Ú s t í n/L. - V rámci 23. kola Chance ligy zavítala do Ústí nad Labem pražská Slavia. Ta na rozdíl od domácího Slovanu dnes využívala své šance a dostala se do tří brankového vedení. Domácí Slovan sice ožil pět minut před závěrečnou sirénou, když se dvěmi slepenými brankami dostal na kontakt, nicméně závěrečná hra bez brankáře Severočechům nevyšla, a tak si Slavia i po druhé v sezoně připsala ze vzájemného souboje tři body.
st 14. 11. 2018, ZS Ústí nad Labem
HC Slavia Praha
2:4 0:1, 0:1, 2:2

Branky a nahrávky: 55. Melka (M. Zdvořáček, L. Volf), 55. Severa (Eminger, T. Jandus) – 9. M. Ondráček (Šagát, L. Krejčík), 40. J. Veselý (Barák, J. Doležal), 44. Furch (Hrdinka, Tejral), 60. Hrdinka (J. Veselý, J. Doležal). Rozhodčí: Luczków, Kašík – Novák, Kokrment. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Diváci: 837. Střely na branku: 24:34. Zblokované střely: 9:9. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stezka – Eminger, Látal, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (A), Mert, Zukal – Jánský, Vrdlovec (C), Melka (A) – Severa, T. Jandus, L. Volf – Chrpa, Davídek, Krliš – Tůma, Jícha, Gottfried.

HC Slavia Praha: Šorf – J. Novák (C), Hrdinka, Steinocher, J. Drtina (A), Saňa, Barák, Štibingr – M. Ondráček, Šagát (A), L. Krejčík – J. Veselý, Vlček, J. Doležal – Tejral, Furch, Heldák – Šmerha, Pochobradský, Matějka.

Úvod první třetiny byl poněkud volnější a ani jeden z celků se nehrnul příliš do útoku. Avšak postupně se tempo hry zvyšovalo a tomu také výrazně pomohla první branka utkání, kterou vstřelil hostující Martin Ondráček, kterému přihrál Martin Šagát. Domácí měli také své příležitosti, ale již v úvodu utkání se potýkali se špatnou koncovkou a tak první třetina skončila 0:1.

Během druhé třetiny měl více ze hry domácí Slovan, čemuž pomohlo několik přesilovek domácích. Slovan se dokázal průběžně dostávat do nebezpečných šancí, ale proti vždy byl skvěle chytající Šorf. Ke konci Slavie dala domácím lekci z produktivity, když z první vyložené šance druhé třetiny dokázal navýšit náskok hostů Jan Veselý, který dokázal ujet podél mantinelu a prostřelit Stezku mezi betony.

Již na začátku třetí třetiny si Slavie dokázala třetí brankou upevnit vedení, když Aleš Furch dokázal se štěstím dorazit puk za záda Stezky po střele od modré. Ale Slovan se nevzdával a stále byl vidět útočný hokej na obou stranách. A nakonec se i domácí dočkali své branky, když se dokázal prosadit z mezikruží střelou do pravého horního růžku Antonín Melka a snížil tak na 1:3. O půl minuty později se stadion radoval znovu, protože na rozdíl jediné branky snížil po samostatném úniku podél mantinelu Jiří Severa. Domácí se poté snažili za každou cenu vyrovnat, ale nakonec se jim nevydařila následná hra v šesti a vítězství Slavie pojistil střelou do prázdné branky František Hrdinka, který upravil na konečných 2:4.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Zrovna jsme si v kabině říkali, že je tady snad nějaká kletba. Jeden zkušený hráč se do sestavy vrátí a jiný zkušený hráč se zraní. Daniel Vrdlovec má poraněný prst a jeho absence bude dlouhá. První třetina byla slušná, jenže se soupeř dostal do vedení. Druhá třetina se nám vůbec nepovedla, vypracovali jsme si málo šancí, chyběl nám důraz. Ve třetí třetině nám soupeř dal gól, dostal se do vedení 3:0. Pak jsme rychle vstřelili dvě branky a snížili. To nám dodalo energii, jenže hru bez brankáře jsme nezvládli.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Z předchozích třech zápasů jsme vždy získali jen bod, což bylo málo. Chyběla nám dravost a obětavost, kterou jsme měli na začátku sezóny. Proti Ústí se nám tyto věci do hry vrátily, a tak jsme se dostali do vedení 3:0. Pak Slovan vstřelil rychle dva góly. Vyrovnat se mu nepodařilo, bereme tři body, což je pro nás nejdůležitější.