Ú s t í n/L. - Zápas mezi Lvíčaty a Příbramí se změnil ve velké drama. Domácí sice vedli 3:1, ale soupeř dokázal vyrovnat. Poté ale přišla chvíle Amirova, který v čase 51:06 vstřelil vítěznou branku svého týmu. Mladší dorostenci ve dvou dnech odehráli dva zápasy a neztratili ani bod.
so 29. 9. 2012, Zlatopramen Arena
HC Příbram
5:3 2:1, 0:0, 3:2

Branky a nahrávky: 3. Tůma (Amirov, Loukota), 17. Tůma (Rubeš, Amirov), 41. Rubeš (Amirov, Tůma) 51. Amirov (Loukota, Rubeš) 58. Zdvořáček (Loukota, Mašková) - 11. Sýkora (Vacek, Beneš), 42. Pospíšil, 44. Pospíšil (Rampfel). Rozhodčí: Krob - Chamrád, Ševic. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Buchtela, Komár, Loukota, Kába, Vytejček, Moucha, Hruška, Drha, Bejček, Vico, Mašková, Amirov, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Magasanik, Kubín

HC Příbram: Jiroušek - Švancar, Rampfel, Kálal, Vach, Sýkora, Kozohorský, Rezek, Beneš, Pospíšil, Uhlíř, Margaritopulos, Novotný, Pinkas, Murarik, Vacek, Patočka, Šmíd, Vorreiter, Bohary, Kala

Úvod zápasu patřil domácím, ti byli aktivnější. Vstřelili také první branku, jmenovitě se prosadil kapitán Tůma. Příbram se oklepala a začala útočit. Její snahy byly oceněny vyrovnáním. Prosadil se Sýkora. V závěru první třetiny se radovalo Ústí, druhou branku v zápase vstřelil Tůma. Za stavu 2:1 skončila první třetina.

Ve druhé třetině byla k vidění vyrovnaná hra, která se divákům musela líbit. Domácí lépe bruslili a obecně měli lepší pohyb, ale hosté tyto nedostatky utlumili v osobních soubojích, v nichž totiž častokrát byli lepší než ústečtí. Zvědělík ve 33. minutě zachánil domácí, nebýt jeho, byl by stav zápasu výhodnější pro hostující borce.

34 sekund po začátku třetí třetiny se díky krásně individuální akci s parádním zakončením prosadil Rubeš a dodal svým barvám vedení o dvě branky. Příbram z protiútoku snížila a zadělala na drama. Hosté hráli oslabení, dostali se do brejku 3 na 1. Domácí obránce dvakrát upadl, což znamenalo, že útočící Pospíšil měl snadnou práci a vstřelil svoji druhou branku. Od této chvíle hráli hosté lépe. V posledních deseti minutách předváděli tlak domácí. V čase 51:06 v přesilovce se prosadil parádní tečí střely od modré Amirov . Tři minuty před koncem na 5:3 zvýšil Zdvořáček. Hosté si vzali time out, odvolali gólmana, ale ani to nestočilo.