Ú s t í n/L. - Střelecké hody z prvního duelu předsezonních největších favoritů soutěže se neopakoval. Vítěz ano. Tentokrát ale až v prodloužení urvali Lvi aspoň dva body. Po skvostné akci Petra Hořavy vybojoval bonusový bodík Marek Ivan. Domácí obrana dlouhou nedávala hostujícím forvardům dýchat, výborně pokrytý byl i nejlepší střelec hostí Tomáš Nouza (na snímku, č. 55). O tříbodový zisk se Ústečtí připravili vlažným vstupem do třetí třetiny, kdy nechali po devatenácti vteřinách srovnat svůj jednogólový náskok Martina Becka.
st 25. 10. 2006
BK Mladá Boleslav
2:1pp 1:0, 0:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 9. Nádašdi (Hulva), 62. Ivan (Hořava, Janků) - 41. Beck (Bauer). Rozhodčí: Bolina - Sichrovský, Šerý. Vyloučení: 3:10. Bez využití. Diváci: 2940. Střely na branku: 40:25 (13:9, 13:6, 11:9, 3:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt - Grof, Nádašdi, Houdek, Zápotočný, Pojkar, Hořava, Ficenc, Kudrna Jan, - Hulva, Klobouček, Antoš - Janků, Slížek, Jiří Kudrna - Ivan, Martinec, Klimt - Přeučil, Bauer, Vítek.

BK Mladá Boleslav: Šindelář – Kolda, Bauer, Majeský, Výborný, Ťupa, Všetečka, Štrach – Jeslínek, Sýkora, Beck – Nouza, Zdráhal, Gombár – Paroulek, Hlouch, L. Krupka – M. Krupka, Koláček, Kadlec.

Od začátku se hrálo dost opatrně, první zajímavější akce přišla až ve 3. minutě z holí domácích hokejistů. Ve 4. minutě si na puk najel Sýkora a jeho volej poslal Fikrt nad branku. Výraznější ohrožení některé z branek přišlo až v 7. minutě když hráli hosté přesilovku, ale čtveřice hráčů ve žlutomodrém se ubránila. Poprvé zahřmělo až o 2 minuty později na druhé straně. Bauer uklouzl na obranné modré čáře, kotouč převzal Hulva, objel branku a nabil do jízdy Nádašdimu, který trefil mezeru mezi Šindelářovými betony - 1:0. Odpověď hostí přišla brzy poté, přesnou střelu Hloucha však Fikrt s přehledem kryl. Vzápětí měl další branku na hokejce Ivan, ale ani nadvakrát Šindeláře nepřekonal. V 17. minutě domácí svého soupeře zatlačili a donutili ho faulovat. V přesilovce, prakticky ihned po vhazování, zazvonila tyč boleslavské svatyně. Vzrušení přinesla 20. minuta. Domácí zakládali v hloubi obranné třetiny útok a na útočné modré číhal Antoš. Toho se hosté snažili natlačit do pásma, ale domácí kapitán se vysmekl. Rozhodčí už viděl jen pád hostujícího hráče na led a poslal Antoše na trestnou.

Úvod druhé třetiny zastihl sice Lvy v oslabení, ale Jiří Kudrna dokázal s kotoučem zajet až do útočného pásma, stáhnout na sebe dva hráče a ještě si vykoledovat faul Bauera. Ve hře 4 proti 4 měla více ze hry Mladá Boleslav. Ve 25. minutě ujel v oslabení Slížek, ale vracející se obránci mu znemožnili zakončit. Obrovskou možnost zvýšit vedení domácích měl ve 31. minutě, v přesilovce, Antoš. Než ale u pravé tyčky zpacifikoval neposedný kotouč, Šindelář se stihl přemístit. Další přesilovku hráli Lvi ve 35. minutě. V souboji za brankou si nedovoleně počínal Štrach a poslal své spoluhráče do tří. Dvojnásobná přesilovka ale domácím hrubě nevyšla a zbytek třetiny dohráli v útlumu. S přibližujícím se koncem třetiny si hosté dokázali vytvořit značný tlak a domácí hokejisté se bránili jen za cenu vyhazování.

Co se hostům nepovedlo těsně před přestávkou, dokázali hned 19 vteřin po ní. Bauer si z domácích hokejistů udělal kuželky, proháčkoval se až k brance a předložil Beckovi, kterému už stačilo jen nastavit hůl - 1:1. Domácí hokejisté se i dál jen těžko dostávali do tempa, hosté mocně tlačili, ale své šance využít nedokázali. Ve 49. minutě se až před Šindeláře probíjel při individuální akci Slížek, ale jeho snahu utnul rázně Bauer. O tom, kdo převáží misky vah na svou stranu mohlo rozhodnout posledních 8 minut. Nejprve po velkém tlaku netrefil Jeslínek v 52. minutě úplně odkrytou branku, o 2 minuty později ho napodobil Kolda. V 56. minutě se probudili i domácí, ale i přes výraznou převahu v posledních minutách, umocněnou přesilovkou, se prosadit nedokázali.

Do prodloužení vstoupili lépe domácí. Hned od úvodního vhazování byl Šindelář v permanenci. V 62. minutě zavezl Janků kotouč do útočného pásma, zpětnou přihrávkou našel Hořavu, ten se proháčkoval před branku a předložil jak na zlatém podnose zakončujícímu Ivanovi.

Jiří Režnar (BK Mladá Boleslav): "Sice jsme říkali, že do Ústí nejedeme prohrát, to se nám povedlo, uhráli jsme bodík, ale v prodloužení jsme chtěli i ten druhý. Bohužel, udělali jsme v obranném pásmu hrubku a nechali jsme tam hráče z druhé vlny. Dostali jsme vlastně oba góly jak přes kopírák. Některé věci si ještě musíme dát dohromady, hlavně bránění. Musíme si také zvyknout na nový systém, co jsme začali hrát. Hlavně ta pravá křídla jsou trošku lechtivá na to bránění. Musíme se ale přizpůsobit a hrát více disciplinovaně. Ve třetí třetině jsme měli navrch a je škoda, že jsme nějaký ten gól nepřidali."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Byl to určitě kvalitní prvoligový zápas, který měl svoje tempo i nasazení. Utkání jsme mohli zlomit na svou stranu ve druhé třetině, kde jsme měli velkou převahu a vytvořili jsme si tlak a šance. Byly tam přesilovky 5 na 4, 5 na 3 a tam jsme měli odskočit. Do třetí třetiny jsme nastoupili špatně, po pár vteřinách jsme inkasovali a soupeř se dostal na koně. Tam jsme byli několikrát pod tlakem a nakonec se k nám nepřiklonilo štěstí ani v té závěrečné přesilovce, kdy jsme netrefili prázdnou bránu. Můžeme být rádi, že jsme ten druhý vítězný bod urvali v prodloužení. Hráčům musím poděkovat. Myslím, že do hry dali všechno, jen nám chyběl větší klid v koncovce. Hráli jsme deset přesilovek a nedali jsme žádný gól. To, co nám dřív zápasy rozhodovalo, hrajeme poslední tři zápasy špatně."