Ú s t í n/L. - Rozdíl třinácti míst v tabulce určil průběh utkání ústeckých dorostenců s Pardubicemi. Hosté už v 7. minutě šli do vedení, během druhé třetiny se jejich náskok navýšil až na čtyři branky. Až ve 39. minutě přibrzdil Pardubice Žák. Hosté přidali ve 48. minutě pátý gól, na který bleskurychle opět odpověděl Martin Žák. Poslední slovo však patřilo po zásluze Moelleru, který slavil v Ústí výhru 6:2.
pá 7. 12. 2007
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
2:6 0:1, 1:3,1:2

Branky a nahrávky: 39. Žák (Jankovič), 49. Žák (Chytrý) - 7. Hradecký (Kindl), 26. Kapec (Knotek), 36. Havlík (Kubelka, Kindl), 38. Hradecký (Šafář), 48. Kubelka (Kindl, Hemský), 54. Šafář (Havlík, Knotek). Rozhodčí: Froněk - Hynčica, Kebrle. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 48. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Hříbal, Špila, Sova, Poláček, Andres, Burkovec - Chytrý, Jankovič, Žák - Pojezný, Richter, Slavíček - Bezpalec, Faigl, Ptáček.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Štrof - Zdrahal, Beneš, Havlík, Semrád, Čáp, Lenoch, Havlík, Žemlička - Procházka, Knotek, Kapec - Světlík, Kindl, Kubelka - Hemský, Nosek, Tomín - Hradecký, Šafář.

Hosté z Pardubic hned po úvodním buly vtrhli do útočného pásma, Procházkův švih ze strany musel ramenem krýt Petrásek. V 7. minutě už Petrásek klopil hlavu, důrazně si před brankou počínal Hradecký - 0:1. To také byla na dlouhou dobu poslední hokejová radost pro přihlížející. Poté borci na obou stranách končili se svými útočnými výpady většinou v rozích či na holích soupeřovy obrany. Až ve 13. minutě rozvířil stojaté vody utkání Žák, když ujel v oslabení, aby gólmanu Moelleru Štrofovi připomněl žlutomodré barvy domácích. Hra obou celků se poté opět začala topit v zakázaných uvolněních a nepřesnostech, z kterých vytáhl hosty až ke konci třetiny kličkující Hemský, jenž bekhendovým blafákem poškádlil Petráska. Po něm díky perfektním očím Semráda rozkmital nohy v samostaném úniku Světlík, ale s dojíždějícím bekem Ústí na zádech nezakončil důrazně.

Utahané představení druhé části dostalo spád až ve 25. minutě, to když před brankou skvěle prodal výborný pas Knotka od zadního hrazení Kapec - 0:2. Připravenost pardubických bruslařů demonstroval Kubelka, když v polovině utkání jako expres prosvištěl ve vlastním oslabení kolem ústeckých kůlů a stopku mu vystavil až Petrásek. Hosté ovšem záhy upadli v nemilost rozhodčího podruhé za sebou a v pokračující přesilovce je Lvíčata sevřela v pevných kleštích. Vyložená šance se však z deště střel neurodila. Efektivitu v početní výhodě naopak předvedli v plné parádě hosté, ve 37. minutě vyhnal ústeckého hříšníka z trestné lavice ukázkovou bombou od modré Havlík - 0:3. O další kopanec do sebevědomí domácích se za necelou minutu postaral Hradecký, který z první uklidil do branky Šafářův pas zpoza branky - 0:4. Rozdováděné hosty pak vzápětí zklidnil Žák, jenž si našel místo u pravé tyče a bekhendem se trefil do víka - 1:4.

Hned z kraje posledního dějství pocuchal nervy Lvíčatům Kubelka, když několikrát zle dorážel před Petráskem. Výbornou akci předvedli v pohodě hrající hosté ve 47. minutě, mezi kruhy si najel na Kindlovu příhru z rohu Kubelka a z voleje se nemýlil - 1:5. Čtyřgólové manko za pár sekund opět ztlumil Žák, když v přesilovce snad na pátý pokus dotlačil puk do branky - 2:5. Pardubice se však ze sedla vyhodit nenechaly, dál předváděly uvolněný výkon a puk nedaly témeř z hokejky. Z bohorovnosti je vyvedl až Špila, který se dvakrát po sobě dostal k nebezpečné střele příklepem. Moeller však záhy Špilovo upozornění vyslyšel, Havlíkovu střelu od modré Petrásek vyrazil jen k Šafářovi a ten před poloprázdnou klecí nezaváhal - 2:6. Se čtyřgólovým náskokem pak hosté v poklidu dokráčeli k vítězství.

František Richter (Ústí nad Labem): „Po výsledcích, který máme, jsou kluci hodně dole a my musíme najít způsob, jak je po psychický stránce povzbudit. Tohle není tým, který by měl sestoupit. Kluci mají na víc. Dnes na nich byla vidět hrozná deka, kterou ze sebe nemůžou shodit. Podle toho to taky dopadlo. Pardubice se hokejem bavily a my se trápili. Zápasu odpovídal i rozdíl patnácti míst v tabulce. Musíme prostě najít cestu, aby kluci zase uměli vyhrávat a aby je hokej těšil. Chceme pro oživení přívést nejméně pět hráčů. O jménech stále jednáme, do dvou týdnů by se tu měli objevit.“