7. kolo proti sobě postavilo dva severočeské rivaly. Domácí vstoupili do utkání aktivněji. Už v první minutě se trefil Tomáš Kolafa. Hosté dokázali v první třetině vyrovnat a ve zbytku utkání vstřelili ještě dva góly. Slovan už žádný další gól nepřidal, a tak si všechny tři body odvážejí hosté z Chomutova.
so 27. 9. 2014, Zlatopramen Arena
Piráti Chomutov
1:3 1:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Kolafa – 6. Šagát (O. Kaše, D. Kaše), 36. Koma (Růžička), 52. Hřebejk (Kämpf, Skinner). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Jan Krátký, Milan Svoboda Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1279. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:1, 1:2, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (Volke) – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Meidl ,Kloz, Tůma – Gengel, Vávra, Přeučil – Suchan, Pořický, Kuchynka.

Piráti Chomutov: Strmeň (Hanuljak) – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Skinner, Koma, Šulák – Hovorka, Dušek, Květoň – Sinisalo, Růžička, McGregor – Hřebejk, Kämpf, Moore – Šagát, Kaše D., Kaše O.

Ústečtí vstoupili do utkání aktivněji. Už po 44 sekundách se radovali z gólu. Tomáš Kolafa vybojoval hned při vhazování puk a zkušeně ho umístil za záda hostujícího brankáře. Domácí byli i nadále lepším týmem a vyslali na chomutovského brankáře několik dalších dobrých ran.

V šesté minutě se prosadili i hosté. I přes pád do střely obránce Brože, dostal puk až do brány exústecký Martin Šagát. Stav zápasu svou trefou upravil na 1:1. Piráty gól nakopl a ještě několikrát ohrozili Petráska. Pak se slova ujali opět domácí hráči a několika dobrými střelami prověřili hostujícího brankáře, který svůj tým podržel.

Pět minut před koncem přišlo na řadu první vyloučení. Nejprve na straně domácích, a o chvíli později také na straně hostů. Při hře 4:4 byli aktivnější domácí a těsně po skončení přesilové hry ujel sám na brankáře Gengel, bránu však těsně minul. Piráti ke konci třetiny ostřelovali Petráska, ale skóre zůstalo stejné- 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. V první minutě po špatné rozehrávce domácích se dostal puk k exústeckému Hovorkovi. Ústecký brankář jeho střelu lehce chytil. Po vyloučení Kolafy se dostali do tlaku opět hosté, ale Petrásek svými zákroky žlutomodré podržel.

Hra se poté začala přelévat ze strany na stranu a oba týmy bojovaly o puk. Ani jeden se do žádné vážnější situace nedostal. Ve 30. minutě byl vyloučen ústecký hráč. Slovan díky výborné obranné činnosti soupeře do ničeho nepustil a ještě si vynutil rychle po sobě dva fauly. Při hře 5 na 3 uzamkl Slovan Piráty v jejich obranném pásmu. I díky zlomené holi jednoho z chomutovských se dostal k několika dobrým šancím, ale gól nedal. Hosté po ubráněném oslabení byli jako polití živou vodou. Několikrát ohrozili domácího brankáře, který svůj tým podržel.

Slovan nabídl soupeři další přesilovou hru a ten ji dokázal využít. Po přihrávce Vladimíra Růžičky se pod lapačku trefil Jaroslav Koma. O dvě minuty později měl Chomutov při přesilové hře další šance, ale druhá třetina skončila 1:2.

Domácí měli na začátku poslední části několik dobrých šancí, a to i díky přesilové hře. Puk až za brankovou čáru ale nedostal ani jeden ze žlutomodrých. Ke slovu se dostali opět hosté. Do černého se trefil po dorážce Štěpán Hřebejk. Piráti se tak dostali do vedení už 3:1. Slovan se pokusil s výsledkem ještě něco udělat, ale přesnou trefu nepřidal žádný z domácích hráčů a Piráti tak vyhráli 3:1.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Já si myslím, že to byl vyrovnaný zápas, že jsme byli většinu utkání lepším týmem a soupeře jsme prakticky nepustili do žádných velkých šancí. Štěstí se přiklonilo na stranu soupeře. Asi rozhodujícím okamžikem bylo, že jsme nedali gól v přesilovce pět na tři."

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Myslím si, že nás srazil jednoduchý gól, kdy jsme soupeři připravili šanci a dostali jsme gól na nula jedna. Pak jsme se chvilku hledali, ale hodně nám pomohl vyrovnávací gól. Ve druhé třetině to bylo hodně o tom, kdo z týmů dá první gól. My jsme zahráli už několikáté dobré oslabení a v přesilovce jsme zápas rozhodli. Byl to podobný zápas jak ten, který jsme hráli doma, taky jsme po dvou třetinách vedli dva jedna a dotáhli jsme to do vítězného konce. To samé se odehrálo tady. Pak nám pomohl další gól na tři jedna, po kterém jsme se uklidnili a myslím si, že závěr už jsme měli pod kontrolou. Jsme rádi, že jsme konečně vyhráli i venku a máme dvě výhry za sebou za tři body a pokračujeme dál."