Druhé vítězství nad Chomutovem mohou slavit po dnešku Ústečtí Lvi. Jako jediný tým první ligy dokázali dvakrát pokořit rivala ze severu Čech a do jeho branky nastřílet 7 gólů v jednom zápase. Hosté šli sice do vedení už v první minutě, ale domácí dokázali zápas rychle zvrátit a dovedli ho do úspěšného konce. Po svém příchodu z Liberce se porvé, a hned dvakrát, trefil obránce Kočí a pozadu nezůstal ani Kašpar zapůjčený z Litvínova, který se z gólů radoval jednou. Výsledkem 7:2 se Ústečtí znovu o kousek přiblížili k nejvyšším příčkám tabulky.
st 10. 12. 2003
Piráti Chomutov
7:2 3:1, 3:0, 1:1

Branky: 7. Lipina (Kočí, Buďa), 14. Kočí (Skuhrovec, Koudelka), 15. Buďa (Lipina), 29. Kašpar (Sedlák, Netík), 36. Hodek (Koudelka), 38. Appel (Drábek), 59. Kočí (Dragoun, Lipina) - 1. Šíp (Charousek, Boušek), 55. Boušek (Charousek) . Rozhodčí: Kubeš - Šilhán, Švejda. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 4000.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Skuhrovec, Kočí, Evan, Drábek, Kříž, Mrázek, Pavlas, Staněk - Hodek, Koudelka, Kudrna - Buďa, Lipina, Dragoun - Appel, Sýkora, D. Tvrzník - Kašpar, Netík, Sedlák

Piráti Chomutov: Podolka (od 38. Husák) - Révay, Liška, Maleček, Plaček, Szakal, Svačina, Boušek - Šíp, Charousek, Zíka - Gergel, Slavík, Polodna - Koláček, Jíra Mikšovic

Čtyři tisícovky diváků byly v Ústí zvědavé na lídra 1. ligy KLH Chomutov. Obě mužstva hrají podobný jednoduchý útočný hokej, takže se všichni mohli těšit na velice pohledný zápas. Ten se nakonec změnil v exhibici domácích hokejistů, kteří nasázeli svému soupeři 7 branek. Hostům v brance citelně chyběl nyní už litvínovský Jarina a v útoku byla znát neúčast Jeslínka a Kostourka. Naopak domácí se představili s kompletními čtyřmi formacemi.

Domácí hokejisté snad vůbec poprvé vyhráli na svém ledě úvodní bully. Ovšem byli to hosté, kdo první zahrozil. Hned po 15 vteřinách vyslal osamocený Boušek výstrahu těsně nad břevno. Po dalších 15 vteřinách ještě Sáblík Charouskovu střelu vyrazil, ale na dorážku Šípa už nedosáhl. Po další minutě hosté vytvořili před brankovištěm další závar, ale domácí brankář jejich nápor ustál. V 7. minutě přenesli domácí bleskově hru do útočného pásma, Kočí vypálil od modré, ale jeho střela šla vedle pravé Podolkovy tyčky. Prudký kotouč se od zadního mantinelu odrazil ke zcela volnému Lipinovi, před kterým zívala zcela odkrytá branka - 1:1. Ve 13. minutě vytvořili Lvi závar před Podolkou, ale postupně si na hostujícím brankáři vylámali zuby Appel, Sýkora a Tvrzník. Obrovský tlak Lvů utnul až faul Lišky. Přesilovou hru hráli domácí hokejisté pouze 52 vteřin. To dělovkou od modré otočil stav na ukazateli skóre Kočí. Lvi byli i nadále při chuti a hosté nevěděli, co proti kombinacím na jeden dotek hrát. V 16. minutě vybojoval Lipina kotouč, přistrčil Buďovi, který zpoza branky na dvakrát překonal Podolku - 3:1.

Úvod druhé třetiny vyšel opět o něco lépe hostům. Hned po necelé minutě ujeli Boušek s Šípem, vyhnuli se Pavlasovi, ale Boušek před Sáblíkem nezpracoval finální přihrávku. Vzápětí hasil Kříž na poslední chvíli nájezd Jíry. Ve 23. minutě se do brejku dostali i domácí, ale Netíka při kličce do bekhendu Podolka vytlačil z výhodné pozice. Mladý domácí útočník si šanci vytvořil ještě i o 5 minut později, ale hostujícího brankáře ani na dvakrát nepřekonal. Vyražený kotouč se ale přes Sedláka dostal až k volnému Kašparovi, který zastrčil pod padajícího brankáře - 4:1. Netík si sólový nájezd zopakoval ještě ve 35. minutě, ale Podolka byl i tentokrát úspěšnější. O minutu později měl velkou šanci Kašpar, ale brankář Chomutova proti jeho nechytatelné střele vyrukoval se "zázračnou" lapačkou. Vzápětí vyhrál Koudelka vhazování, přistrčil Hodkovi a ten bleskovým švihem zvýšil vedení domácích Lvů už na rozdíl 4 branek. Účet druhé třetiny uzavřel necelé 3 minuty před sirénou Appel, který vrátil do sítě svoji vyraženou střelu. Po 6. brance se nechal Podolka vystřídat a jeho místo zaujal junior Husák.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku, ale domácí je téměř k ničemu nepustili. Další minuty se odehráli celkem v poklidu, hokejisté Slovanu se hokejem vyloženě bavili a zkoušeli různé parádičky. To se jim mohlo vymstít v minutě 52. Po levé straně ujel Gergel, ale jeho střelu zastavila Sáblíkova připravená lapačka. O 3 minuty později už ale hosté trestali. Nepřesnou rozehrávku v obranném pásmu zachytil Boušek, který své krátké sólo přetavil v 2. branku Chomutova. Domácí fanoušci se nakonec přeci jen dočkali pětibrankového rozdílu, když minutu před koncem řádné hrací doby vstřelil svůj druhý gól zápasu Kočí.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): "Nám se povedlo dát hned ze začátku první gól. První čtyři minuty jsme hráli velmi dobře, vytvářeli jsme si šance, ale ten gól nás asi příliš uspokojil. Hlavně v obranné třetině jsme potom dělali hrubé chyby při hře jeden na jednoho a prohrávali jsme osobní souboje. Ústí dalo po našich chybách tři góly, které byly naprosto zbytečné. Ve druhé třetině jsme opět začali výborně, měli jsme čtyři, možná pět vyložených šancí, ale poslední zápasy se trápíme v koncovce. Ústí dalo opět po naší zbytečné chybě čtvrtý gól. Tím byl zápas rozhodnutý a třetí třetina se jen dohrávala. Chyběli nám někteří hráči a na hře to bylo dost znát."
Jindřich Setikovský (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím, že dnes jsme od začátku odehráli slušný zápas. Sice jsme dost zaspali začátek, ale určitě to nebylo nějakým podceněním. Spíš tím, že jsme byli až přemotivovaní. Ze začátku jsme z toho možná měli i trochu svázané ruce. Potom to z hráčů spadlo a hlavně se mi zdálo, že jsme chtěli víc vyhrát. Chomutov hrál dobře. Samozřejmě tam měli trošku problém s gólmanem, protože kdyby chytal Jarina, tak bychom asi některé góly nedali, ale na druhou stranu si myslím, že Podolka vyloženě za ty góly nemohl. Od začátku zápasu jsme je přehrávali a oni se dostávali pod tlak a dělali chyby. Především tedy jejich obránci. Tím pádem taková ta jejich útočná síla, kdy oni když jsou v obranném pásmu soupeře, tak jsou hodně nepříjemní, se nemohla projevit. Samozřejmě, některé šance, které měli, chytil výborný Lukáš Sáblík. Rozhodně jsme z toho zápasu měli větší obavy. Dnes, přestože je to bezpochyby velmi kvalitní mužstvo, se jim nedařilo. Chyběl jim sice Jeslínek, ale jeden hráč mužstvo nedělá. I když vlastně jim chyběl i Kostourek. Oni jsou rychlí, ujedou, jejich góly určitě schází. Ale já si myslím, že by jim spíš vadila neúčast hráče jako je Koláček. Ten tvoří hru a rozdává přihrávky. Teď jsme vyhráli tři zápasy po sobě a chtěli bychom v sobotu uspět i v Jihlavě. Tam to ale bude hrozně těžké. Dukla je jiné mužstvo než Chomutov. Hrají takový hodně důrazný, stále ještě skoro až vojenský hokej. Chomutov je sice první, ale v Jihlavě to bude asi podstatně těžší."