K l a d n o - Slovan v utkání s Kladnem opět potvrdil své výsledky z venkovních zápasů. Ač byl úvod utkání ve znamení žlutomodrých, první branka padla do ústecké branky. Slovan byl nadále více než rovnocenným soupeřem, prosadit se oproti Kladnu dokázal až v půlce třetí třetiny, kdy už měl sedmibrankovou ztrátu. Nezbývá než se oklepat a zopakovat v sobotu dobré výsledky v domácích zápasech.
st 24. 2. 2021, ČEZ Arena
Rytíři Kladno
9:2 2:0, 2:0, 5:2

Branky a nahrávky: 10. Š. Jelínek (Hlava, Snuggerud), 13. Hlava (Jágr, Machala), 35. Račuk (Hlava), 39. Melka (Hlava, Š. Jelínek), 41. Plekanec (Machala, Jágr), 43. Guman (Račuk, Marosz), 46. Filip (Račuk), 58. Plekanec (Jágr), 58. Marosz (Guman) – 47. J. Drtina (Vrdlovec), 49. Trávníček (Vrdlovec). Rozhodčí: Zavřel, Doležal – Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 7:5. Využití: 3:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 0. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 9:2.

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Kehar, Ticháček, Zajíc, Snuggerud, Štochl – Machala, Plekanec, Jágr – Guman, Marosz, Račuk – Hlava, Melka, Š. Jelínek – Hajný, Filip, Bílek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík (46. Haas) – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, M. Voženílek, Vala, Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Tůma, Matějček, O. Bláha – D. Sklenář, Protasenja, Furch – M. Bláha, Costa, Zich.

Hosté nastoupili do zápasu hodně aktivně a v úvodu jich byl plný led! V prvních minutách hry tak byly k vidění jen šance před brankou Andreje Košarišťana. Neprosadil se ale nadvakrát Štěpán Matějček, individuálně Daniel Vrdlovec ani prudkou střelou kladenský odchovanec Ondřej Bláha. Po jeho střele ještě dorážel Dominik Sklenář, zasáhl ale jen tyč! Další dobrou možnost soupeře pak hasil Josef Zajíc už faulem. Oslabení ale Rytíři přestáli a postupně se dostali do hry. A oni svoje šance proměňovali! Po deseti minutách hry se dostal do úniku Šimon Jelínek a bekhendovým blafákem otevřel skóre zápasu. V přesilové hře pak ukázal kus svojí hokejové geniality Jaromír Jágr. Na pravém kruhu si položil dva soupeře a křížným pasem vybídl Nicolase Hlavu ke skórování - 2:0

Ve druhé části už tolik hezkých hokejových momentů k vidění nebylo. Místo toho se začalo na ledě přiostřovat a postupně se dostali do strkanic jak Američan Zach Frye, tak o chvíli později mladík Šimon Jelínek. Hosté se mohli vrátit zpět do zápasu přesilovými hrami, necelých šest minut před sirénou ale Kladno v oslabení navýšilo! Nicolas Hlava příkladnou bojovností získal puk, vyslal do úniku Marka Račuka a ten už dokázal dorazit svoji střelu za Hamalčíkova záda. Další branku mohl přidat Ondřej Machala, který dostal puk od Jágra krásně před brankoviště, bekhendovým blafákem ale neuspěl. Skóre se tak měnilo až minutu a půl před koncem třetiny. Hamalčík jen vyrazil Miklišovu ránu od modré a před brankou byl na dorážku připravený Antonín Melka – 4:0

V úvodu závěrečného dějství dokázalo Kladno svoje pohodlné vedení ještě navýšit. Už po 21 sekundách hry přidal pátou trefu Tomáš Plekanec. Jágr vybojoval puk za brankou, Machala nabil před klec a kladenský kapitán ranou z první nezaváhal. O chvíli později pak využil přesilovku Tomáš Guman. A pro změnu v oslabení zakončil přečíslení naprosto přesně Matyáš Filip. Kladenskému brankáři ale první nula v sezoně nebyla přána. Při přesilovce pět na tři vypálil od modré nechytatelně Jiří Drtina. A v klasické početní výhodě přidalo Ústí další gól! Nepřesná střela od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu příhodně pro Michala Trávníčka a Košarišťan už se přesouval marně. Poslední slovo ale mělo mít Kladno! Hosté odpálili Jágrův pokus přímo na Tomáše Plekance, který s přehledem trefil odkrytý kout branky. Definitivní tečku za kanonádou udělal v přesilovce Rostislav Marosz - 9:2

Jiří Burger (Rytíři Kladno „Vstup do zápasu z naší strany nebyl úplně dobrý. Jak jsme dali na 1:0, tak jsme zlepšili pohyb a do konce první třetiny zvýšili na 2:0, což nám pomohlo. Druhá třetina byla zkraje zase vyrovnaná, my jsme se tlačili do útoku a Ústí dobře bránilo. Hodně nám pomohl gól na 3:0 v našem oslabení. Ve třetí třetině nám tam góly napadaly, ale pro Ústí to bylo celkem kruté. Obraz hry výsledku neodpovídal.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „ Zápas jsme začali dobře, měli jsme tři šance a nastřelili jsme tyč. Chyba byla, že jsme nedali gól. Potom Kladno trochu zabralo a vytvořilo si dvě šance, které proměnilo. Ve druhé třetině jsme se snažili začít dobře, ale zápas jsme stejně nezachytili, Kladno dalo další dva góly a odskočilo. Ve třetí třetině už si nás Kladno rozebralo úplně parádně, takže si jednoznačně zasloužilo vyhrát. Bylo lepší a my mu můžeme akorát pogratulovat k vítězství.“