L i t v í n o v - Naprosto rovnocennou partii sehráli s jasným favoritem osmifinále play off extraligy juniorů Ústečti Lvi. Tým, který byl předem pasován na hladkého vítěze tohoto duelu, si musel nakonec sáhnout až na samé dno svých sil. Hokejisté ústeckého Slovanu dokázali Litvínov potrápit více, než by si představovali, neboť až do posledních minut rozhodujícího zápasu byla otázka postupu stále otevřená. Favorit nakonec přece jen postoupil do dalšího kola a do duelů s Havířovem mu popřejme mnoho úspěchů.
so 28. 2. 2009, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov
6:4 3:1, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Maxa (Pekárik, Stříteský), 7. Maxa, 19. Stříteský (Hora), 33. Gula, 43. Bojer, 60. Přeučil (Maxa) - 20. Kentoš (Bříza), 26. Šrámek (Havlíček), 32. Šrámek (Humpolíček), 49. Brož. Rozhodčí: Smitka - Bertlík, Rozlílek. Vyloučení: 10:7, navíc Grin (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:1. Diváci: 300. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.

HC Verva Litvínov: Sork - Hora, Stříteský, Kousalík, Havelka, Čejka, Müller, Gula, Kabeláč - Mackal, Jurčík, Majdan, Račuk, Pekárik, Zavřel, Bojer, Maxa, Bíza, Přeučil, Kafan, Češka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Jurčák, Grin, Holomek, Zákoutský, Humpolíček, Stejskal - Kentoš, Bříza, Drahorád - Šrámek, Drnec, Chládek - Šaršok, Havlíček, Žák - Kočí, Řídel, Pojezný - Janíček.

Vstup do utkání se povedl litvínovským hokejistům na jedničku. Už ve 45. vteřině dostal Maxa kotouč do jízdy a v sólu nedal Wegertovi šanci. V 6. minutě měli domácí dvě velké šance, ale nic se z nich neurodilo. V 7. minutě už to bylo 2:0. Do dalšího brejku ujel opět Maxa a Wegertova lapačka máchla do prázdna. V 9. minutě hráli hosté další přesilovku, na jejím konci ale trochu zbytečně faulovali v útočném pásmu. V přesilovce se poté brankově neprosadili ani domácí. Hosté postupně hru vyrovnali a hrálo se, stejně jako v předešlých dvou zápasech, ve vysokém tempu. Na konci 17. minuty našel Havlíček najetého Šrámka, jehož střela šla těsně nad branku. V 19. minutě měl na kruhu při přesilovce dost času Stříteský a jeho střela prošla chumlem hráčů až do branky - 3:0. Ještě do konce první třetiny se ale dokázali prosadit i hosté, když se z blízka trefil Kentoš.

Hned v úvodu druhé třetiny hráli domácí přesilovku, ale nebezpečněji bylo přes Sorkem. Brzy nato hráli přesilovku i hosté, největší šanci měl Chládek. Těsně před vypršením trestu ujel Bíza, ale nestihl zakončit. Ve 26. minutě vybojoval kotouč Drnec, ten přes Havlíčka došel až ke Šrámkovi, který si už před brankou dokázal poradit - 3:2. Ve 29. minutě hráli hosté minutovou přesilovku 4 proti 3, vytvořili si šance, ale nedokázali je proměnit. Ve 32. minutě, po velké chybě na obranné modré čáře, se do brejku dostal Šrámek a srovnal stav zápasu na 3:3. Z vyrovnání se hosté radovali ale jen půl minuty. Po zmatcích před brankou přehodil ležícího Wegerta Gula - 4:3. I dál se hrálo ve velmi vysokém tempu. Ve 39. minutě měli v přesilovce hosté dvě jasné šance, ale celou akci zastavila shozená Sorkova helma.

Úvod třetí třetiny patřil jasně domácím. Ve 43. minutě dostal příliš mnoho prostoru Bojer a střelou z mezikruží zvýšil na 5:3. Ve 47. minutě se domácí provinili proti pravidlům dvakrát brzy po sobě a ústečtí hokejisté hráli více než minutu dvojnásobnou přesilovku. Zbytečným faulem se však o výhodu připravili. O 8 vteřin později bylo ale už všechno jinak. Ke střele napřáhl Brož a Sork se za pukem třepotajícím se v sítí jen otočil. V 50. minutě měli v přesilovce dvě ložené šance Litvínovští, hosté se ubránili. S plynoucím časem se domácí snažili držet puk více na svých hokejkách a vyrážet k protiútokům. Naproti tomu hosté se ještě více tlačili do útočného pásma. Půl minuty před koncem třetí třetiny, při powerplay Slovanu, plácl ve středním pásmu do puku Přeučil a ten se štěstím dojel do branky 6:4. Do konce zápasu už žádná změna nenastala, a tak do čtvrtfinále play off postoupili po velkém boji Litvínovští, kde je čeká celek z Havířova, který překvapivě vyřadil Mladou Boleslav.