Ú s t í n/L. - Ústecká aréna zase viděla dramatickou podívanou. Statečný boj nováčka s Libercem dospěl do prodloužení. A v něm se radovali hosté a vezou si pod Ještěd výhru 3:2. Přitom Lvi byli tři minuty od tříbodového zisku. Po brankách Róberta Liščáka, který se trefil poprvé v sezoně, a Milana Antoše, zvrátili ve druhé třetině vývoj. Jenže v přesilovce srovnal Zíb a v prodloužení rozhodl Nedorost.
ne 21. 10. 2007
Bílí Tygři Liberec
2:3pp 0:0, 2:1, 0:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 26. Liščák (Pajič), 30. Antoš (Klobouček) - 22. Procházka (Pabiška), 57. Zíb (Plodek), 63. Nedorost (Čermák). Rozhodčí: Mikula - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7, navíc Pojkar (UNL), Zíb a Vantuch (oba LIB) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5964. Střely na branku: 33:56. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Novotný, Vágner, Hořava, Zeman, Houdek, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Klobouček, Pazourek, Antoš - Pajič, Mrázek, Evan - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Heřman, Liščák.

Bílí Tygři Liberec: Fikrt - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Kočí - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Šachl, Pabiška, Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček.

Úvod zápasu přinesl liberecký nápor, domácí hráčům se nedařilo udržet puk na svých hokejkách. První šance severočeského derby si ve 3. minutě vytvořila čtvrtá liberecká lajna, Vantuch ani následně Špaček však Zikmunda nepřekonali. O minutu později neuspěl zblízka v pádu Čermák, na druhé straně od modré nepropálil Fikrta Antoš. V 7. minutě vystrašila Zikmunda tečovaná střela Špačka, následně neuspěl ani Dušek z mezikruží. O chvíli později se sólem předvedl novic Pajič, v poslední chvíli ho fauloval Hunkes. V následné přesilovce zavezl puk právě Pajič, chytře přihrál Mrázkovi, jehož projektil jen těsně minul libereckou bránu. Druhé přesilovky se domácí dočkali opět po akci Pajiče, ten prostrčil před bránu Evanovi, kterého faluloval Dušek. Po vhazování se neujala Zemanova tvrdá střela od modré. V přesilovkovém závaru neuspěl nadvakrát obránce Novotný. Ani ve třetí přesilovce se domácí neprosadili, nejblíže gólu byl tečující Evan. V 18. minutě zahrozil zblízka Šachl, o chvíli později předvedl Zikmund skvělý zákrok po bombě Holuba po modré.

Druhá část začala rychlým gólem Liberce. Pabiška vyvezl puk zpoza brány, napříč brankovištěm nahrál volnému Stanislavu Procházkovi, kterému stačilo jen nastavit hokejku – 0:1. V 25. minutě zahrávali první přesilovku hosté. Procházkova lajna si sice vytvořila několik slibných příležitostí, na Zikmunda však nevyzrála. Před koncem přesilovky se puku zmocnil Pajič, který přes bránícího obránce hostí přihrál Róbertu Liščákovi, který nedal střelou z voleje Fikrtovi šanci – 1:1. V další přesilovce hostí se v závaru před domácí brankou naněkolikrát neprosadili Procházka s Pabiškou. V 30. minutě využili bleskově přesilovku domácí Lvi, Kloboučkovo nahození tečoval za Fikrtova záda Milan Antoš – 2:1! V následné početní výhodě hostí zasáhla zázračně Zikmundova hokejka proti střele Čermáka, před kterým čekala odkrytá brána. Ve 34. minutě vytáhl domácí gólman další pohotový zákrok po střele Jiruše. O dvě minuty později se po nedorozumění domácích obránců před Zikmundem zjevil Pabiška, na přesné zakončení už však neměl dostatek času. Na druhé straně se po závaru před bránou dostal k puku Evan, na Fikrta ale nevyzrál ani on.

Hned ve 41. první minutě mohli Lvi vstřelit třetí branku, Pazourek vyslal od modré nepříjemnou střelu, ta Fikrtovi propadla a pomalu mířila do brány, před dojíždějícím Pazourkem ji však stačil gólman na poslední chvíli zalehnout! Ve 43. minutě neuspěl tváří tvář Zikmundovi Vantuch, ústecký gólman se vyznamenal i proti střele Krsteva od modré. Hosté v dalších minutách ovládli hru, z pravého křídla neuspěl Kašpařík. Domácí gólman držel naděje domácích na tříbodový zisk i v dalších momentech zápasu. S přibývajícími minutami se však na hokejky Libereckých začala vkrádat nervozita, nepřesnosti vedly k rychlým protiútokům Ústeckých Lvů. V 54. minutě vystřelil od modré Hunkes, Zikmund vyrazil jen před sebe k Víškovi, který ho však ani nadvakrát zblízka nepřekonal. O chvíli později udělal Hunkes chybu ve vlastním pásmu, puku se zmocnil Pazourek, Fikrta však neprostřelil. V 57. minutě vyrovnal při přesilovce bombou pod břevno Lukáš Zíb – 2:2!

Prodloužení přineslo nebezpečné akce na obou stranách, tu poslední však měl Liberec. V polovině nastavené pětiminutovky si najel mezi kruhy Václav Nedorost, ten obdržel přesnou přihrávku od Čermáka a střelou pod víko nedal Zikmundovi šanci – 2:3!

Dušan Gregor (Bílí Tygři Liberec): "Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Prvních deset minut jsme taktovku drželi plně v našich rukách. Zbytečnými fauly jsme soupeře postavili na nohy. Poté, co soupeř otočil na 2:1, hrál velmi aktivně, bojovně, dobře bruslil. My jsme pak začali také bojovat, ale bylo to velmi těžké. Podařilo se nám vyrovnat a v prodloužení jsme měli štěstí. Za dva body jsme vděční."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V prvních deseti minutách jsme přežili nástup Liberce a na nohy nás postavili ty přesilovky. Nakonec jsme vedli a sahali jsme po třech bodech. Liberec hrál v té poslední třetině výborně, aktivně a od nás se trochu odklonilo i to štěstí. Vynikající zápas dnes odehrál Jirka Zikmund a dnes odehrál asi svůj nejlepší zápas v sezóně Róbert Liščák. My musíme také poděkovat Vrchlabí, že nám vyšlo vstříc a půjčilo nám Roka Pajiče. Na Slavii pojedeme ve stejné sestavě, pravděpodobně nebudeme mít Roka Pajiče, ale pojede s námi asi Petr Přeučil."