Těžký a vyrovnaný zápas čekal na ústecké juniory v havlíčkobrodské Kotlině. O tom svědčí i fakt, že domácím se povedlo obrátit utkání ve svůj prospěch až v poslední minutě. Ani tentokrát tak Slovanu čtyři vstřelené góly na vítězství nestačily a Ústečtí tak stále čekají na první venkovní výhru.

ne 27. 9. 2020, ZS Kotlina
HC Rebel Havlíčkův Brod
5:4 1:1, 1:1, 3:2

Branky a nahrávky: 8. Mihulka (Sapík, Machovský), 28. Mlejnek (Mihulka, Adam), 54. Mihulka (Košťál), 56. Mihulka (Košťál), 60. Holenda – 10. Tůma (Šešina), 36. Šešina (Tot, Macel), 48. Tůma (Tot, Šešina), 57. Janoušek (Macel). Rozhodčí: Honza - Polák, Krejčí. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Petržílka – Trupl (C), Sapík, Kutlvašr, Vranka, Adam – Holenda, Havel, Pokorný – Košťál (A), Pártl (A), Kalenský – Machovský, Mihulka, Mlejnek

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Šešina (C), Chlapec, Polata, Tomšík – Macek, Janoušek (A), Průša, Tůma (A), Macel, Čermák, Tot, Matloch, Prchal, Kušej, Koval, Hampl

V úvodu utkání byli aktivnější hosté, kteří si během prvních pár minut vytvořili několik střeleckých příležitostí. Bruslaře však podržel dobře chytající Hynek Petržílka. Domácí posléze udeřili a otevřeli brankové skóre. Matyáš Sapík unikal společně s Davidem Mihulkou do přečíslení. Už to vypadalo, že se akce nezdaří. Druhý jmenovaný však ještě vystřelil z velkého úhlu, odkud překonal Petra Kmocha. Havlíčkobrodským hokejistům vedení nevydrželo dlouho. O minutu a čtvrt později napřáhl při přesilové hře z vrcholku levého kruhu Jan Tůma, jenž dělovkou srovnal stav utkání. Lvi měli šanci obrátit skóre na svojí stranu. Při přesilovce pět na tři nastřelil břevno Jan Tůma. Do kabin odcházeli hráči za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé části mělo Ústí nad Labem několik gólových šancí. Dvakrát ujel sám na bránu Jan Macel, jednou pak Jakub Tot. Ani jeden z nich však nabízenou šanci nevyužil. Na druhé straně domácí mužstvo svou šanci využili. David Mihulka nahodil před bránu kotouč na Dominika Mlejnka, jenž dokázal usměrnit puk za záda Petra Kmocha. Aktivnější však byli nadále hosté. Odměnou jim za to byl vyrovnávající gól. Sekundu po přesilové hře dostal na pravém kruhu nabito Jaroslav Šešina, který prostřelil Hynka Petržílku, jenž měl zakrytý výhled. I třetí třetina tak začínala za nerozhodného stavu.

Třetí část nabídla velice dramatické rozuzlení. Nejdříve se Lvi dostali poprvé v zápase do vedení, když Jan Tůma přízemní střelou překonal Hynka Petržílku. Bruslaři ale následně dokázali otočit skóre zpět na svojí stranu. Střelou z levého kruhu srovnal stav zápasu David Mihulka. O dvě a půl minuty později Jakub Košťál předložil kotouč znovu Davidu Mihulkovi, jenž střelou k tyči zkompletoval hattrick. O pouhých třináct sekund později bylo v Kotlině znovu vyrovnáno. V nepřehledné situaci dostrkal kotouč za brankovou čáru Adam Janoušek. Rozhodčí sice těsně předtím přerušil hru, po krátké poradě ale gól uznal. Sedmadvacet sekund před koncem zápasu si do útočného pásma drze sjel Tadeáš Holenda, jenž přesnou střelou k levé tyči vrátil vedení zpět na hole Bruslařů. Lvi si ještě v závěru vybrali oddechový čas a zkusili hrát bez brankáře, domácí mužstvo však dokázalo výhru ubránit.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Dnes jsme neměli dobrý vstup, dvě třetiny jsme byli bez pohybu. Soupeř byl velice silný na puku a při kombinaci. Ve hře jsme byli díky gólmanovi. Ve třetí třetině jsme zlepšili přístup a pohyb a byli jsme vyrovnaným soupeřem. Nakonec jsme viděli, co je v hokeji možné. V hektickém závěru jsme z 3:2 prohrávali 3:4. Byl tam takový gól negól. Rozhodčí to uznal. Řekl bych, že dnes jsme si vybrali štěstí za Kralupy, se kterými jsme prohráli minulý týden. Já si cením toho, že jsme vyhráli, i když nám to nejezdilo. Kluky pak posouvá, když to dohrají na krev. Chválím celý tým, že se popral s tím, že mu to dnes nešlo.

Tomáš Nedoma (HC Slovan Ústí nad Labem): Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly využité šance. Domácí byli dravější, důraznější, i když některé šance neproměnili. Naše mužstvo bojovalo, snažilo se, ale štěstí se přiklonilo k domácím. Havlíčkův Brod si to za svoji zarputilost zasloužilo. To stejné platí i o našem týmu, který hrál s nasazením a odvedl dobrý výkon. Bohužel, hokej se hraje na góly a domácí dali o jednu branku víc.