Ú s t í n/L. - Další zápas odehrála Lvíčata v Litvínově. Utkání na zimním stadionu Ivana Hlinky měli od začátku lépe rozehrané domácí borci. Krátce před polovinou zápasu snížil na rozdíl jediné branky Dostálek. Verva velmi rychle skórovala a náskok ještě zvýšila. Ústí padlo 2:8, druhý gól zajistil Bačák.
čt 17. 1. 2013
HC Verva Litvínov
8:2 2:0, 3:1, 3:1

Branky a nahrávky: 2. Písařík (Mical, Šrámek), 15. Trübenekr (Jurčík, Cvrk), 30. Kuchař (Švarc, Ernst), 36. Kuchař (Malec, Švarc), 36. Jurčík, 46. Švarc, 59. Trübenekr (Zdeněk, Jurčík), 60. Jurčík (Šrámek, Písařík) - 27. Dostálek (Fojt, Hanzl), 55. Bačák (Musil, Zdvořáček). Rozhodčí: Florian - Gerát, Rozlílek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 142. Střely na branku: 46:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:2, 8:2.

HC Verva Litvínov: Soukup - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Jurčík, Ernst, Strejček, Kasal, Šrámek, Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Malec, Mical, Švarc.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Bulva, Zdvořáček, Smetana, Ságer, Holeček, Vegner, Neumann, Málek - Navarra, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Bačák, Dostálek, Faigl, Musil, Jindřich, Fojt

Litvínov sehrál poněkud rozpačité utkání, sice domácí vyhráli vysokým rozdílem, ale trenér nebyl s výkonem úplně spokojený. Chemici si vytvořili tlak už v úvodu zápasu a hosté nestíhali. Již ve 2. minutě vybojoval puk za brankou domácí Mical a naservíroval puk před branku na volného Pavla Písaříka, který se trefil přesně pod horní tyč!

Domácí dál hýřili aktivitou, hosté jim toho dovolovali až moc, ale domácí plno svých šancí příliš překombinovali. Litvínov udeřil podruhé v 15. minutě, Jurčík se prodral do pásma a skvělou přihrávkou našel před prázdnou brankou najetého Jana Trübenekra, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou klec hostů. Chemici už toho více v první třetině nestihli, a tak se do druhého dějství donesli dvoubrankový náskok.

Do prostřední periody domácí nevstoupili příliš dobře, ústečtí začali napadat hluboko v útočném pásmu a domácí obrana několikrát chybovala, ale proti byl pozorný Soukup. Ústečtí Lvi snížili ve 26. minutě, když se Vlastimil Dostálek trefil z kruhu přesně mezi Soukupovy betony! Litvínov s odpovědí příliš neotálel, o tři minutu později vyjel zpoza branky Otakar Kuchař a zasunul puk za padajícího Nováka!

Chemici měli velký tlak a ústečtí hráči si s nimi nevěděli rady. Ve 34. minutě se v obrovské šanci objevil Šrámek, ale bekhendem nedokázal trefit poloodkrytou branku. O minutu později už se domácí však mohli radovat. Švarc s Malcem rozebrali ústeckou obranu a Otakar Kuchař už jen doklepl puk do prázdné brány!

O 39 vteřin později obral hostující obranu o puk Ondřej Jurčík a přesnou střelou zvýšil už na 5:1. Minutu a půl před koncem se dostal do úniku Šrámek, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. Šrámek svoji šanci nevyužil, brankář Novák jeho blafák skvěle vystihl!

Do závěrečného dějství domácí vstoupili aktivně, hosté se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale na domácí hráče prostě neměli. Ve 46. minutě ujel hostující obraně Švarc, byl však faulován a od rozhodčího dostal šanci reparátu v podobě trestného střílení. Marek Švarc si se svým nájezdem poradil zkušeně, rozhýbal si Nováka a trefil se přesně pod horní tyč!

V 55. minutě korigovali hosté, Vladimír Bačák se dostal k odraženému puku a poslal ho za záda dezorientovaného Soukupa, který se už nestačil přesunout proti jeho dorážce! Chemici si ještě další branky schovali do závěru utkání, v 59. minutě sehráli perfektní akci Zdeněk s Janem Trübenekrem, který se po přesné přihrávce trefil přesně. 28 vteřin před koncem ještě zpečetil výhru Litvínova Ondřej Jurčík, který uzavřel skóre na konečných 8:2.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Dnešní zápas se mi hodnotí těžce, protože náš výkon nebyl takový jaký jsme si představovali. Bohužel soupeř nám dal možnost vyzkoušet si plno věcí navíc. Pořád se pereme s určitými věcmi, myslím si že nás příští týden Chomutov prověří daleko víc.

Pavel Skrbek (HC Ústí): Dnešní zápas se hodnotí velice těžko, protože Litvínovu jsme nestačili v žádném směru. Zápas se pro nás vyvíjel špatně od první až do poslední minuty. Podali jsme katastrofální výkon a vyhrát by jsme si nezasloužili.