CHA Liga: HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 5:3 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Chrudim 24 . 1. 2020 od 18:45 hod.
Dorostenečtí Lvi porazili Letce 2:0
19.10.2008 | Jarka Přibylová

Dorostenečtí Lvi porazili Letce 2:0

Ú s t í n/L. - V zápase plném napětí, vzájemných tvrdých střetů a častého vylučování nakonec zvítězil domácí tým. I přes ne příliš podařenou první třetinu se Lvíčatům povedlo skórovat a to hned dvakrát. O vítězství domácích se postarali Faigl s Kuchynkou. Hosté se snažili vývoj zápasu v závěru třetiny otočit, ale neúspěšně.

11. kolo
neděle 19. 10. 2008, 19:30 h
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
 

Branky a nahrávky: 31. Faigl (Herna), 52. Kuchynka (Faigl). Rozhodčí: Luczkow - Šulo, Vitík. Vyloučení: 10:8, navíc Med (UNL) a Valder (LET) 5 min. + OK [HRUB], Valder (LET) TS [PODR], Honzajk (LET) 10 min. [NESP]. Využití: 1:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 2:0.

Ústí nad Labem: Bursa - Burkovec, Smetana, Keltner, Racek, Krupička, Novotný, Herna, Faigl, Kuchynka, Harkabus, Horáček, Med, Hanzl, Skokan, Vegner.

Letňany: Duras - Všetečka, Belinger, Veselý, Hnilica, Kulich, Procházka, Honzajk. Kozák, Šramita, Novák, Roubík, Král, Šrop, Valder, Beránek, Bacovský, Kraus, Uhlíř.

Komentář

Do úvodní třetiny naskočila obě družstva s rozvahou. Hra se vyvíjela opatrněji. Do útočných akcí se dostali hráči obou družstev, ale nedokázali z nich nic vytěžit. I přes velké množství přesilových her, stav utkání zůstával i nadále nezměněn. Úvodní třetina neviděla tedy žádný gól.

Ve druhé třetině hned v prvních vteřinách vystrašil letňanské hráče ústecký utočník svou individuální akcí. Dokázal se vymanit z dosahu letňanských obránců a ujížděl sám vstříct Durasově brance. Akci však nedokončil. Byl faulován. O necelé tři minuty později udeřili znovu domácí. Jeden z ústeckých hráčů trefil levou tyčku letňanské branky. Nechybělo mnoho a stav zápasu se mohl rázem změnit. Ve 27. minutě vystrčili drápky letňanští, kdy útočící hráč stál sám před odkrytou brankou. Nedostatek času mu však neumožnil nastavit hokejku do správné pozice. Jeho střela pouze atakovala zadní mantinel za brankou hostí. Zlom nastal v půlce třetiny, kde dvojnásbnou chybu Letců potrestal Tomáš Faigl s Markem Hernou, ve hře pět na tři tak zařídili Lvům první gól.

Úvod závěrečné třetiny zaznamenal hned několik přesilovek. Ale ani jednu z nich nedokázal nikdo využít. Šťastným okamžikem se stala až 52. minuta. Druhou branku domácím zajistil Štěpán Kuchynka s Tomášem Faiglem, střelcem prvního gólu. Lvi vedli již 2:0. Hosté tak přitvrdili. Následující okamžiky se nesly v duchu faulů a nevyužitých přesilových her. Hráči se dopouštěli i velmi hrubého chování, které nemohlo zůstat nepotrestáno. Kroky dvou hráčů dokonce směřovaly hned do šaten. Stavem utkání v 60. minutě nehnulo ani nařízené trestné střílení. Utkání skončilo lépe pro domácí tým, který vyhrál tak 2:0.

Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

6. třída: porážka v derby s Děčínem

Děčín - V severočeském derby šesté třídy se Slovan v zápase Děčínem dokázal prosadit jen jednou. Ve... Celý článek

7. třída: Ústí přišlo v poslední minutě o výhru na ledě Chomutova

Chomutov - Minutu před koncem zápasu vedla sedmá třída Slovanu Ústí na ledě Chomutova 7:6. Poslední... Celý článek

7. třída: Slovan nestačil na Rytíře Kladno

Ú s t í n/L. - Žáci ústecké sedmé třídy cestovali k dalšímu zápasu na led Kladna. Slovan se sice v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv