Ú s t í n/L. - Počtvrté za sebou odcházeli Ústečtí Lvi poraženi. V utkání 17. kola nestačili na Plzeň. Na západě Čech padli 2:5. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto v polovině zápasu, kdy domácí druhou brankou při vlastním oslabení odskočili na tříbrankový rozdíl. Ústečtí v závěru posledních dvou třetiny dosáhli alespoň dvou branek a odvrátili těžší porážku. V obou gólech měl prsty Adam Šaffer,který si připsal vůbec první body v sezoně. Od začátku zápasu chytal Martin Volke.
ne 28. 10. 2007, ČEZ Arena
HC Škoda Plzeň
5:2 2:0, 3:1, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Matějovský (Dvořák), 10. Vlasák (Divíšek), 27. Vampola, 37. Šindel (Jasečko), 39. Fabuš – 39. Špirko (Šaffer), 56. Šaffer (Novotný) Rozhodčí: Konc – Bádal, Kalivoda Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 5 289. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

HC Škoda Plzeň: Málek - Dobrovolný, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Martinec, Cartelli - Vlasák, Divíšek, Adamský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Matějovský

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Novotný, Vágner, Zeman, Ficenc, Houdek, P. Hořava, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Šaffer, Špirko, Liščák - Mrázek, T. Martinec, Klimt - Klobouček, J. Heřman, Hašek

V sedmnáctém kole hokejové O2 extraligy zavítali na plzeňský led hokejisté Ústí nad Labem. Právě proti Lasselsbergeru si Slovan připsal svojí historicky první výhru mezi hokejovou smetánkou a domácí tak měli svému soupeři co vracet. Navíc si v souboji s nováčkem zlomil ruku Martin Adamský a proti stejnému soupeři se plzeňský útočník dnes vrátil do hry.

Domácí nastoupili s prvním útokem Vlasák-Divíšek-Adamský a ten byl na ledě hodně vidět. Právě Martin Adamský měl na začátku utkání dvě vyložené šance, ale puk mu před Volkem vždy uskočil. První přesilovou hru zápasu si vybojovali hosté, ale nesehráli jí vůbec dobře. Po pár vteřinách ujel po levé straně Dvořák, namazal před branku volnému Matějovskému a ten se do protipohybu brankáře nemýlil - 1:0! Následovala přesilovka Plzně a skóre se opět měnilo. Tomáš Divíšek našel před brankou volného Vlasáka a ten se před domácími fanoušky konečně prosadil - 2:0! Pro Lasselsberger mohlo být ještě lépe. O chvilku později se před brankou zjevil osamocený Šindel, ale jeho střela z první byla Volkem perfektně vyražena. V patnácté minutě měl další obrovskou šanci navrátilec Adamský. Divíšek mu namazal mezi kruhy, ale hostují gólman s vypětím všech sil udržel puk před brankovou čarou. V závěru úvodní třetiny mělo ještě druhou přesilovku v zápase Ústí, ale opět jí nesehrálo dobře a Plzeň se bez problémů ubránila. Pět vteřin před první sirénou už se domácí viděli šatně a Jan Klobouček mohl snížit. Hostují útočník se zjevil sám před Málkem, udělal kličku, ale nedokázal přehodit nastavený beton plzeňského brankáře. Domácí fantom tak udržel pro Lasselsberger dvoubrankové vedení.

I druhá třetina začala tlakem domácího prvního útoku. Adamský si s Vlasákem na ledě náramně rozumí a dokumentovali to každý jednou obrovskou šancencí, ale Ústečtí se ubránili. Za nedlouho poté se mezi kruhy zjevil osamocený Šindel, ale Volke jeho střelu vyrazil ramenem. Ve dvacáté šesté minutě se Lvi dočkali. Ale krásná střela Mrázka do růžku nemohla být uznána, protože v brankovišti mu pomáhal kolega z útoku. Hned z protiútoku se prosadil Petr Vampola po obrovské hrubce jednoho z obránců - 3:0! Byl to druhý gól Plzně v oslabení v zápase! Následovala dvojnásobná přesilovka Lasselsbergeru, ale domácí počet branek na svém kontě nenavýšili. Největší šanci měl opět Šindel, ale Volke perfektním skokem ke své levé tyčce zachránil. Tři minuty před koncem vedli domácí již o čtyři branky. Jakub Šindel se konečně dočkal. Vyjel si s pukem z levého rohu až před branku a pěknou střelou překonal hostujícího gólmana - 4:0! V následné přesilovce Ústí opět padl gól. Vampola přišel o puk a Špirko po krásné přihrávce napříč obranným pásmem Lasselsbergeru jen uklidil puk do prázdné brány - 4:1! Plzeň to nabudilo a za sedm vteřin se trefil Fabuš přesně do levého horního růžku hostující branky, po další obrovské chybě obránců soupeře - 5:1! A zde nám příběh o druhé třetině končí…

Na začátku posledního dějství nejprve útok vedený Petrem Vampolou vybojoval přesilovou hru, aby zanedlouho vydřel i početní výhodu vylepšenou. Plzeň však hrála příliš na krásu a ani druhou přesilovku v zápase 5 na 3 nevyužili. A podobně si vedli Lvi. 71 vteřin dvojnásobné přesilovky jim nestačilo ani na jedinou střelu mezi tři tyče. Závěrečná část byla ve znamení přesilových her. Ta další, domácí, se ale mezi povedené nezapsala. Jediným zajímavým momentem byla střela Jasečka, která zlomila hůl Ludvíkovi. Čtyři minuty před koncem utkání se domácím fandům připomněl Adam Šaffer, který dostal pěknou přihrávku do prostoru mezi kruhy a zkorigoval - 5:2! Nováček z Ústí si sice z Plzně neodváží žádné body, ale jak hráči, tak fanoušci, zanechali na domácí příznivce dobrý dojem…