L i t v í n o v - Stav osmifinálové série play off je po dvou zápasech srovnaný. Ústečtí Lvi byli svému o patnáct příček lepšímu protivníkovi více než vyrovnaným soupeřem a několikrát v zápase sahali po vedoucí brance. Nakonec se ale přece jen po chybě ústeckého celku dočkali domácí, když 106 vteřin před koncem třetí třetiny vstřelili poměrně lacinou branku. Rozhodující zápas se hraje v sobotu 28. února od 16 hodin.
pá 27. 2. 2009, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC Verva Litvínov
1:0 0:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 59. Bíza (Kousalík, Bojer). Rozhodčí: Hrubý - Podvažil, Žídek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 260. Střely na branku: 35:18. Průběh utkání: 1:0.

HC Verva Litvínov: Sork - Hora, Stříteský, Kousalík, Havelka, Čejka, Müller, Gula, Kabeláč - Mackal, Jurčík, Majdan, Račuk, Pekárik, Zavřel, Bojer, Maxa, Bíza, Kafan, Češka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Jurčák, Grin, Holomek, Zákoutský, Humpolíček, Drahorád - Kentoš, Bříza, Stejskal - Šrámek, Drnec, Chládek - Šaršok, Havlíček, Žák - Kočí, Řídel, Pojezný - Janíček.

Hned od úvodního vhazování se hrálo ve slušném tempu, oba týmy si nedarovaly aní píď ledu. V 6. minutě se těžce sbíral z ledu ústecký Kentoš, ale po chvíli opět naskočil do hry. Na konci 7. minuty se domácí dostali do přečíslení, ale prudkou střelu Mackala Petrásek ukryl v lapačce. První přesilovka přišla v 9. minutě, ale pro hosty to žádná výhoda nebyla, neboť domácí jim mnoho nedovolili. Ve 13. minutě si ústečtí hokejisté před svým brankářem nerozuměli, domácí však chybu nepotrestali. Brzy nato hráli přesilovku i domácí. V závaru před brankou sice dokázali dopravit kotouč do branky, ale pro postavení útočícího hráče v brankoviště ho hlavní rozhodčí Hrubý neuznal. V 17. minutě se domácí dostali do dalšího přečíslení, ale Petrásek vše vyřešil. Tlak domácích narůstal, ale ústecká obrana odolávala. Přesně 2 minuty před první sirénou se do velké šance dostal Šaršok, Sorka ale nepřekonal.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale žádnou šanci si nevytvořili. Naopak vzápětí zahrozili hosté. O několik okamžiků později se do šance dostal Kentoš, ale trojice litvínovských hráčů ho zpacifikovala. Poté se ke slovu dostali i domácí a Petrásek se musel pořádně otáčet. Šance se střídaly na obou stranách, ale obrany v čele s brankáři byly bezchybné. Ve 27. minutě hráli hosté přesilovku, ale po jejich chybě musel Grin zatáhnout za záchrannou brzdu a síly na ledě se vyrovnaly. Ve 29. minutě, v oslabení, ujeli hosté do přečíslení, pěkná akce ale skončila u Sorka. Ve 32. minutě hráli hosté přesilovku, ale mnohem nebezpečnější při ní byli Litvínovští. Ve 34. minutě poslal Havlíček do stoprocentní šance Chládka, ale nic z toho nebylo. Vzápětí se po chybě hostí dostal k puku těsně před brankářem Bojer, ale Kentoš parádně zachránil. Oba týmy vzápětí zahodili několik dalších tutovek a pěkně zaplněné ochozy jen hučely. Závěr třetiny patřil jasně hostům, ale Sork chvílemi čaroval.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí a před Petráskem bylo pěkně horko. Hra se poté vyrovnala šance se střídaly na obou stranách, ovšem ty litvínovské byly mnohem nebezepčnější. Ve 47. minutě projel kluzištěm Brož, ale litvínovský faul ho zastavil. Brzy nato domácí faulovali opět a pro hosty z toho byla více než minutová dvojnásobná přesilovka, jenže jejich statická hra posílala do brejků litvínovské hokejisty. S přibývajícími minutami bylo znát, jak domácí prahnou po gólu. V 54. minutě byl hodně blízko opět Bojer, ale jeho jemná teč šla mimo. Převaha Litvínova pokračovala a od 57. minuty hráli navíc přesilovku. Ta se jim ale vůbec nedařila. Gólu se zápas dočkal až v 59. minutě, kdy se po chybě hostů u levé tyče nejrychleji zorientoval Bíza a lehce sklepl kotouč do branky. Vzápětí hosté odvolali brankáře, ale na výsledku už nic nezměnili.