Ú s t í n/L. - Výhra nad Kladnem, která ústecké juniory velmi přiblížila bojům v play off, se nerodila vůbec lehce. Hosté totiž během čtyř minut odskočili do dvoubrankového vedení. Domácí hokejisté ale po zlepšeném výkonu čtyřmi brankami otočili stav utkání ve svůj prospěch. Přestože se hostům ještě podařilo snížit, domácí si už výhru pohlídali a vetřinu před koncem ji ještě do prázdné branky potvrdili.
so 14. 2. 2009
Rytíři Kladno
5:3 0:0, 2:2, 3:1

Branky a nahrávky: 31. Humpolíček (Kočí), 34. Šrámek (Chládek, Grin), 53. Chládek (Šrámek, Grin), 54. Holomek (Kentoš, Bříza), 60. Kentoš (Šrámek) - 22. Pánek (Melka), 26. Melka, 57. Hošek (Šmíd). Rozhodčí: Petružálek - Kebrle, Hlinka. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Grin, Zákoutský, Brož, Jurčák, Humpolíček, Drahorád, Říha, Stejskal - Šrámek, Drnec, Chládek - Bříza, Kentoš, Holomek - Šaršok, Baránek, Kočí - Kozák, Řídel, Pojezný.

Rytíři Kladno: Kůdela - Vyskočil, Stehlík, Vrba, Šmíd, Petráček - Bečvář, Melka, Křepelka, Medřický, Čurda, Kinkor, Bláha, Kupec, Pánek, Eberle, Hošek.

Kladno, které ještě nemělo úplnou jistotu záchrany začalo lépe. Na konci 3. minuty se k pěkné střele dostal Melka, ale Petrásek jeho pokus chytil. Kladenský útočník navíc zbytečně sekl brankáře do lapačky a oslabil tak své mužstvo. Jenže domácí byli v přesilovce úplně bezzubí. V 10. minutě vytvořili domácí před kladenskou brankou pořádný závar, ale nic z toho nebylo. Vzápětí po levé straně ujel Křepelka, ale netrefil branku. V 18. minutě vypálil v přesilovce z vrcholu deštníku Brož a po jeho dělovce padl brankář k zemi. Po přerušení hry se pokračovalo. Těsně před sirénou měl z blízka šanci opět Křepelka, ale Petrásek byl pozorný.

Zkraje druhé třetiny dohrávali hosté přesilovku a brzy hráli i dvojnásobnou. Při ní se brzy, po vyšachování domácí trojice, trefil Pánek. Ve 26. minutě hráli domácí přesilovku, ale po chybě se hosté dostali do přečíslení a Melka poslal hosty do dvoubrankového vedení. Vzápětí mohl sížit Kentoš s Holomkem, ale Kůdela vše vyřešil. Další přesilovka se domácím povedla o poznání lépe. Od modré vypálil Humpolíček a kotouč se zastavil až v síti - 1:2. Ve 34. minutě, při hře 4 proti 4, přistrčil Chládek do jízdy Šrámkovi a ten kličkou do bekhendu nedal Kůdelovi šanci - 2:2. Poté se hra obou mužstev otevřela a šance střídaly na obou stranách.

Hned v úvodu třetí třetiny zahodili hráči obou mužstev několik jasných příležitostí. Hra se přelévala ze strany na stranu a nehrálo se zrovna v rukavičkách. V 52. minutě dostali domácí téměř minutovou výhodu dvojnásobné přesilovky, ale červené světlo dokázali rozsvítit až v klasické přesilovce. Na branku vystřelil od modré Grin a Šrámek s Chládkem doráželi. O minutu později už bylo ve Zlatopramen aréně o mnoho veseleji. Holomek se neukvapil a střelou zápěstím pokořil Kůdelu počtvrté. V 57. minutě se v pěkné šanci neprosadil Drnec, a tak vzápětí udeřilo na druhé straně. Mezi betony se Petráskovi trefil Hošek. V 58. minutě hráli hosté přesilovku a navíc odvolali brankáře. Čtveřice domácích hráčů byla pod velkým tlakem. 4 vteřiny před koncem třetí třetiny se ale hosté sami vytlačili z útočného pásma a hned po vhazování se trefil do prázdné branky Kentoš.