský (Šrámek, Zukal) - 43. Semorád (Bláha, Kindl). Rozhodčí: Turčan - Kebrle, Hynčica. Vyloučení: 7:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 47:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hiadlovský - Procházka, Müller, Brož, Musílek, Mizera, Zukal, Šimon - Hadbavný, Novák, Hanzl - Vernek, Svitavský, Šrámek - Salač, Kauschitz, Bacovský.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Čaladi (36. Landsman) - Šnejdr, Kučera, Poskočil, Fink, Blažek, Popler - Stoklasa, Kousal, Bláha - Kaut, Kindl, Dobiáš - Radil, Semorád, Nykl.

Už v prvních sekundách utkání se jako první probili před branku soupeře hosté, z nebezpečného závaru před Hiadlovským, který pro toto střetnutí nahradil Dědka, vylétly nebezpečné dorážky Kindla a Dobiáše. Lvíčata se však nenechala zahnat do kouta a hned v 5. minutě dvakrát po sobě udeřila. Nejprve si podél mantinelu potáhl puk Vernek, vzápětí si bleskurychle sjel na střed a rychlou kličkou otevřel skóre utkání - 1:0. Hned po buly ve středovém kruhu vzali branku hostí útokem Novák s Hadbavným a z jejich spolupráce vytěžil další branku dorážející Hanzl - 2:0. Parádní souhru pak předvedli v 11. minutě Salač s Kauschitzem, kteří si však své nahrávky před prázdnou branku opláceli až příliš gentlemansky. Pardubice chtěl vytáhnout z útlumu Semorád, jehož výpad ranou z první Buchtele nezužitkoval. Lvíčata se ovšem nedala vytlačit z režisérské stoličky utkání, další povedenou akci domácích zakončoval z velkého úhlu, o to však nebezpečněji Svitavský. Hosté se v první třetině ještě jednou zkusili vrátit do zápasu, zpoza branky přistál puk na holi Buchtelemu, ten však z brankoviště kotouč do sítě neprocpal.

Druhou třetinu otevřel rychlým výjezdem od zadního hrazení Hadbavný, jenž si následně před svatyní hostí počínal velmi důrazně. Domácí si utkání evidentně užívali, hosty drželi v bezpečné vzdálenosti od Hiadlovského a sami vyráželi k útočným ztečím. Jednu z nich zakončoval nebezpečným bekhendem Hanzl, po něm rychlými kličkami po chybě obrany hostí rozhýbal gólmana Čaladiho Kauschitz. Kolem půle utkání už však přitlačili na pedál i hosté a před Hiadlovským bylo stále živěji. Žlutomodří ovšem zareagovali rychlým brejkem, který trošku se štěstím zakončil mezi betony Čaladiho Hadbavný - 3:0. Definitivně pak snahu Pardubic o zmrtvýchvstání uťal Svitavský, jenž dorazil švih Śrámka, který zacinkal jen na břevno. To už lovil puk ze sítě vystřídavší brankář Landsmann. Pardubice se v závěru třetiny ještě pokoušely vzpamatovat, ale ostrou ránu Vágnera zápěstím zlikvidoval bravurním semaforem Hiadlovský.

Do poslední části vstoupili domácí poměrně laxně a záhy zafungovala hokejová prozřetelnost. Před ústeckou brankou měl totiž dostatek času na doklepnutí Bláhovy střely Semorád - 4:1. Domácí ovšem zanedlouho odpověděli výtečnou akcí, na jejímž počátku byl pas přes dvě pásma, který zachytil na útočné modré Hanzl, ten narýsoval před branku najíždějícímu Novákovi, jenž ale své zakončení mezi tyče Landsmanovy branky nevměstnal. Hosté při snaze jakkoliv korigovat průběžný stav působili nervózním a křečovitým dojmem, čehož si všímal především rozhodčí Turčan. Lvíčata naopak zůstávala při chuti, jak například dokázal Salač, který se proháčkoval až před Landsmana. Ke konci utkání mohla pomýšlet na snížení ještě Kousalova rána z kruhu a v závěru to z úhlu ještě zkoušel příklepem Stoklasa, to ale bylo ze strany Pardubic vše.

Miloš Pecka (Ústí nad Labem): „Vítězství proti Pardubicím je určitě povzbuzením. My jsme teď měli docela smolnou sérii, kdy jsme prohrávali o branku, jako například naposled na Slavii, kde jsme určitě nebyli horší. Proti Pardubicím jsme dali konečně víc jak dva góly, a když se to podloží dobrou obranou a dobrým výkonem brankáře, tak ten zápas zvládneme, což se dneska potvrdilo. Hodně nás uklidnilo rychlé vedení o dvě branky, v první třetině jsme soupeře vyloženě přestříleli. V druhé třetině jsme dokázali přidat další dvě branky a v poslední části, i když Pardubice vstřelili jednou branku, tak jsme průběh utkání kontrolovali."