Ústí nad Labem - Nedělní utkání čtvrtého kola nadstavby ligy staršího dorostu. Na první gól diváci museli čekat 45 minut. První dokázal skórovat Famil Amirov (na fotografii). Necelé tři minuty poté hosté vyrovnali a za stavu 1:1 skončila třetí třetina. V samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté a odvážejí si tak dva body.
ne 14. 12. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Rebel Havlíčkův Brod
1:2sn 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 46. Amirov (Drha) – 48. Michálek (Veverka, Cejpek), rozh. náj. Veverka. Rozhodčí: Tomáš Luczkow – Jakub Grundler, Matrin Kettner. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 20:46. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš - Loukota, Michajličenko, Vytejček, Drha, Moucha, Spálenka, Zdvořáček, Ozom, Amirov, Brňák, Vico, Magasanik, Tomáš

HC Rebel Havlíčkův Brod: Kekula – Suchý, Kopic, Lacina, Bancíř, Benák, Němec, Křížek, Jelínek, Kraučuk, Michálek, Cejpek, Vlach, Hendrych, Králíček, Veverka, Pilný

Rebelové se dostali do šance hned po úvodním buly. Uběhlo šest vteřin a Kraučuk upaloval po propadnutí obrany sám na Dobiáše, kterého však trefil do masky. Rebelové měli více ze hry a mohli využít početní převahu, leč Kopicova střela od modré minula cíl. Ústí ale postupně hru vyrovnalo a v závěru mělo výhodu početní převahy, při níž ranou z levého křídla trefil Michajličenko jen tyč za Kekulou.

Prostřední část patřila výhradně celku z Vysočiny, který svého protivníka přestřílel o devatenáct ran na kasu. Havlíčkobrodští byli téměř stále nastěhovaní před maskovaným mužem domácích. Ten se zapotil hlavně ve dvojnásobné přesilovce Rebelů. Puk za svá záda ale nepustil. Pět minut před koncem prostřední části se propracoval před Dobiášovu svatyni Kraučuk, ale gólman Slovanu nadvakrát uspěl. V závěru to ještě zkoušel po vyjetí mezi kruhy Jelínek, ale také nepokořil pozorného ústeckého brankáře.

Ústečtí lvi na startu třetí třetiny vyrazili Rebelům dech. Nejprve přežili Suchého šanci a poté sami udeřili. Drha se dostal do úniku dvou proti jednomu, na kruzích předložil touš do jízdy Familu Amirovi, který z první nedal přesouvajícímu se Kekulovi šanci. Hosté však nesložili zbraně a v početní převaze srovnali. Cejpek z levého křídla sjel k brance, nastřelil Dobiášovy betony a z druhé dorážky doklepl touš do sítě důrazný David Michálek.

Rebelové znovu dostali do žil útočnou krev a znovu zásobili Dobiáše prací. Ten musel v početní převaze čelit střelám od modré, které ale s jistotou pokryl. V samotném závěru pak měli domácí obrovskou šanci na zisk tří bodů. Vico se utrhl obraně, ale jeho nájezd zastavil fantastickým zákrokem vyrážečkou maskovaný muž Havlíčkova Brodu. Duel tak dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl ve třetí sérii Vojtěch Veverka, jenž se trefil parádní ranou do víka.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Já dneska musím kluky pochválit. Podali obětavý výkon i když nám ke konci docházely síly. Mohli jsme vyhrát normálně když jsme měli nájezd, ale to nevyšlo. Kluci hráli výborně.

Václav Adam (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Hned v prvním střídání jel samostatný nájezd Jakub Kraučuk. Bohužel, nedali jsme ho. Soupeř dobře bránil střední a obranné pásmo. Bránil tak po celý zápas, takže jsme se těžko prosazovali. Opticky i herně jsme měli navrch, ale domácí nás pustili do dvou tří vyložených šancí za celý zápas. Příležitosti jsme měli v přesilových hrách, ale nevyužili jsme je. Ve třetí třetině jsme Ústí po naší chybě dostali do vedení. Hned nato jsme dokázali z přesilovky odpovědět a nakonec jsme zaslouženě zvládli i nájezdy. Za naší strany tam bylo málo pohybu. Body z venku jsou důležité. Z tohoto dlouhého víkendu jsme udělali pět bodů, což je vynikající."