C h o m u t o v - Ve finiši v dostizích o konečné první místo v tabulce skupiny "B" NOEN extraligy juniorů zajížděli hokejisté Ústeckých Lvů na led oblastního rivala Chomutova. Ústečtí nevstoupili do zápasu nijak oslnivě a až do začátku třetí třetiny tahali za kratší konec provazu. Nástup do závěrečného dějství ale zvládli a třemi brankami oslabeného soupeře udolali. V tabulce mají na prvním místě 75 bodů s tříbodovým náskokem na druhý Havířov. Do konce dlouhodobé části zbývají dohrát tři zápasy.
so 27. 2. 2010
Piráti Chomutov
2:4 1:0, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 18. Zeman (Ptáčník, Karlík), 28. Zeman (Motejlek) - 25. Bříza (Janíček, Zákoutský), 41. Místecký (Janíček, Holomek), 45. Bříza (Pořický, Hříbal), 59. Žák (Hošek, Drnec). Vyloučení: 7:7, navíc Kerch (CHM) a Holomek (UNL) TS. Bez využití:. Diváci: 80. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Piráti Chomutov: Hollý - Kolář, Pinka, Čížek, Motejlek, Kolčava, Karlík, Průcha - Ptáčník, Hammerbauer, Mála, Csányi, Heindl, Zeman, Wszolek, Klouček, Hrabák, Kerch, Kunc.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Drahorád, Humpolíček, Hříbal, Zákoutský, Grin, Holomek - Vernek, Janíček, Pořický, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, Žák, Hošek, Místecký.

Na první vážnějsí akci si museli diváci počkat až do sedmé minuty utkání, kdy se do přečíslení dva na jednoho dostali domácí hráči. Žádná větší šance se však z toho nezrodila. Druhá šance domácích byla v minutě desáté, kdy se střela jen o centimenty nevešla pod břevno hostujícího Michala Petráska. Hostující hráči si, až na několik lehčích střel, žádnou situaci nevytvořili, a tak dále více ze hry měl Chomutov. Domácí se dostali v šestnácté minutě do samostatného úniku, ale fantastickým zákrokem lapačkou, hostující brankář střelu zneškodnil. To již neplatilo v minutě osmnácté, kde si před bránou počkal Lukáš Zeman. Dostal přihrávku od Josefa Ptáčníka a střelou do prázdné brány otevřel skóre. Poslední zajímavou situací v úvodní dvacetiminutovce byla vzájemná potyčka domácího Martina Motejlka a hostujícího Ondřeje Hříbala. Rozhodčí neměl jinou možnost, než poslat oba aktéry na dvě minuty, za katr. Úvodní dvacetiminutovku vyhrál Chomutov 1:0.

Druhá třetina začala velmi napínavě, když se na obě dvě strany pískalo trestné střílení, za faul na ujíždějícího protihráče. Chomutovovský ani ústecký exekutor neměl štěstí, a tak stále svítilo na ukazateli 1:0. Toto skóre netrvalo dlouho. V pětadvacáté minutě dokázal hostující Tomáš Bříza na poněkolikáté překonat domácího Juraje Hollého a srovnat skóre zápasu. Od té doby se začalo více prosazovat hostující Ústí. Po dalších dvou minutách, už mohlo být skóre nahnuté pro hosty, ale domácí brankář v brance čaroval. V sedmadvacáté minutě se na ledě strhla nefalšovaná bitka, za kterou si šli odpočinout domácí Wszolek a Kerch. Za hosty Tomáš Bříza. To evidentně domácí povzbudilo. V osmadvacáté minutě se prosadil domácí Lukáš Zeman, který z místa vhazování propálil ústeckého gólmana. Klid domácí mohli mít už ve třicáté minutě, ale neproměnili svoji šanci. Ústí mohlo srovnat krok k třiatřicáté minutě, kdy se do úniku dostal hostující útočník. Ale domácí brankář fantastický vyrazil mimo tři tyče. To byla poslední vážnější situace, která se zrodila ve druhé části.

Třetí část začala velmi smolně pro domácí tým, který již po pětatřiceti vteřinách hry inkasoval. Domácí si neohlídali ujíždějícího Janíčka, který pak nahrál od mantinelu Lukášovi Místeckému. Ten udělal kličku na gólmana a v pohodě zasunul puk do domácí klece. Ústí se dostalo do pohody, a to vyústilo další brankou. Pětačtyřicátá minuta znamenala vedení pro hosty. Nedůrazná obrana domácích nechala před brankou samotného Tomáše Břízu, který prostřelil domácího brankáře. Domácí se pokoušeli vyrovnat, ale bezúspěšně. Konečné K.O. dostali domácí dvě minuty před koncem, kdy po hrubé chybě domácí obrany, která šla vystřídat, doklepl puk za záda brankáře Martin Žák. Domácí si ještě vzali time-out a následně i power-play, ale ani to neodvrátilo prohru 2:4. Ústí nad Labem vyhrálo v Chomutově 4:2.