C h o m u t o v - Nepříliš povedený zápas sehráli na úvod nového ročníku extraligy ústečtí junioři. Přestože už vedli 2:0, o náskok brzy přišli a nakonec prohráli vysoko 3:6.
pá 11. 9. 2009
Piráti Chomutov
6:3 2:2, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Mužík (Kůs, Kalinovič), 20. Kalinovič (Kůs, Mužík), 24. Kůs, 34. Kůs (Mužík), 39. Csányi (Hofmeister, Dostál), 42. Csányi (Kolář) - 12. Havlíček (Hanzl), 16. Hanzl (Grin), 30. Chládek (Žák, Holomek). Rozhodčí: Petružálek - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 6:3.

Piráti Chomutov: Hollý - Dostál, Pinka, Kolčava, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta - Pekárek, Ptáčník, Kalinovič, Mužík, Matějka, Csányi, Hofmeister, Kroupa, Milotínský, Kůs, Kolář, Miklovič.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Grin, Zákoutský, Humpolíček, Holomek, Jurčák, Brož, Hříbal, Drahorád - Havlíček, Hanzl, Mach - Baránek, Chládek, Žák - Kentoš, Bříza, Vávra - Pořický, Drnec, Místecký.

Hned od úvodu zápasu bylo vidět, jak se hráči sami těšili na utkání. Uvodní minuty zápasu patřili Chomutovu, ten hned v několika případech nedal z vyložené šance gól. Domácí v zápase inkasovali jako první, a to když ve dvanácté minutě, v čase 11:47 obdrželi gól. Gól se zrodil z nedůslednosti chomutovské obrany, při kterém měl ústecký hráč, Ondřej Havlíček dostatek času i prostoru. Asistoval mu neomylně kapitán týmu, Robin Hanzl. Druhý gól opět padl do branky domácích. Ti nechali ústeckého hráče Jakuba Grina dlouho samotného za bránou. Ten situace využil, a předložil nádhernou přihrávkou tutovku Robinovi Hanzlovi, a ten se nemílil - 0:2. Dvougólové vedení netrvalo dlouho, nýbrž pouze osm vteřin. Hned po vhazování se vrhli hráči Chomutova před brankáře hostí. Po nádherné přihrávce Jaroslava Kůse, snižoval Petr Kalinovič. Ten samý hráč ve 20. minutě srovnal. Nádhernou individuální akcí se o snížení postaral Petr Kalinovič, to když sám projel z obranného, až do útočného pásna. Brankář v tu chvíli neměl šanci, jelikož střela šla pod víko - 2:2.tím i první třetina skončila.

Jak skončila třetina první, tak začala i ta druhá, a to velkým tlakem na hostující hráče. To přineslo také ovoce, když v čase 23:01 vsítil vedoucí branku Chomutova Jaroslav Kůs. Hráč nepotřeboval na gól ani pomoc spoluhráčů -3:2. V čase 27:35 byl vyloučen domácí hráč Jiří Dostál, a mužstvo za to zaplatilo. Branku v přesilovce Ústí nad Labem vstřelil Ondřej Chládek, s přispěním Martina Žáka a Ondřeje Holomka. Branka padla v situaci, když Ondřej Holomek střílel z modré čáry na brankáře. ten střelu pouze vyrazil, a Ondřej Chládek dopravil puk za záda Juraje Hollýho - 3:3. O další čtyři minuty později Chomutov znova vedl,a to zásluhou Jaroslava Kůse, kterému přihrál před brankou Jakub Mužík, a dělovkou poslal puk až za záda Jana Wegerta. Poslední, a znovu úspěšnou akcí Chomutova byla situace ze 39. minuty zápasu. Kdy do brány poslal dělovku Karol Csányi, kterému asistoval Jakub Hofmeister a Richard Pinka.

Poslední část začala opatrnějším hokejem, který se hrál po celou dobu třetiny. Další branka padla už na začátku třetí třetiny, a to opět do ústecké brány. Situace nápadně připomínala akci a pár minut zpět, kdy se Chomutov trefil po čvtrté, jen s tím rozdílem, že branku nedal Jaroslav Kůs, ale Karol Csányi. Asistoval mu přitom Marek Kolář. Zbytek utkání se už pouze dohrával z povinosti.