P a r d u b i c e - Dvě hrubé chyby pradubických hráčů a využitá přesilovka rozhodly o tom, že po první třetině bylo v Pardubicích prakticky rozhodnuto. Dobrou obrannou hrou podpořenou výborným výkonem Dědka v brance si Lvíčata už náskok pohlídala a odvezla si tak z Pardubic poměrně nečekanou výhru.
pá 14. 12. 2007, ČEZ Arena Pardubice
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
3:6 0:3, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 27. Buchtele (Kaut), 38. Dobiáš (Kousal), 58. Dobiáš (Kousal, Jindřich) – 4. Hadbavný, 11. Hanzl (Novák), 15. Vernek (Mizera, Hanzl), 36. Novák (Vernek), 43. Šrámek, 60. Hanzl. Rozhodčí: Stolín – Kis, Padevět. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 50. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Landsman – Drtina, Fink, Šnejdr, Kučera, Poskočil, Blažek – Jindřich, Kousal, Kaut, Stoklasa, Buchtele, Nykl, Šejba, Radil, Dobiáš.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek – Procházka, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož – Kočí, Kauschitz, Hanzl, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Vernek.

V úvodu utkání dostaly Pardubice možnost přesilové hry. Dlouho dobu se držely v útočném pásmu, ale na modré vypíchl Jakub Hadbavný puk a uháněl sám na Filipa Landsmana, kterého překonal střelou do šibenice – 0:1.

Domácí se snažili o vyrovnání, byli více u puku, ale ve vstřelení branky jim bránila dobrá obrana a skvěle chytající Jan Dědek. Ústí opět zahrozilo rychlým protiútokem, ale gólman si se střelou od modré poradil.

V 10. minutě si Pardubice opět zahrály přesilovku, ale po hrubé chybě obrany nahrál Martin Novák na volného Robina Hanzla a ten si s rozhozenou obranou poradil, když puk poslal pod horní tyčku – 0:2.

Slovan si svou první přesilovku zahrál ve 14. minutě a padl opět gól. V čase 14:10 zakombinovali Robin Hanzl, David Mizera a Jan Vernek, který od modré prostřelil Filipa Landsmana – 0:3.

Pardubice se snažily alespoň snížit, ale nemohly se před bránou prosadit. Po první třetině se do kabin odcházelo za stavu, který by před zápasem tipoval jen málokdo.

Úvod druhé části přinesl velmi nepřesnou hru. Ve 24. minutě přihrál Tomáš Kaut zadovku na Ladislava Jindřicha, ale ten se nedokázal pořádně zorientovat a puk projel jen kolem tyče. Gólu se Pardubice dočkaly o chvíli později, když Jan Buchtele dorazil vyraženou střelu od modré Tomáše Kauta – 1:3.

Následně začali domácí více napadat ústeckou rozehrávku a začali si vytvářet herní převahu. Ve 32. minutě musel gólman Ústí zasahovat proti několika dorážkám. Ústecký Martin Novák snahu domácích zchladil gólovým zásahem ve 36. minutě, když propálil Filipa Landsmana ihned po buly – 1:4.

Domácím se povedlo do konce třetiny ještě snížit zásluhou hráčů Roberta Kousala, který skvěle přihrál zpoza brány na volného Uga Dobiáše a ten brankáře Dědka dvě a půl minuty před koncem druhého dějství prostřelil – 2:4. Pardubičtí hráli do konce třetiny oslabení, které ubránili.

Ústí si v úvodu závěrečné části zahrálo krátkou přesilovku pět na tři a následně pět na čtyři. Početní výhodu nevyužilo, ale hned po ní poslal puk do odkryté brány po chybě pardubického gólmana Martin Šrámek – 2:5.

Přestože měli vedení hosté jasně na své straně, domácí se snažili zápas zvrátit. Tlačili se do zakončení, napadali v útočném pásmu a stříleli z každé možné pozice. Pardubicím se podařilo prosadit až v 58. minutě po kombinaci Ladislava Jindřicha, Roberta Kousala a střelce Uga Dobiáše – 3:5.

Slovan si výsledek zápasu s přehledem pohlídal, i když v závěru byli domácí více u puku. Tečku za zápasem udělal po individuální akci devět sekund před koncem utkání Robin Hanzl, když blafákem překonal Filipa Landsmana – 3:6.