Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z Kralup nad Vltavou. Utkání rozhodla zejména druhá třetina, ve které odskočili domácí na rozdíl čtyř branek. V té poslední už hosté pouze snižovali a body tak zůstávají na ústeckém stadionu.
pá 17. 9. 2021
HC Kralupy nad Vltavou
4:1 1:0, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Špaček (Bár), 22. Kredl (Bár), 32. Macel (Svoboda), 36. Tot (Polata, Macek) – 45. Hanousek (Šimůnek). Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Povová. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Tuček – Filip, Martínek, Hora, Polata – Nedoma, Kredl, Špaček, Macek, Tot, Česnohlídek, Gašpar, Vlach, Bár, Macel, Kušej, Svoboda, Koval

HC Kralupy nad Vltavou: Král (36. Němec) – Hron, Kratochvíl, Šimůnek, Toulec, Šmíd – Cihelka, Hanousek, Náhončík, Kočí, Typolt, Vorlíček, Stupka, Šilhavý, Zajíc, Sulík

Úvod utkání byl z obou stran poměrně rozpačitý, v první větší šanci se ocitl hostující Zajíc, který ale nedokázal dostat z blízka puk za Tučkova záda. V následujících deseti minutách začala série kralupské nedisciplinovanosti, během které hráli domácí třikrát v početní výhodě. Ve velké šanci byl nejprve Polata, který neskóroval z podobné pozice jako Zajíc. Následně Polatovo nahození nedokázal tečí usměrnit přesněji žádný z útočníků. Další velký zákrok zapsal Král proti Totovo teči. Poprvé Král inkasoval až v šestnácté minutě z hole aktivního Jiřího Špačka, na jehož střelu zápěstím byl krátký. V závěru třetiny měli početní výhodu i hosté, žádnou větší gólovku si ale nevytvořili - 1:0

Do druhé třetiny vlítli hosté dobře, nedokázali se ovšem prosadit a pak opět úřadovali domácí. Nejprve se puk odrazil k volnému Davidu Kredlovi, který navýšil z kraje třetiny vedení. V půlce utkání měly dvě velké šance i Kralupy, nejprve v přesilovce Stupkův pokus vyrazil betonem Tuček a později skvěle zaúřadoval i proti Šilhavému, kterému znemožnil skórovat z mezikruží. Nedáš, dostaneš. Jeden z hostujících beků pak namazal na gól Janu Macelovi, který potřetí rozveselil ústeckou střídačku. Poté se blýskl Král, který zneškodnil dvě tutovky Slovanu. Radost ze zákroku mu ale dlouho nevydržela, pět minut před sirénou ho prostřelil Tot a poslal ho místo Němce na střídačku. V závěru třetiny měl ještě šanci Typolt, ani ten ale neprolomil střeleckou smůlu hostů – 4:0

Hosté zahájili poslední periodu v početní výhodě a ihned po jejím skončení dostali další přesilovkovou možnost. V oslabení ale nebezpečně do břevna pálil Macek. Následně se ale poprvé radovali i hosté Miloš Hanousek dostal od ústeckých beků nabito a s klidem snížil. V půlce třetího dějství se do úniku dostal Svoboda, myslel to pěkně, Němec ale jeho úmysl přečetl a puk vyrazil. Sedm minut před koncem to z dobré pozice zkoušel také hostující Hron. Poté se málem prosadil Šilhavý, nastřelil ovšem tyč. Když tyč nastřelil v poslední minutě i Filip, skóre se už nezměnilo a domácí získali tři body - 4:1

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): V utkání jsme zvítězili, takže panuje spokojenost, zlepšení oproti minulému zápasu, který jsme hráli v neděli, vidím v koncovce, měli jsme ji více pod kontrolou. Jak říkám, jsme spokojeni s výhrou a se třemi body.