.">
Ú s t í n/L. - V posledním zápase dlouhodobé části NOEN extraligy už ústeckým juniorům o nic nešlo a v zápase to, bohužel, bylo znát. Soupeř z Českých Budějovic totiž ještě na dálku bojoval s Chomutovem a Libercem o postup do play off, a tak měl o motivaci postaráno. Svým vysokým nasazením téměř celý zápas Ústecké Lvy přehrával. Výsledkově na tom byli přesto až do 53. minuty lépe domácí. Zápas nakonec po 65 minutách neměl vítěze, a tak o výsledku rozhodly úspěšnější nájezdy soupeře. Junioři Ústeckých Lvů se ale přesto mohou těšit na play off, ve kterém přivítají ve středu 10. března v 17 hodin čtvrtý tým skupiny "A".
so 6. 3. 2010
HC Mountfield ČB
2:3sn 0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 22. Pořický (Holomek, Grin), 50. Havlíček (Pořický) - 31. Ježek (Boška), 53. Ježek (Polodna, Klement), 65. Ježek (TS). Rozhodčí: Vokřál - Krejsa, Ledinský. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 137. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Grin, Holomek, Brož, Zákoutský, Hříbal, Drahorád - Baránek, Havlíček, Pořický - Drnec, Bříza, Vávra - Šrámek, Hošek, Janíček - Tuček, Pojezný.

HC Mountfield ČB: Hnízdil - Makovský, Předota, Klement, Semrád, Kolařík, Jáchym - Seidl, Marek, Ježek, Sumerauer, Boška, Přibyl, Zvoník, Šaršok, Polodna, Vaniš.

Hosté, vědomi si důležitosti zápasu, vstoupili do zápasu s vysokým nasazením a už v 5. minutě vybojovali přesilovou hru. Na jejím konci ale faulovali a síly na ledě se vyrovnaly. V 8. minutě pak hráli domácí dokonce půlminutovou dvojnásobnou přesilovku, ale ani oni si s ní neporadili podle svých představ. Poté se hosté usadili v útočném pásmu a kolem domácí svatyně bylo dost horko. Ve 13. minutě domácí opět faulovali, ale soupeř nezůstal pozadu a stav hráčů na ledě vyrovnal. Brzy nato prověřil brankáře hostí z úniku tvrdou střelou z kruhu Janíček. Série přesilovek branku na ani jedné straně nepřinesla. Když pak ani Holomek neproměnil přečíslení a Polodna na druhé straně brejk, do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině dohrávali domácí přesilovku, Pořický zpoza brankové čáry nastřelil Hnízdila a poslal Lvy do vedení - 1:0. Poté se hrála vyrovnaná partie s minimem šancí. Ve 27. minutě hráli hosté další přesilovku, ale domácího brankáře příliš neprověřili. V polovině zápasu se do obrovské šance dostal Brož s Havlíčkem, ale Hnízdil své spoluhráče podržel. Současně ale hosté faulovali, a tak poskytli domácím početní výhodu. Jenže ti situaci trochu podcenili, a tak hosté v oslabení trestali. Vyrovnání jim zařídil Ježek. Domácí hokejisté se i dál nemohli dostat do tempa a Wegert se musel v brance hodně činit. Ve 37. minutě dokonce zazvonila tyčka domácí svatyně. Na konci druhého dějství hráli domácí ve třech, ale nic důležitého se už nestalo.

Na začátku třetí třetiny dohrávali Jihočeši přesilovku, nic však při ní nevymysleli. Ve 43. minutě se do velké šance dostal Brož, ale v tísni minul branku. Hokejisté Budějovic přidali a domácí, kterým přeci jen trochu chyběla větší motivace, tahali za kratší konec provazu. V 50. minutě hráli hosté přesilovku, ale domácí ujeli do přečíslení, Pořický si vyměnil kotouč s Havlíčkem a druhý jmenovaný posunul Lvy do vedení. Brzy nato trefili hosté opět tyčku domácí svatyně. V 52. minutě hráli domácí hokejisté přesilovku, ale už po 10 vteřinách ujel do brejku opět Ježek a opět se nemýlil - 2:2. Na začátku 58. minuty si Marek vychutnal dva domácí obránce, ale ve velké šanci branku vstřelit nedokázal. Další branka již do konce 60. minuty nepadla, a tak se utkání přehouplo do prodloužení.

V prodloužení se hrál hokej nahoru - dolů, útoky předčily obranu, ale oba brankáři byli v nastaveném čase bezchybní. Třívteřinová powerplay hostí neměla už na nic vliv a na řadu tak přišly nájezdy. Po úpravě ledu nasucho se jako první rozjeli domácí ale nakonec nikdo z nich nedal. Hosté se trefili za záda ústeckého brankáře hned dvakrát, a tak si z ledu Ústeckých Lvů odvezli další dva body. Rozhodující branku Jihočechů vstřelil hned z prvního nájezdu Ježek a zkompletoval tak svůj hattrick.