Ú s t í n/L. - Ač se to může zdát neuvěřitelné, ústečtí junioři jsou i po třech kolech extraligy bez ztráty jediného bodu. I díky famózně sehraným přesilovkám, při kterých vstřelili už devět branek, se zatím vyhřívají na výsluní. Své postavení mohou potvrdit hned v příštím zápase, kdy hostí Havířov.
pá 12. 9. 2008
HC Oceláři Třinec
5:3 1:1, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Šrámek (Zákoutský, Řídel), 23. Havlíček (Hanzl), 26. Havlíček, 28. Havlíček, 57. Bříza (Zákoutský) - 9. Rufer (Bajtek, Špaček), 24. Potoček, 46. Ostřížek (Mičulka, Marosz). Rozhodčí: Würtherle - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 7:7, navíc Zákoutský (UNL) 10 min. NESP. Využití: 4:1. Diváci: 40. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek Michal - Holomek, Šulc, Brož, Zákoutský, Dvořák, Drahorád, Říha, Jurčák - Havlíček, Hanzl, Bříza - Kentoš, Řídel, Šrámek - Šaršok, Baránek, Pojezný - Drnec, Drda, Kočí.

HC Oceláři Třinec: Raszka (28. Boška) - Chvostek, Hoďa, Rajnoch, Kaďorek, Špaček, Toman, Kania - Hegyi, Marosz, Palička, Potoček, Bajtek, Mičulka, Toman, Ostřížek, Orsava, Rufer.

Domácí začali bez pěti hráčů základní sestavy a po dvou chybách hned v 1. minutě musel Petrásek zasahovat. Poté, po několika šancích na obou stranách, přišlo v 6. minutě, po faulu Ocelářů, první vyloučení. Těsně před koncem přesilovky vystřelil Zákoutský a jeho střelu dorazil do branky Šrámek. Domácí se z vedení neradovali ani minutu, když zcela nepokrytý Rufer vyrovnal. Ke konci první části hry získávali mírně navrch hosté, ale do šaten se šlo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s výhodou jednoho hráče v poli a brzy nato hráli další přesilovku. V ní přesně našel Hanzl najetého Havlíčka, který se do prázdné branky nemýlil - 2:1. Jenže hosté vzápětí, také v přesilovce, opět srovnali. Prosadil se Potoček. Vedoucí gól Slovanu vstřelil po necelých 2 minutách opět Havlíček. Nakonec stačilo Havlíčkovi necelých 7 minut na zkompletování čistého hattricku a domácí se tak dostali do dvougólového vedení. Hosté vystřídali brankáře. Místo Raszky nastoupil do třinecké svatyně Boška. Ve 37. minutě se do obrovské šance dostali i hosté, domácí branka však odolala.

Hned v úvodní minutě třetí třetiny mohli domácí své vedení zvýšit, Hanzl však Bošku nepřetlačil. Poté převzali iniciativu hosté a domácí dlouhou dobu nedokázali vyhodit puk z pásma. Nabídnutou šanci hosté potrestali a na rozdíl jediného gólu snižoval Ostřížek. Ocelářům poté narostla křídla a sevřeli hokejisty Slovanu v jejich obranném pásmu. V 50. minutě už se hosté radovali z vyrovnání, kotouč ale v brance neskončil. Až do 56. minuty tahali domácí za kratší konec provazu, když po faulu dostali výhodu přesilové hry. Při ní vypálil od modré Zákoutský a Bříza těsně před brankářem tečoval - 5:3. Po dalších faulech, tentokrát domácích hokejistů, v 58. a 60. minutě zkusili Třinečtí hru v 6 proti 4, ale ani poté, v 6 proti 3, už stav zápasu zvrátit nedokázali.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): "Myslím, že domácí do toho dali hodně. My jsme naše kluky upozorňovali, že po těch dvou výhrách se chytili. Bohužel, i přes to upozornění jsme utkání nezačali dobře. Hráli jsme laxně a to se nám nevyplatilo. Dostali jsme laciné branky po našich chybách a přesto, že jsme si pak vytvořili velký tlak, tak jsme ty góly nedali. Nedali jsme nájezd, kdy to mohlo být 4:4, a to utkání rozhodlo. Mrzí nás to, ale gratulujeme soupeři, protože bojoval výborně."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání jsme začali dobře, výborně nám zachytal Michal Petrásek. Myslím, že utkání rozhodlo i to, kdy v rychlém sledu dal Havlíček góly a utekli jsme Třinci na 4:2. Třetí třetinu už jsme ubojovali. Tam měl soupeř velký tlak a byl jednoznačně lepší."