Ú s t í n/L. - Postupný návrat do normálu hlásí junioři Ústeckých Lvů. Marodka se pomalu vyprazdňuje, a tak se v 8. kole nadstavbové části NOEN extraligy mohl tým představit v sílící setavě. Na hráčích byla sice ještě znát určitá nerozehranost, ale díky bojovnosti slavila předvedená hra úspěch.
pá 4. 12. 2009
HC Mountfield ČB
3:1 1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Vernek (Baránek, Pořický), 37. Hošek (Drnec, Drahorád), 60. Holomek (Drnec) - 44. Polodna (Šaršok, Heřman). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 8:8, navíc Brož (UNL) 10 min. [NARZ] a OK [NESP], Ježek (MOU) 10 min. [NESP]. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Grin, Drahorád, Brož, Zákoutský, Hříbal, Holomek, Jurčák - Drnec, Hošek, Místecký - Vávra, Chládek, Žák - Vernek, Baránek, Pořický - Kentoš, Bříza, Janíček.

HC Mountfield ČB: Hrubec - Dietz, Makovský, Předota, Klement, Vráblík, Štěpán - Seidl, Marek, Ježek, Sumerauer, Heřman, Babka, Šrašok, Polodna, Vaniš.

Vstup do utkání měli domácí na jedničku. Už po 2 minutách dostal pas před Hrubce Vernek a kličkou do bekhendu nedal brankáři Jihočechů šanci. Brzy nato však domácí faulovali, ale hosté nabídnutou šanci nevyužili. V 10. minutě hráli domácí necelou půlminutu dvojnásobnou přesilovku, ale ani oni výhodu proměnit nedokázali. Nebezpečná akce přišla až ve 12. minutě v oslabení domácích. Po šanci Verneka se neprosadil ani Holomek. Ten byl ale faulován a síly na ledě se vyrovnaly. Chvíli nato už hráli domácí ve třech, hosté se ale nedostali ani ke střele. Od té doby byla trestná lavice na straně domácích prakticky až do konce třetiny obsazena. Hosté ale sedmiminutovou přesilovku v kuse využít nedokázali.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, ale brzy pykali za zbytečný faul. Ve 26. minutě si hosté náznak šance vypracovali, akce však vyšuměla do ztracena. Vzápětí se na druhé straně mohl prosadit Hošek, nezvedl však kotouč přes brankářův beton. Brzy nato hráli domácí přesilovku, sevřeli soupeře v obranném pásmu, ale pozorného Hrubce překonat nedokázali. Hra postupně ztrácela na tempu, nebezpečnější akce byly k vidění pouze v přesilovkách. Ve 37. minutě vytvořili domácí zmatek před brankou a Hošek snad natřikrát překonal Hrubce - 2:0.

Třetí třetinu začali lépe hosté. Domácí se pohybovali kolem své branky dost laxně a Polodna je za to z blízka potrestal - 2:1. Ve 48. minutě se do brejku dostal Chládek, ale jen vyprášil brankáři Hrubcovi betony. Hosté zlepšili pohyb, přitvrdili a domácí měli směrem dozadu chvílemi dost problémy. V 57. minutě vystřelil pohotově Klement, ale Wegert proti němu vytáhl parádní semafor. Vzápětí domácí faulovali a hosté tak měli před koncem třetí třetiny možnost srovnat. Trenéři Mountfieldu si vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. Minutu před koncem domácí ujeli do přečíslení, ale Žák trefil jen tyč. Více než půl minuty se pak hrálo v útočném pásmu Jihočechů, než napřáhl od modré Holomek a podtrhl účet utkání - 3:1.