Ú s t í n/L. - V naprosto zdecimované sestavě nastoupili domácí junioři proti stejně starým hokejistům z Pardubic. Celkem deset hráčů z různých důvodů nenastoupilo k utkání, další odstoupil během hry a jeden dohrál jen se sebezapřením. Zápas ovlinil už samotný začátek utkání, kdy hlavní rozhodčí za sporný pozdní příchod poslal domácí do čtyřech a chvíli nato pískl hodně přísné trestné střílení. Hokejisté domácího Slovanu na obdrženou branku nedokázali odpovědět a po utrápeném výkonu utrpěli na domácím ledě nejhorší porážku sezóny.
pá 16. 1. 2009
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
0:4 0:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Buchtele, 26. Buchtele (Radil), 35. Buchtele (Radil, Kapec), 46. Radil (Kapec). Rozhodčí: Smitka - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 4:6, navíc Kočí (UNL) TS [HÁK]. Využití: 0:1. Diváci: 134. Střely na branku: 21:39. Průběh utkání: 0:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Grin, Zákoutský, Brož, Sveikauskas, Stejskal, Drahorád, Říha - Šrámek, Baránek, Pojezný - Bříza, Kentoš, Kočí - Řídel, Baránek, Janíček - Březa.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Landsman - Zdráhal, Drtina, Krejnus, Havlík, Rozlivka, Poskočil - Radil, Stoklasa, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Nosek, Pilař, Bendík, Kapec.

Domácí ještě ani nenastoupili na led a už jim na světelné kostce svítil trest za pozdní nástup. Ve 3. minutě hráli v oslabení i hosté, přesto se dostali do nebezpečného brejku. Domácí pak faulovali v 5. minutě a bylo proti nim hned nařízeno hodně přísné trestné střílení. K puku se postavil Buchtele a přestože Petráskovi puk tančil chvíli na rameni, nakonec se skutálel do branky - 0:1. Hráči Slovanu byli po hodně nepovedeném vstupu do utkání jako opaření a hosté jasně udávali tón utkání. Postupem času se hra vyrovnala a před koncem první třetiny hráli domácí další přesilovku, ale Petrásek při ní opět musel řešit nájezdy pardubických hráčů.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a před domácí brankou to chvílemi vypadalo, že hrají přesilovku. Ve 26. minutě našlápl kolem pravého mantinelu Buchtele a střelou po ledě překonal Petráska podruhé. Druhá obdržená branka jakoby Lvy nabudila, ti zrychlili pohyb a Pardubickým nezbývalo než několikrát za sebou vyhodit kotouč přes všechny čáry. Jenže snaha domácím nevydržela příliš dlouho a od poloviny druhé třetiny už opět tahali za delší konec provazu hosté. Ve 35. minutě domácí špatně střídali, zapomněli mezi kruhy na úplně volného Buchtele, který pohodlně zkompletoval čistý hattrick - 0:3.

Do třetí třetiny domácí trenéři úplně přeskupili řady. Na ledě to bylo zpočátku znát, protože žlutomodří měli hned několik slibných šancí. Jenže udeřilo na druhé straně. Po pěkné souhře nejproduktivnější pardubické řady prostřelil Petráska Radil. Domácím nebylo možné upřít snahu, ale když 6 minut před závěrečnou sirénou neproměnili další přesilovku, bylo jasné, že v tomto zápase už k žádnému dramatu nedojde.