ne 26. 9. 2021
Technika Brno
4:2 2:0, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Polata (Macek, Tot), 17.Svoboda (Macel, Gašpar), 24. Macel (Vlach, Svoboda), 36. Macel (Gašpar, Hynek) - 35. Sever (Blaško, Pospíšil), 47. Čoubek (Šupa). Rozhodčí: Pavel Folk - Jan Votruba, Pavel Beneš. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Ústecký Slovan s.r.o.: Štěpka (Ježek) – Martínek, Polata (C), Vlach, Hora, Filip, Kuchař, Hynek – Bár, Macek, Gašpar, Tot (A), Nedoma, Macel (A), Koval, Svoboda, Kredl, Česnohlídek.

Technika Brno: Skoupý (Kubík) – Kubica (A), Fojt, Holcman, Šupa, Svoboda, Blaško (A) – Čoupek (C), Jakuba, Oslejšek, Sever, Růžek, Vlach, Trogner, Vrána, Líska, Lajoš, Pospíšil.

Slovan začal utkání aktivněji, když už ve třetí minutě se dostal do příležitosti Macel, ale jeho teč skončila jen vedle branky hostů. O pár minut později se domácím naskytla přesilová hra ve které zahrozil Polata, jeho střela skončila na levé tyči brankáře Skoupého. O minutu později ujížděl sám na branku Gašpar, který vybojoval puk po velké chybě jednoho z hostujících obránců, ale Skoupý zmenšil střelecký úhel a chytil tuto velkou šanci. Slovan se mohl poprvé radovat ve čtrnácté minutě, když Ondřej Polata propálil vše, co mu stálo v cestě a otevřel skóre utkání. Hned po inkasovaném gólu mohli hosté srovnat, ale fantastický Štěpka předvedl výstavní semafor po střele Ošlejška z mezikruží. Tři minuty na to se dostali domácí do dvougólové vedení a to zásluhou Michala Svobody, který zakončil do prázdné branky po parádní přihrávce od Macela. Potom měl ještě práci Štěpka, ale pohlídal si svoji pravou tyč a do kabiny šel Slovan s dvougólovým náskokem – 2:0

Druhá třetina začala velkou šancí hostů, když se jeden z hostujících útočníků objevil před odkrytou brankou, ale Štěpka se roztáhl a předvedl další fantastický zákrok. Dvě minuty na to se Jan Macel dostal do samostatného úniku a parádním bekhendovým blafákem navýšil náskok domácích na tři branky. Hosté potom mohli snížit ve třiatřicáté minutě, ale střelu Šupy zastavila jen branková konstrukce domácí branky. Dvě minuty na to se už hosté mohli konečně radovat. Alex Sever se dostal k puku na levém kruhu a střelou do bližšího rohu překonal Štěpku. Necelou minutu na to se ale Slovan dostal znovu do tříbrankového vedení, když Hynek vyslal do úniku po levé straně Gašpara, který si na druhé straně všiml Jana Macela, kterému předložil přihrávku přímo před prázdnou branku. Janu Macelovi stačilo nastavit jen hůl a mohl se radovat – 4:1

Třetí dějství začalo opatrně. Slovan se snažil poctivě bránit a to se jim podařilo do sedmačtyřicáté minuty, kdy se do samostatného úniku dostal kapitán hostů Tomáš Čoubek, který snížil na rozdíl dvou branek. Potom Slovan dvakrát podržel jistý Štěpka, který nejdřív vyrazil střelu Pospíšila ramenem a o tři minuty poté si pohlídal mezeru mezi betony, když se snažil puk procpat Trogner. Ústečtí posledních deset minut třetí třetiny bránili opravdu dobře a nepustili hosty k ničemu. Dokonce to byli domácí, kteří mohli ještě dvě minuty před koncem zápasu skórovat, ale Skoupý si poradil jak se střelou Hynka tak s dorážkou Tota. Brno se k závěrečnému tlaku už nezmohlo a tři body tak zůstávají na severu Čech – 4:2

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem):Celé utkání hodnotím pozitivně, kluci hráli disciplinovaně a podařilo se nám dát první branku, takže se nám hrálo lépe. Nevěděli jsme, co od soupeře čekat, snažili jsme se na soupeře vlítnout a povedlo se. Výborně zachytal brankář a myslím, že si zaslouženě připisujeme 3 body. Musíme ale pracovat dál, ve hře bylo spoustu nepřesností, které by nás mohli v budoucnu mrzet.