Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi tentokrát měřili své síly se soupeřem z Havlíčkova Brodu, proti kterému na domácím ledě na začátku sezóny zvítězili 5:1. Velmi rychle se gólem Daniela Boháče ujali vedení a už si jej díky gólu Zbyňka Hampla uhlídali až do konce utkání. Havlíčkobrodští zahrozili na konci druhé třetiny, kdy se jim podařilo snížit ústecký náskok, ale Lvi svou výhru potvrdili ve třetí třetině, ve které vstřelili ještě dva další góly, čímž dali najevo, kdo půjde spát se třemi body na kontě.
po 24. 10. 2011, Kotlina
HC Rebel Havlíčkův Brod
1:4 0:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 38. Meidl (Kostourek, Morava) - 7. Daniel Boháč (Třetina, Pajič), 21. Hampl (Alinč, Kovář), 52. Roubík (Zeman), 55. Kovář (Alinč, Kloubouček). Rozhodčí: Schmejkal - Skopal, Klein. Vyloučení: 4:7, navíc Pavlík (UNL) TS. Využití: 1:1. Diváci: 1084. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Laitinen - Šenkeřík, Morava, Ostrčil, Sova, Protivný, Poskočil, Pavlík, Koma - Zábranský, Polodna, Švaňhal, Jonáš, Semorád, Němec, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - L. Poživil, Vobořil, Klobouček, Zeman, F. Pavlík, Gureň, Dominik Boháč - R. Kovář, Alinč, Hampl - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Pazourek, Handlovský - Nahodil.

1. třetina

Hned v samém úvodu si domácí zahráli přesilovou hru, kterou však proměnit nedokázali. Následující minuty se odehrávaly v poměrně nervózní atmosféře, z čehož pramenila celá řada nepřesností. K první velké šanci se dostal v 6. minutě Václav Meidl, jehož střela byla vytěsněna ramenem ústeckého gólmana. Nedáš – dostaneš! Toto si řekl nejeden divák havlíčkobrodské Kotliny. Miroslavu Třetinovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma, kde přihrál DANEILU BOHÁČOVI, který už sám před Laitinenem proměnil – 0:1.

V 10. minutě se po Vobořilově ráně na ledě ocitl Ostrčil, který následně odjel do kabin s krvavým šrámem v obličeji. Byla k vidění také převaha hostujícího týmu, který neustále zaměstnával havlíčkobrodskou obranu a gólmana Laitinena. Nicméně Rebelové vybojovali další početní výhodu, když na trestnou lavici usedl bývalý Rebel Miroslav Třetina. Havlíčkobrodští ji ale i přes dobré momenty využít nedokázali. Pokračovalo se velmi zostra a během krátkého období usedlo na lavici hanby po 2 hráčích na každé straně. Mimo vyloučení padly také dvě tyčky. Nejprve z hole ústeckého Miroslava Třetiny a následně z hole havlíčkobrodského Vojtěcha Němce. Konec třetiny už se dohrával v plném počtu hráčů a také v obraném pásmu Rebelů, skóre však zůstalo stejné a Havlíčkobrodští si proto do kabiny odváželi nepříznivý stav 0:1.

2. třetina

Velmi špatný úvod pro domácí celek. Uběhlo pouze 33 sekund a Lvi zvýšili svůj náskok. V mezikruží se zkušeně zorientoval Jan Alinč a následně vypálil, jeho střelu se sice Laitinenovi podařilo vyrazit, na dorážku ZBYŇKA HAMPLA už ale nestačil – 0:2. Po vstřeleném gólu zůstal na ledě ležet Pavlík, který nevypadal vůbec dobře, a s pomocí doktora odjel do kabin. Rebelové mohli vyrovnat v přesilové hře, ta však skončila po hrubce Šenkeříka a následném faulu Moravy. Ve 28. minutě mohli hosté vést už 3:0, Handlovského střelu však parádně vytáhl finský gólman v drese Havlíčkova Brodu. Z následného protiútoku mohl skórovat Meidl, ale ani on nedokázal dotlačit puk do brány.

Do druhé poloviny druhé třetiny vstoupili lépe Ústečtí. Pazourkova nepříjemná střela vyklouzla Laitinenovi z lapačky a s pořádnou dávkou štěstí zastavil kotouč až těsně před brankovou čárou. O dvě minuty později se do samostatného úniku dostal Milan Kostourek, jejž těsně před zakončenim zahákoval jeden z ústeckých obránců, a sudí tak nařídil samostatný nájezd, který šikovný forvard neproměnil. Havlíčkobrodským se přeci jen podařilo skórovat. VÁCLAV MEIDL se dostal hned přes tři ústecké hráče a výstavní střelou snížil stav utkání – 1:2. Pár sekund před koncem druhého dějství se útočník s číslem 61 pokoušel o to samé, tentokrát se o něho postarali ústečtí obránci a domácí si odváželi stejně jako v první třetině jednobrankové manko.

3. třetina

Úvod poslední třetiny patřil jednoznačně domácím. Hned po úvodním buly zakotvili v obraném pásmu Ústeckých Lvů a dělali jejich obráncům pořádně problémy. Ve 45. minutě byl v obrovské šanci Koma, s jeho ranou od modré si však poradil gólman Francouz. V zápětí měl hned dvě slibné šance Meidl, ale ani on kotouč do branky nedostal. Horké chvilky si zažil i Laitinen, když se snažili dorážet Rod s Handlovským, ovšem ani oni nebyli úspěšní. Ve 48. minutě měli domácí k dispozici již sedmou přesilovou hru, která stejně jako ty předchozí zůstala nevyužita. Ústečtí začali být trochu nervózní, což se projevovalo tvrdou hrou a dohráváním osobních soubojů mnohdy až za hranicí pravidel.

Poslední desetiminutovku zahájili Ústečtí přesilovou hrou, kterou na rozdíl od domácího celku proměnili. V čase 51:22 přihrál Zeman od modré úplně volnému JAROSLAVU ROUBÍKOVI, který před brankou nezaváhal a umístil kotouč pod Laitinenovu vyrážečku – 1:3. A hosté nepřestávali tlačit ani poté, 6 minut před koncem po Kloboučkově a Pajičově přihrávce zvýšil ROBIN KOVÁŘ přesnou střelou k tyčce – 1:4. V samotném závěru se Rebelové s nepříznivým stavem snažili něco udělat, ovšem snaha byla marná a tým z Ústí nad Labem odjíždí z havlíčkobrodské Kotliny s plným počtem bodů.

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Kolega není spokojený s výkonem, ale s výsledkem a já to mám naopak. Jsem docela spokojený s naší dnešním hrou, protože šla určitě nahoru, bohužel body z toho nebyly. Každopádně si myslím, že jsme Ústí donutili ke stoprocentnímu výkonu, nemohlo absolutně nic podcenit. Za stavu 2:1 se nám nepodařilo proměnit nějaké šance, které jsme měli, a to rozhodlo. Věděli jsme, že Ústí využije i sebemenší chybu, protože má hodně kvalitní mančaft. Což se taky v závěru potvrdilo."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Já jsem spokojený s výsledkem, s předvedenou hrou už ale méně. Měli jsme v utkání fáze, kdy jsme se nechali zatlačit a hráli jsme zbytečně komplikovaně. Kdyby Roubík za stavu 2:0 proměnil šanci, mohlo být po zápase. Jenže nedal a my pak dostali laciný gól od Meidla, který prošel hřištěm jako nůž máslem. Naštěstí se potom Roubík přeci jen trefil na 3:1 a už jsme soupeře k žádnému obratu nepustili."