V neděli se zimním stadionu v Ústí nad Labem odehrál zápas, ve kterém se utkal domácí Slovan s týmem PZ Kladno. Hned na začátku první třetiny dostali žlutmodří dva góly a prohrávali 0:2. Ve zbytku utkání nedošlo ke zlepšení a tak junioři prohráli 3:8.
ne 19. 2. 2017, ZS Ústí nad Labem
PZ Kladno
3:8 1:2, 0:1, 2:5.

Branky a nahrávky: 15. Veselý (Balcar), 42. Amirov (Veselý), 51. Žďánský (Opočenský), 2. Nekvinda (Jarý, Míka), 4. Vyšín (Nekvinda), 22. Novotný (Choc), 46. Jarý (Vyšín), 48. Jarý, 50. Jarý (Míka, Nekvinda), 56. Jarý (Míka), 56. Jarý (Míka).
Vyloučení: 3:4.
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:6, 3:6, 3:8.
Rozhodčí: Luczków, Toman, Janíček.
Počet diváků: 98.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Poulíček, Opočenský, Loukota, Vytejček, Hucek, Moucha, Balcar, Veselý, Gottfried, Tomáš, Amirov, Kopta, Magasanik, Zdvořáček, Žďánský.

PZ Kladno: Moravec, Smrž, Míka, Heindl, Keller, Šanda, Novotný, Nekvinda, Kudr, Jarý, Vyšín, Choc.

Zápas nezačal pro domácí tým příliš příznivě. První dva góly si připsalo Kladno. Jako první se trefil Nekvinda, ve 4. minutě pak Vyšín. Domácí Slovan měl následně dvě šance v podobě přesilových her, ty se ale nepodařilo využít. V 15. minutě se podařilo Veselému vstřelit s Balcarovou asistencí branku a snížit tak na 1:2. Ke konci první třetiny se žlutmodří dostali do oslabení.

To pokračovalo i po začátku druhé třetiny. Tlak, který v přesilové hře vyvíjelo Kladno, se jim podařilo zvládnout, další gól ale padl do jejich branky. Postaral se o to Novotný. Kotouč se pohyboval u branky hostí a byla zřetelná snaha domácích vyrovnat. 5 minut před koncem druhé třetiny dostalo Ústí možnost snížit, přesilovou hru ale nevyužili. Minutu před koncem se žlutomodří dostali do oslabení.

Podobně jako do druhé třetiny, i do té poslední domácí nastupovali v pokračující přesilové hře pro hosty. Po překonaném oslabení se trefuje Amirov s asistencí Veselého a snižuje na 2:3. To dává Slovanu naději na vyrovnání. Ta se ale rozplyne s dalšími góly od kladenských hráčů – třikrát se trefuje Jarý a zvyšuje na 6:2 pro hosty. Pár minut na to se žlutomodrým daří dát jejich třetí branku, připisuje si ji Žďánský, o asistenci se postral Opočenský. To naneštěstí pro ně nestačí, v závěru zápasu se opět prosazují hosté, konkrétně střelec předchozích třech gólů, Jarý. Ten v 56. minutě dává dvě branky a zápas končí 3:8.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): V první řadě bych chtěl říct to, že Kladno přijelo ve 12 lidech. Naši kluci nebyli kocentrovaní na zápas a soupeře podcenili. Brzy jsme prohrávali 2:0 a těžko jsme se vraceli zpátky do zápasu. Dostali jsme se na 3:2, ale to bylo z naší strany všechno. Dneska kluci podali špatný, nekoncentrovaný výkon. Dneska jsme si nezasloužili ani jeden bod.

Ivo Kyndl (PZ Kladno): Ačkoli jsme sem přijeli jen s 11ti hráči, protože máme velkou marodku, tak musím říct, že perfektně chytal golman, který nás dneska podržel strašně moc a kluci dodržovali taktické pokyny. Potom musím pochválit Tomáše Jarého, který dal v dnešním zápase 5 branek, i když není střelcem v každém utkání, je spíše defenzivní hráč, měl výborné bruslení. Bylo to prostě šťastné utkání, měli jsme víc štěstí.