Č. B u d ě j o v i c e - Pouze jediný bod na ledě předposledních Českých Budějovic stačil ústeckým juniorům k tomu, aby se mohli vyhřívat na výsluní finálové skupiny. Bez hrozby baráže nebo sestupu. Bohužel, ale konec základní části nadějím Ústeckých Lvů vůbec nevyšel. Z posledních šesti zápasů získali pouhé 4 body, přičemž ani jednou nevyhráli v základní hrací době. Následoval tak sešup z pozice lídra tabulky až na konečné 7. místo. Z postupového 6. místa je odsunuly horší vzájemné zápasy se Spartou.
so 31. 10. 2009
HC Mountfield ČB
2:1 0:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 36. Jank (Ježek), 54. Vaniš (Dietz) - 11. Chládek (Kentoš, Pořický). Rozhodčí: Horák - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Mountfield ČB: Hrubec - Jank, Dietz, Vráblík, Budina, Semrád, Předota - Seidl, Ježek, Vaniš, Heřman, Sumerauer, Šaršok, Přibyl, Zvoník, Míšek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Jurčák, Drahorád, Humpolíček, Zákoutský, Grin, Holomek, Brož - Kentoš, Janíček, Hanzl, Pořický, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, Žák, Hošek, Havlíček, Místecký, Chládek.

V Českých Budějovicích byl k vidění souboj dvou mužstev rozdílného rozpoložení. Zatímco domácí byli již v pozici mužstva, které nepostoupí do finálové skupiny a bude muset bojovat ve skupině o udržení, tak hosté byli stále ve hře o postup. Domácí mužstvo nastoupilo do utkání ve značně oslabené sestavě. Trenéři byli nuceni sestavit úplně nové útočné trojice a navíc měli k dispozici pouze devět útočníků. Na domácích byla mírná nesehranost vidět, přesto se snažili hrát aktivně. První velkou šanci zápasu měli právě domácí a to při vlastním oslabení. Puk vybojoval na vlastní modré Šaršok a vydal se na dlouhé sólo až k brankáři Petráskovi. Vše vyšlo, akorát na zakončení mu již nezbylo sil a tak měl Petrásek jen málo práce. Domácí pak byli aktivnější, ale v té chvíli ujeli ústečtí útočníci a předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek na jejímž konci stál Ondřej Chládek, který otevřel skóre zápasu. Další velkou šanci měl domácí kapitán Ježek, který při přesilové hře stál sám před Petráskem a nedokázal dobře usměrnit nahození svého obránce. Celkově byli v první třetině mírně lepší domácí, ale hosté dokázali dát branku a tak odcházeli do kabin s náskokem.

Hned v úvodu druhé třetiny se mohli radovat hosté, protože dosáhli branky, ale vzápětí zase domácí, protože ji rozhodčí pro dosažení rukou neuznal. To bylo na delší dobu jediné větší vzrušení na hřišti. Hráči se sice snažili hrát, ale moc zajímavého nevytvořili. V půlce zápasu měli domácí šanci, když při vlastním oslabení ujeli Vaniš a Ježek. Řítili se na jednoho ústeckého obránce a brankáře. Vaniš našel krásně Ježka, ale jeho bomba mířila nad břevno. O pět minut později měli šanci hosté. Holomek stál sám před Hrubcem, ale ten dokázal vytrčit beton a zabránit mu dorazit puk za jeho záda. Pak nečekaně udeřili domácí. Po přihrávce Aleše Ježka se ujala střela obránce Bohumila Janka a bylo vyrovnáno. Vyrovnávací branka nabudila spíše hostující hráče, kteří přidali na úsilí a vytvořili si pár slibných šancí. Největší měl Žák, který opět zůstal osamocen před Hrubcem a ten zastavil jeho dorážku těsně před brankovou čarou. Po druhé třetině tak byl nerozhodný stav 1:1.

Ve třetí části hry pokračoval oboustraně nezáživný hokej. šancí na obou stranách bylo poskromnu. Hráči zápas nezabalili a snažili se hrát, ale kromě pohybu a bruslení nebylo k vidění skoro nic. V 54. minutě zápasu zaznamenali domácí přeci jen branku. Stanislav Dietz našel dlouhou přihrávkou Marka Vaniše, ten si obhodil vyjetého brankáře Petráska a trefil opuštěnou branku. Hosté se v závěru pokoušeli o vyrovnání. V poslední minutě měli možnost hrát přesilovou hru a odvolali i brankáře, ale domácí závěr zápasu zvládli a nedopustili vyrovnání. Polsední zápas v základní skupině tak zakončili vítězstvím.