Ú s t í n/L. - Lvi prodloužili sérii vítězství, tentokráte ale nebodovali naplno. V desáté minutě otevřeli Brněnští utkání a jednogólový náskok si udrželi až do poloviny třetí třetiny. Po vyrovnání Slovanu museli litovat nevyužitých šancí z předchozích částí hry. Ústečtí se necelé dvě minuty před koncem zápasu ujali vedení, ale kdo měl zato, že je o osudu utkání rozhodnuto, mýlil se. Kometa ještě dokázala zmobilizovat síly a vyrovnat. V prodloužení gól nepadl. Vítězný nájezd proměnil Ladislav Slížek.
so 20. 1. 2007
HC Kometa Brno
2:3sn 1:0, 0:0, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 10. Appel (Mikel, Staněk), 60. Černý - 51. Klobouček (Ivan, Micka), 59. Micka (Ivan), 65. Slížek (SN). Rozhodčí: Minář - Machálek, Škach. Vyloučení: 6:9, navíc Slížek (UNL) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Kometa Brno: Maláč - Martínek, Vyhlídal, Mikel, Lhotský, Malena, Staněk, Špelda - Černý, Hruška R., Barus - Appel, Moskal, Sojčík - Hodek, Hruška J., Staněk - Kucharczyk, Zábranský, Barták - Obdržálek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Ficenc, Hořava, Houdek,, Kolafa, Nádašdi, Pojkar, Zápotočný, Klobouček - Slížek, Pazourek, Antoš - Janků, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Vítek - Přeučil, Bauer, Kloz.

V úvodních minutách se oba soupeři spíše oťukávali, s přibývajícím časem se však stále zřetelněji rýsovala převaha Komety. Ta nastoupila i se dvěma novými akvizicemi, Pavlem Staňkem a Radimem Kucharczykem. Hosté v úvodu nasadili střední tempo a trvalo jim v podstatě 50 minut, než dokázali přeřadit na vyšší stupeň. Prakticky bylo od páté minuty v první třetině na ledě jen jedno mužstvo - Brno. Moskal nejprve nedosáhl na puk v nadějné pozici, následně pak po samostatné akci přišel o kotouč na poslední chvíli Radim Hruška. Vzápětí se pokoušel ohrozit Přikryla jeho jmenovec a dnešní oslavenec Jan. Hostující gólman však prokázal své kvality, a nebylo to naposled. Hruškové byli vůbec v první třetině hodně vidět, Radim nedosáhl v 9. minutě jen těsně na Barusův pas, v případě úspěchu na něj čekala poloodkrytá klec. Po této akci přišel závar, který musel Kolafa řešit faulem. Po třiceti vteřinách přesilovky se pak vyprodané Rondo mohlo poprvé radovat - Přikryla překnal po pěkné akci celé formace David Appel - 1:0. Po faulu Ivana pak domácí opět rozjeli sérii přesilovkových kombinací, fanoušci však mohli jen lomit rukama a přemýšlet nad tím, co všechno se dá zahodit. Puk poskakoval po akci Appela na brankové čáře, kde jej odpálil Ficenc. Aleš Staněk zase osamocený u tyčky dostal puk na nohu, nikoliv na hokejku. Hosté se trápili a nestíhali, výjimkou byla akce Janků, ten pálil těsně vedle brněnské branky. Lvům příliš nepomohla ani přesilovka po faulu Bartáka, do konce třetiny se již výrazněji neprosadili. Naopak mohlo být pro ně ještě hůře, po faulu Pojkara se ve výhodě dral k zakončení Moskal, netrefil však puk ideálně. Ještě před sirénou pak Přikryl rozšířil své konto o další podařené zákroky. Na světelné tabuli tak svítilo po 20 minutách skóre 1:0, ač první cifra mohla být i vyšší.

Druhá část hry byla podobná té první, rozdíl byl v tom, že hosté se přeci jen častěji dostávali do pásma Komety a hrozili před Maláčem. Brno zahájilo tuto pasáž přesilovkou,ale kromě polostřely Maleny, do které obětavě padla hned dvojice hráčů ve žlutém, toho moc předvést nestihla. Vidět byl opět Appel, který hodně motal hlavy obráncům Lvů, ale jeho střely a průniky už brankou neskončily. Hosté na druhé straně nevyužili poněkud ležérní pas Vyhlídala, ani následný takřka půlminutový pobyt v útočném pásmu. Jejich chvíle mohla přijít vzápětí. Na trestnou putoval Lhotský, což Kometu ještě nijak nerozhodilo a v klidu hrozila před Přikrylem i ve čtyřech (Staněk). Pak však ke Lhotskému přibyl Mikel a bylo hůře - minutu a čtvrt hrála Kometa ve třech. Ovšem hosté sice předvedli takřka dokonalou souhru a desítky přesných přihrávek, ke střele se však odhodlal jen Nádašdi, který mířil vedle. Stejný hráč posléze nabíjel Klimtovi, ani on nepochodil. Po návratu Lhotského se dral do zakončení Ivan, Maláč jeho střelu vyrazil a za pár momentů už bylo Brno kompletní. Hosté se vzápětí opět vytratili z ledu a Kometa se chopila otěží. Nejprve se bekhendem zkoušel prosadit Appel, následně přišel opět jeden ze závarů, kdy si hráči hostí připadali jako při nedávném orkánu. Puk poskakoval prakticky všude, u tyče, u branky, ale za čáru se mu nechtělo. Přikryl už v té době chytal tak, že by možná z branky vytlačil i svého bývalého věčného konkurenta Břízu. Přesilovka po faulu Kolafy jej taktéž nerozhodila, střelu Pavla Staňka dobře viděl, ránu Moskala vyrazil a několikrát puk po závaru zalehl. Pak opět zvedli hlavu hosté, prudká rána Micky jen těsně minula Maláčovu klec, následný střílený pas prosvištěl brankovištěm, aby puk skončil v rohu kluziště. Tam se jej chopil Vyhlídal a po rychlém kontru a kombinaci celé formace tvrdě pálil agilní Černý. Hráč, který byl posléze vyhlášen Mužem zápasu, dřel od první do poslední minuty a v této fázi už to začínalo přinášet ovoce. Prapor Lvů pak opět pozvedl na druhé straně Bauer, po jeho střele se už Maláč díval za svá záda, nebyl si jist, kde má puk. Po vyloučení Jana Hrušky hosté jen těžili z toho, že chvíli před tím zvedli hlavu. Kanonýra Janků ale nenechal skórovat Maláč. Hosté přesilovku nevyužili, branku nepřinesly ani poslední minuty třetiny, kdy se s tresty roztrhl pytel. Dvouminutový dostali Zápotočný a domácí Sojčík, čtyřminutový pak bek Ústí Houdek. Protestovat se jal Slížek, za což byl odměněn desetiminutovým osobním darem. Pocit nespravedlnosti možná pak byl příčinou jeho parádního kousku při nájezdech. Nicméně nyní mu ještě do smíchu nebylo, byť Kometa do přestávky již Přikryla příliš neohrozila.

Poslední třetinu zahajovali modrobílí stejně jako tu druhou - přesilovou hrou. Většinou však bývá těžké se po příchodu z kabin hned usadit v pásmu soupeře, dnešek nebyl výjimkou. Kometa se ani nerozkoukala a bylo po výhodě. Hráči domácího týmu se tak blýskli jen tvrdým soubojem, po kterém zůstal chvíli na ledě hostující ranař Micka. I on však ve svém srdci hýčkal myšlenky na pomstu, jak měli posléze domácí seznat. Teď jim však bylo ještě hej, vedli a měli více ze hry. Po pěti minutách této pasáže se však přihlásili o slovo i Lvi, konkrétně Hořava, jehož pumelice rozduněla mantinel. Pak se zkoušel prosadit chytře Micka, když svůj pokus ukryl za bránícího hráče. Pokud však mezi vámi a brankou stojí ještě bek Martínek, je šance na úspěch minimální. Obrovitý hráč domácích puk tělem odrazil mimo. Následný pas Baruse prosvištěl na červené čáře pár decimetrů od hole najíždějícího Radima Hrušky a doputoval až k Přikrylovi. Pak přišel jeden z klíčových momentů zápasu. Aktivní Appel zabavil Kolafovi puk v útočném pásmu a ve dvojici s Moskalem najížděl sám na Přikryla. Místo příhry na úplně volného spoluhráče, který by jen zasunul k tyči, však volil střelu a nepochodil. Pak se Brno z ledu vytratilo a hosté zjistili, že by to vyrovnání nemuselo být až tak náročné. Po chybce Maleny se dostal do šance Antoš, byl však překvapen natolik, že ani nevypálil. Chvilku poté Janků objel branku a nahrál Klimtovi, Maláč však předvedl fantastický zákrok a střelu po ledě stylem "Dominátor" vytěsnil. Stejně se však stalo to, co se muselo stát. O chvilku později brněnskému gólmanovi odčaroval čisté konto Klobouček - 1:1. Mohlo být i hůř. Hosté pookřáli, napadali úspěšně rozehrávku Brna, naopak domácím jako kdyby docházely síly a z ledu se vytráceli. Hořava si najel mezi kruhy, leč netrefil odkrytou klec. Sám pak nemohl uvěřit tomu, že neposlal hosty do vedení, své momentální rozpoložení dal jasně pocítit mantinelu. Micka posléze nahazoval puk, ten byl několikrát tečován a diváci jen se zatajeným dechem sledovali jeho pouť těsně vedle. Robustní forvard Lvů se však přeci jen dočkal. Dvě minutky před koncem se k němu dostal puk po útočném faulu, nápřah a - gól, 1:2! Atmosféra v Rondu připomínala pohřeb význačné osobnosti, diváci jen těžko věřili tomuto obratu. Začínala poslední minuta, na ledě byla k vidění křeč v podání modrobílých, a nikdo asi příliš nedoufal, když Michal Černý napřahoval v čase 59:14. V útočném pásmu byl osamocen. Nicméně hokejový osud si s tímto zápasem opět zahrál a ono nahození skončilo po teči bránícího hráče mezi tyčkou a Přikrylovým betonem - 2:2! Statici by se asi v tu chvíli hrozili, neboť Rondo se chvělo ještě dlouho po tomto momentu. Je to jen náhoda, že pokaždé, když je vyprodáno, domácí vyrovnají v poslední minutě na 2:2?. Po Kališovi má Brno i letos svého hrdinu. Do konce normální hrací doby se již nic nezměnilo a šlo se do prodloužení.

V něm obě mužstva pokračovala v kvalitní hře, nestranný divák by se vydržel na tento zápas dívat snad do rána a leckomu asi bylo líto, že se prodlužuje jen pět minut. Přikryl, Maláč, Přikryl, Maláč - oba gólmani se střídali v zákrocích, do pěti minut nastaveného času se vešlo slušné kvantum šancí. Jmenujme na straně domácích střelu Černého, další pumelici Pavla Staňka či pokus Sojčíka. Na straně Lvů se pak pokoušeli rozhodnout agilní Micka, Klimt či Přeučil. Nebylo jim však souzeno, siréna oznámila konec prodloužení a nájezdy.

Jako první se rozjel Appel, na špatném ledě však měl problémy s pukem a jeho blafák Přikryl lapil. Na druhé straně podobně dopadl veterán Janků. Ani druhá dvojice neuspěla - Moskal se ukličkoval, Micka pálil tvrdě, ale vedle. Hrdina Černý nezopakoval svůj kousek z minulého kola, před Maláčem neuspěl Klobouček a po šesti nájezdech tak byl stav stále 0:0. K puku se postavil Slížek, vzpomněl si na svůj trest ze druhé třetiny a parádně provedeným blafákem se dokonale pomstil - 0:1. Černý při svém druhém pokusu musel dát. Opět se pokusil o pěknou kličku a opět neuspěl. Konec, Kometa prohrává 2:3 po nájezdech.

Zápas, ve kterém mohlo Brno klidně vést 3:0, ale který mohlo na druhou stranu prohrát. V zápase, který byl otevřený a vyrovnaný až do konce. V zápase, který byl ozdobou první ligy. Bitva Komety s Ústím před 7200 diváky snesla i ta nejpřísnější měřítka. Nebojím se dnešní zápas nazvat extraligovým.... Díky domácím i hostům, díky fanouškům za tento nevšední zážitek. Jen více podobných představení!