Infarktový zápas uzavřel v posledních sekundách prodloužení brankou na 4:3 ex-ústecký Martin Koudelka. Střelecký účet utkání načal v 23. minutě Kuchler, za necelých deset minut však Lvi dvakrát pykali v oslabení 3 na 5, když na 2:1 obrátil hradecký kapitán Roubík. Za největšího tlaku hostí přidal v 54. minutě Lvům třetí ránu Pavel Suchý, přetrvávající převahu Slovanu ale v rozpětí 62 sekund zužitkovali Kysela s Pazourkem. Osud následného prodloužení vzal do rukou zmiňovaný Koudelka, a vydoloval tak pro svůj tým 2 body.
po 14. 11. 2005
Královští lvi Hradec Králové
4:3pp 0:0, 2:1, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 33. Roubík (Koudelka, Kolafa), 34. Roubík (Fořt, Mocek), 54. Suchý Pavel (Kolafa), 65. Koudelka (Linhart, Roubík) - 23. Kuchler (Sýkora, Evan), 56. Kysela (Sýkora, Grof), 57. Pazourek (Evan, Fink). Rozhodčí: Minář - Kareš, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1512. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Černý, Mocek, Linhart, Vágner, Hendrich, Kolafa, Nedbálek, Šeda Michal - Fořt, Roubík, Diviš - Vondráček, Koudelka, Fišer - Pabiška, Domin, Suchý Pavel - Volráb, Potůček, Šeda Jan.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Evan, Grof, Jelínek, Kudrna Jan, Mazanec, Pavlas, Vála, Zápotočný - Antoš, Eiselt, Fink - Jankových, Klimt, Klobouček - Kudrna Jiří, Kuchler, Kysela - Pazourek, Slížek, Sýkora.

V první třetině vedli na vyložené šance domácí, ti mohli skórovat nejprve po šanci Miroslava Fišera, který se objevil na chvíli sám před Sáblíkem. Po něm měl vedoucí branku na holi Volráb, ale ani on si na pozorného brankáře hostů nepřišel. Ve druhé přesilové hře Energetiků už diváci po střele Martina Koudelky zvedali ruce nad hlavu, ale Sáblík puk na poslední chvíli vytěsnil s vypětím všech sil mimo své tři tyče. Ústečtí měli nejblíže k brance během svých dvou přesilových her, když ani oni brankáře Koutského nepřekonali, trval po první třetině bezbrankový stav 0:0.

Nápor z úvodní části hry domácím přerušili Severočeši už ve 23. minutě, kdy se radovali z první branky, tu vstřelil po přihrávce Sýkory Jiří Kuchler. Energetiky tento gól znatelně zaskočil a v dalším průběhu hry se spíše trápili, byli to hosté, kdo tvořil hru. Obrat přišel až ve 43. minutě, to dostali domácí výhodu hrát přes minutu dvojnásobnou početní výhodu. Když už to nevypadalo moc nadějně, napřáhl na modré Tomáš Kolafa, exústecký Martin Koudelka před Sáblíkem tečoval puk, ten hostující brankář pouze vyrazil ke kapitánu Jaroslavu Roubíkovi, pro něhož už bylo vyrovnáním poměrně snadným úkolem. Domácí kapitán nestřídal, zůstal na ledě a při dohrávaném zbytku druhé přesilové hry to byl právě on, kdo měl největší podíl na vedoucím gólu svého týmu. Jaroslav Roubík dostal přesnou přihrávku od Patrika Fořta, Sáblíka rychlou kličkou položil na led a z uctivé vzdálenosti zavěsil. Ústečtí Lvi byli nebezpeční prakticky z každé šance, ale v hradeckém brankovišti stál pozorný Koutský.

Ve třetí třetině pondělní drama gradovalo, nejprve ve vlastním oslabení překvapil Lukáše Sáblíka střelou z úhlu Pavel Suchý a Hradec vedl 3:1. Před třetím gólem mohli ale Hradečtí minimálně dvakrát inkasovat, zachránil je však gólman Koutský a poté také notná dávka štěstí. Zkušení hosté se vrátili do utkání v 56. minutě, Robert Kysela si v přesilové hře chytře počkal u pravé tyče domácí branky a po přihrávce Sýkory pohotově snížil na rozdíl jedné branky. Když už se zdálo, že si Východočeši dokráčejí pro tři body, nekompromisně ztrestali hosté jejich zaváhání v obraně. Důrazný David Pazourek v 57. minutě vyrovnal na 3:3.

Zápas tedy stejně jako ten poslední domácí s Chomutovem dospěl do prodloužení. Ústí mohlo rozhodnout už v 62. minutě, ale zcela osamoceného Kuchlera ve stoprocentní šanci vychytal hradecký brankář ve spolupráci s obránci. V čase 63:58 hráli hosté v pěti, což se v prodloužení nemůže, a domácí toto jejich zaváhání využili jedenáct vteřin před koncem zápasu. Martin Koudelka se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Sáblíkem a vybojoval pro Hradec důležité dva body.

Vladimír Jeřábek (HC VČE Hradce Králové): "Před zápasem jsem si přál tři body, věřil jsem v naši výhru, mohli jsme vyhrát. Nemůžou se nám ale stát takové chyby, které jsme dneska udělali. Neříkám ta přesilová hra, ta byla dobře sehraná, ale gól na 3:3 byl vyloženě z naší nedbalosti a to se nemůže stávat. To bychom tímhle způsobem mohli prohrát další zápasy. Dali jsme se štěstím gól ve vlastním oslabení a nakonec když bychom ho nedali, tak jsme i prohráli. Z čehož plyne jedno, tyhle chyby pro nás nemohou existovat. Mužstvo je silné a je schopné hrát s takovým silným soupeřem jako je Ústí. Záleží na tom, jak to bude vypadat venku. Já jsem venku viděl jen jeden zápas a to ještě krátce, takže uvidíme. Musíme hráče nabudit a podat minimálně takto bojovný výkon i venku."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Domácím patřil úvod zápasu, měli dobrý pohyb a vytvořili si tlak, my jsme byli rádi, že jsme první třetinu odehráli na 0:0. V té druhé jsme dokázali dát gól z přesilové hry a dostat se do vedení. V polovině zápasu jsme vlastní nedisciplinovaní dovolili soupeři vyrovnat a následně se dostat i do vedení. Hokej z naší strany se mi líbil až ve třetí třetině, zvýšili jsme obrátky a vytvořili si tlak. Soupeř nám ale v době naší největší převahy dal třetí branku. Bylo těžké se vrátit do zápasu, ale povedlo se nám to a vydolovali jsme v Hradci alespoň bod. Z mého pohledu domácí ztratili vyhraný zápas. V prodloužení jsme nejprve nedali tutovku, pak jsme se dostali do oslabení a inkasovali pár vteřin před koncem čtvrtý gól. Mrzí nás to, remízu jsme uhrát měli. Daniel Zápotočný je na vyšetření v nemocnici, v současné době o něm nemám podrobnější informace."