Ú s t í n/L. - Ve 36. kole extraligy juniorů se na ústeckém ledě představili šelmy z Podještědí. V úvodu první třetiny byli sice aktivnější hosté, ale z prvního gólu utkání se radovali domácí, když přesně zamířil Jakub Hadbavný. Když už to vypadalo, že domácí poberou tři body, tak pět minut před koncem třetí třetiny vyrovnal Skalický a poslal utkání do prodloužení. Ale ani prodloužení nerozhodlo, tak následovaly samostatné nájezdy, kde vítězný nájezd vstřelil Jakub Klíma.
so 12. 1. 2008
Bílí Tygři Liberec
3:4sn 1:2, 1:0, 1:1- 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Hadbavný (Hanzl), 37. Kauschitz (Salač), 46. Šrámek (Mizera) - 18. Kollmann (Přibyl), 19. Vopálka (Liška, Hanousek), 46. Skalický, 65. Klíma. Rozhodčí: Würtherle - Bádal, Žemlička. Vyloučení: 4:6, navíc Hanousek a Niko (oba LIB) 10 min. NESP. Využití: 1:0. Diváci: 45. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Procházka, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož - Kauschitz, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Salač, Vernek.

Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Niko, Hanousek, Kolmann, Kajínek, Přibyl, Hataš - Tomiš, Skalický M, Vopálka, Kedršt, Mizerík, Skalický D, Kopic, Bortnák, Jágr, Klíma, Peřina, Liška, Lemfeld.

Úvod první třetiny začali hosté aktivně. První zákrok si připsal ústecký brankář, když ihned po vhazování pálil Peřina. Krásnou kombinační hru předvedli Liberečtí v šesté minutě- Bortnák s Peřinou se snažili zasunout puk k levé tyči ústecké branky, ale trefili jen boční síť. Zde se uplatnilo přísloví: „Nedáš, dostaneš.“ Z přemíry snahy liberekých hráčů vzešel první gól domácích, který vstřelil Jakub Hadbavný - 1:0. Jako první si v početní výhodě zahráli hosté- Kajínek napálil puk od modré, Peřina se ho snažil tečovat, ale ústecký brankář byl včas na správném místě. Na konci první třetiny skórovali hosté dokonce dvakrát- v čase 17:40 přihrál Přibyl přesně Kolmannovi, který bez problémů zasunul puk do ústecké brány - 1:1. Přesně minuta a jedna sekunda stačila Libereckým na to, aby se dostali do vedení. Vedoucí gól Tygrů vstřelil Jan Vopálka - 1:2. Tak odcházeli Lvi do šatny s jednogólovou ztrátou.

Na začátku druhé třetiny přebrala aktivitu Lvíčata. Šrámek přihrával najíždějícímu Svitavskému, ale puk se jen mihl kolem Blažkovy svatyně. V čase 26:42 si Ústečtí zahráli první přesilovku- po vyhraném vhazování střílel od modré obránce Musílek, ale označkoval pouze pravou tyčku soupeřovy brány. I další útočná akce Ústečanů skončila neúspěchem. Po kombinaci Brož, Hanzl, Bacovský ukryl liberecký brankář puk v lapačce. Lvíčata si v přesilovce dokázala vytvořit velký tlak na soupeře. I další početní výhodu měli domácí- Novák se snažil dobýt soupeřovu bránu, ale Blažíčkova lapačka byla rychlejší. V čase 33:34 byl vyloučen další liberecký hráč, tak měla Lvíčata k dobru necelou minutu dvojnásobnou přesilovku, kterou nedokázala využít. Ale v čase 36:19 se domácí gólu dočkali- Salač nahrál přesně na hůl Kauschitzovi, který vyrovnal - 2:2.

Třetí třetina přinesla velice neurovnanou hru. Šance byly k vidění na obou stranách. Po pěti minutách hry si ústečtí hráči zahráli v pořadí již čtvrtou přesilovku, kterou dokázali na samém konci využít. Do vedení poslal domácí Šrámek - 3:2. V čase 48:12 se dočkali početní výhody i hosté- Tygři se dokázali rozestavit do přesilovkové formace a uzavřít Lvy v útočné třetině. Nejblíže k vyrovnání měl Vopálka, ale puk se pouze otřel o Dědkovy betony. Pět minut zbývalo do konce třetí třetiny, když vstřelil liberecký Skalický vyrovnávací gól – 3:3. V závěru poslední třetiny měli domácí k dobru ještě jednu početní výhodu- Mizera mohl rozhodnout, ale Blažkova hůl tečovala puk do ochranné sítě.

V následném prodloužení viděli diváci více šancí na liberecké straně. Vopálka ujel ústecké obraně, ale tak dlouho váhal se střelou, až se dostal do špatného střeleckého úhlu, tak s jeho střelou neměl Dědek žádný problém. I Ústí dokázalo zahrozit, ale Bacovský trefil pouze Blažkovy betony. V samostatných nájezdech vstřelil vítězný gól Jakub Klíma – 3:4.