M L a d á B o l e s l a v - Další nepříliš šťastný začátek mělo utkání ústeckých juniorů, tentokrát v Mladé Boleslavi. Než se mladí Lvi rozkoukali, svítilo na ukazateli skóre 2:0 pro domácí. Další branku přidali Boleslavští ve druhé třetině. Na lepší časy se zablýsklo až ve třetí třetině, ale snížení na rozdíl dvou branek nemělo dlouhého trvání. Druhá branka ústeckých hokejistů už jen kosmeticky upravila konečný výsledek.
so 13. 12. 2008
BK Mladá Boleslav
4:2 2:0, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 2. Belay (Kotrba, Milotinský), 6. Kotrba (Belay, Milotínský), 33. Velechovský (Rys), 53. Krejčík (Velechovský) - 47. Bříza (Drahorád, Šaršok), 60. Grin (Drnec). Rozhodčí: Würtherle - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

BK Mladá Boleslav: Hrubý – Lacika, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Čížek, Soukup, Arazím – Krejčík, Rys, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotínský, Vild, Jiránek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert – Jurčák, Drahorád, Stejskal, Říha, Zákoutský, Grín, Holomek, Brož – Kočí, Kentoš, Janíček, Šaršok, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, žák, Březa, Drda, Řídel.

Boleslav byla v první třetině lepším týmem, Ústečtí od začátku bránili, už ve 2. minutě využil zmatků v jejich obraně Martin Belay, jenž svou střelu zavěsil nádherně pod horní tyč. V další šanci se ocitl o dvě minuty později Velechovský, gólman Severočechů Jan Wegert však instinktivně švihl lapačkou a střelu vyrazil. Domácí roztáčeli v útočném pásmu smrtící kolotoč, Ústečtí Lvi byli v první fázi utkání poměrně bezradní. Druhou branku zařídilo opět boleslavské trio Kotrba – Milotínský – Belay, po vzájemné kombinaci se ve skrumáži prosadil Adam Kotrba. První náznak šance hostí přišel až na konci 11. minuty, kdy ve vlastním oslabení tří proti pěti ujel Martin Žák, Hrubý ale proti němu vyjel a rybičkou mu puk vypíchl. Po sérii faulů si první přesilovku zahráli i Lvi, soupeři dokázali pořádně zatopit, nicméně výbornými zákroky se zaskvěl i Martin Hrubý a stav zůstával stále stejný. V 17. minutě neudržel nervy domácí obránce Čížek a pustil se do Drdy – z pěstního souboje dvou třiadvacítek vzešla první hromadná potyčka a dvě minuty pro jejího původce. V závěru třetiny se dalším zákrokem lapačkou blýskl Wegert a nic víc už se nestalo.

Ve druhém dějství pokračovala herní převaha mladoboleslavských juniorů, ve 24. minutě zvonila tyč po střele Soukupa. Hokej byl nyní rychlejší a méně přerušovaný. V polovině 33. minuty se skóre měnilo potřetí, převahu domácích přetavil v gól Filip Velechovský. Po závaru před Wegertem dotlačil puk až za brankovou čáru.

Ve třetí třetině se přiostřilo, oba celky přitvrdily a zápas byl najednou spíše o fyzické síle. Ve 44. minutě Ústečtí snížili, prosadil se Tomáš Bříza. Vstřelená branka byla pro Severočechy velkou vzpruhou a náhle byli mnohem nebezpečnější než v předešlých dvou třetinách. Hrálo se nahoru dolů, potřebný klid ale dodal domácím Lukáš Krejčík, který v těsně blízkosti gólmana zdvihl puk pod břevno. Půl minuty před koncem ještě upravoval na konečných 4:2 Ústecký obránce Grin.