Ú s t í n/L. - Mládež Ústeckých Lvů je v nelichotivé situaci. Jak junioři tak i dorost se potácejí na samém dnu extraligové tabulky a hrozí jim sestup. Aby se dotáhli alespoň na předposledního, musí nutně bodovat. Do konce základní části zbývá 15 kol. Dorost přivítal v pondělí těžkého soupeře z Prahy - Spartu. Role favorita se potvrdila a hosté si odvezli dva body za vítězství 1:5.
po 26. 1. 2004
HC Sparta Praha
1:5 0:0, 1:1, 0:4

Branky: 34. Šulta (Novák) - 37. Bezouška (Ton), 44. Rajnoha (Vejvar), 53. Rajnoha (Mikala), 54. Hertl (Procházka), 57. Hron (Kupec, Ton). Rozhodčí: Froněk - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 9:9, navíc Růžička (Ústí) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.

Do utkání vstoupily oba týmy velice opatrně a jen zřídka se v prvních minutách jejich hráči dostávali do šancí. Tou první byla tvrdá střela sparťanského obránce, kterou zastavil Kalčík špičkou brusle. Další příležitosti byly opět ve znamení střel z větších vzdáleností. V 7. minutě pokoušel štěstí domácí Novák, hned po něm na druhé straně Hron a Vejvar, jehož střela se odrazila do protipohybu brankáře a možnost dorážky museli hasit na poslední chvíli domácí obránci. Ve vlastním oslabení se poté proháčkoval až před branku Hron, ale svojí šanci nedokázal zúročit. I když se hrálo vyrovnaně, do šancí se dostávali hlavně hráči v černém. Kalčík měl problémy zejména se střelou Hanzla, kterou vyrazil až ramenem. Ve 14. minutě poskakoval puk mezi hokejkami několika hráčů před brankovou čarou domácích a ti si mohli oddechnout až po přerušení hry kvůli úmyslnému posunutí brankové konstrukce ohodnocenému menším trestem. Přesilová hra trvala pouze 63 sekund, poté byl vyloučen domácí Pavka a po skončení jeho trestu se po dlouhé době dostali jeho spoluhráči do šance, kterou si vypracoval obránce Trončinský. Zanedlouho to byli znovu hosté, kdo zahrozili. Z mezikruží tvrdě pálil Bezouška, směr jeho projektilu správně vytušil Kalčík. Toho ještě chvíli před koncem první dvacetiminutovky překonal jeden z obránců, ale puk minul branku. Do šaten se tedy odcházelo za bezbrankové remízy.

Po přestávce se jako první prosadil hostující Bezouška, když projel celé hřiště a tvrdou střelou protáhl domácího brankáře. Ve 26. minutě našel Novák krásnou přihrávkou z rohu Budínského, ten ale svého postavení využil je ke střele do vyrážečky. Na druhé straně střílel z kruhu Hertl, brankář byl ale pozorný. V situaci dva na jednoho chtěl Kloz přihrávat lépe postavenému Šultovi, hokejka obránce mu to ve finálním okamžiku přakazila. Bacovský si v polovně zápasu objel branku a když se snažil zakončovat, kotouč mu vypíchl bránící hráč. Další promarněnou příležitost měli na hokejkách sparťanští. Vach se tlačil před brankáře, v nouzi stačil ještě vystřelit a následné tři dorážky nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů přetavit v gól. Nedlouho potom dostal Růžička přihrávku zpoza brány a stál tváří v tvář Neuvirthovi, který se ale vyznamenal a jeho pokus kryl. V čase 31:06 byl právě tento útočník "odměněn" větším trestem plus trestem do konce utkání a hráčům se žlutým S na prsou se naskytla pětiminutová přesilovka. Paradoxně byla výhodou pro domácí, kteří nejprve nepouštěli soupeře vůbec do pásma a po dvou minutách oslabení šli dokonce do vedení. Zasloužila se o to dvojice Novák-Šulta, když posledně jmenovaný zúročil vybojovaný kotouč Nováka střelou přesně pod víko - 1:0. Zbytek přesilové hry domácí s přehleem ubránili, přesto inkasovali 8 sekund po návratu vyloučeného. Ton objel branku a podél bezmocně ležícího Kalčíka posunul na Bezoušku, jenž už neměl těžkou práci - 1:1. Budínský ještě v téže minutě nepříjemně vystřelil na Neuvirtha a k následné dorážce do odkryté klece chybělo Ústeckým jen několik desítek centimetrů. Za nedlouho zamotal Kloz hlavy dvěma obráncům, přihrál Kolcovi, ten ještě posunul na Šultu, kde celá akce skončila.

Na začátku třetího dějství našel Kloz před brankou Hovorku, jehož bekhendová klička nevyšla. První šanci si tak vytvořlili domácí, skórovat se povedlo ale hostím. Ve 4. minutě nechali obránce svého brankáře na holičkách a ten dokázal zlikvidovat jen dvě dorážky soupeře, na třetí z hole Rajnohy už byl krátký - 1:2. Skóre se mohlo měnit hned po dalším buly. Před Kalčíka se natlačil Ton a zkoušel kličku, kterou nedokázal dotáhnout. Neuvirth si nemohl stěžovat na velké množství zákroků, v každé třetině si jich připsal poze 5 a jeden z nich po střele Kloze, který se uvolnil kličkou do protipohybu obránce a zakončil tahem. Poté se usadili hokejisté z hlavního města v pásmu žlutomodrých a kombinovali až do chvíle, kdy namířil mimo bránu Ton. Tlak Sparty ale nepřestával. Během minuty a půl si dokázali vytvořit 3 gólové příležitosti, ani jednu ale nedokázali proměnit. Nejnebezpečnějším mužem těchto chvil byl dorážšjící Regner. V čase 52:48 se ale všechna snaha sparťanským vyplatila. Rajnoha objížděl branku a tísněn jedním z obránců přihrával před bránu. Přihrávku okolo tyčky si ale obránce s brankářem srazili do branky sami - 1:3. Za necelou minutu inkasoval Kalčík znovu, když se v závaru před brankou zorientoval nejlépe Hertl a rozsvítil červené světlo - 1:4. Čtvrtá branka jako by domácí hráče uspala a zbytek utkání se odehrál v režii hostí. V čase 56:05 střílel z kruhu Kupec a vyraženou střelu lehce doklepl za brankovou čáru nikým netísněný Hron - 1:5. Utkání bylo už v podstatě rozhodnuto a dohrávalo se jen z povinnosti. Přesto mohla Sparta ještě zvýšit, když se individuálně prosadil Hertl. Jeho střelu sice brankář nepokryl, ale na dorážku byli všichni jeho spoluhráči daleko.