Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Domácí premiéra Lvů skončila těsnou výhrou
16.09.2006 | Miroslav Janíček, Jan Horák

Domácí premiéra Lvů skončila těsnou výhrou

Ú s t í n/L. - Úvodní ligové představení na domácím poli mají za sebou Ústečtí Lvi. Proti Třebíči se ujali vedení již v 7. minutě, kdy se jako první do střelecké listiny zapsal Marek Ivan. Poté však Ústečtí dvakrát zaplatili za špatné vstupy do třetin a po gólech Dolníčka a Pšurného museli dotahovat. Ve 44. minutě bleskově srovnal střelec večera Marek Ivan a ke třem bodům dotáhl bojující Slovan o tři minuty později Josef Vítek.

2.
sobota 16. 9. 2006, 17:00 h
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
 

Branky a nahrávky: 7. Ivan (Slížek, Klimt), 44. Ivan (Klimt), 47. Vítek (Houdek) - 24. Dolníček (Šefčík), 42. Pšurný (Handlovský). Rozhodčí: Hodek - Rozlílek, Lhotský. Vyloučení: 7:7, navíc Rehák (TRE) 10 min ZHK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3150. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Ústí nad Labem: Fikrt - Grof, Nádašdi, Houdek, Hořava, Kolafa, Ficenc, Zápotočný, Suchánek - Hulva, Pazourek, Antoš - Janků, Vítek, Martinec - Ivan, Slížek, Klimt - Jiří Kudrna, Klobouček, Přeučil.

Třebíč: Valent - Ščerban, Lučka, Dvořák, Šefčík, Hrbáček, Rehák, Sláma - Laš, Dolníček, Nahodil - Handlovský, Oliva, Korotvička - Čech, Zahradník, Pšurný - Látal, Sobotka, Přibyl.

Komentář

Domácí hokejisté dostali brzy možnost hrát přesilovou hru, ale po minutě už se hrálo ve 4 proti 4. Hrálo se nahoru dolů, ve hře bylo ale i dost nepřesností V 7. minutě zahrozil útok Janků, Vítek, Martinec. Brzy poté našel Slížek najetého Ivana, který střelou z voleje našel skulinku mezi Valentovými betony. Vzápětí rozezvučel Grof tyčku třebíčské svatyně. Ve 13. minutě měli hosté možnost vyrovnat, když se jim naskytla dvacetivteřinová dvojnásobná výhoda. V té hosté nic nevymysleli, ale v té následné v 5 proti 4, Lvům pěkně zatopili. Ve 20. minutě se hosté dostali dvakrát do šance, ale vytěžili z nich jen faul Kloboučka, který hasil počínající požár, když mu kotouč přeskočil hokejku.

Na začátku druhé třetiny hosté dohrávali přesilovku a i v těchto okamžicích bylo před Fikrtem párkrát dost horko. Ve 24. minutě, při hře 4 proti 4, dostal od Šefčíka přihrávku do jízdy Dolníček a z těžkého úhlu se bekhendem trefil pod víko - 1:1. Hokejisté Slovanu se poté snažili vystupňovat tempo, ale na jejich hokejky sedlo více nepřesností. Ve 32. minutě vyslal Slížek na zteč Klimta, ten se prosmýkl mezi obránci, ale Sláma na poslední chvíli zatáhl za ruční brzdu. V nabídnuté přesilovce ale domácí zhola nic nevymysleli. Vynikající zákrok si připsal Fikrt ve 36. minutě, když Sobotka přihrál před branku úplně volnému Látalovi.

Na začátku závěrečného dějství Kolafa neuhlídal Handlovského, proti jeho střele napříč brankovištěm Fikrt promáchl a pro Pšurného nebyl problém trefit odkrytou klec - 1:2. Radost hostí ale trvala jen necelé 2 minuty. V přesilovce si Ivanovi vyplatilo jít důrazně za kotoučem a nakonec ho protlačil za záda brankáře - 2:2. Nejdůležitější moment utkání přišel ve 47. minutě, při oslabení domácích. Houdek lehl do střely, k odraženému kotouči nabruslil Vítek a své sólo zakončil střelou mezi Valentovy betony -2:3. Poté se šance prostřídaly na obou stranách. V 50. minutě Vítek při dalším brejku proti brankáři Třebíče neuspěl. V 54. minutě vyprášil jedovatou střelou Valentovy betony Antoš. Na konci 59. minuty si hosté ještě vyžádali oddechový čas, poté odvolali brankáře, ale Lvi už těsný náskok udrželi. Ficencův gól do prázdné branky přišel až po siréně.

 Ohlasy trenérů

Josef Horešovský (SK HS Třebíč): "Pro nás je dobré, že jsme tu, v podstatě, sehráli vyrovnaný zápas. Doufám, že to hráčům, i přesto, že jsme nevyhráli, trošku dodalo důvěry. Sahali jsme tu po bodu, dokonce jsme tu i vedli. Bohužel, individuální chyba nás stála vedení. Utkání bylo dobré, z obou stran mělo tempo. Proti silným mužstvům musíme hodně bránit. Obrana nám vcelku fungovala dobře. Přesto, že jsme prohráli, s naším výkonem jsem spokojen. V tomto složení jsme se sešli až krátce před zahájením soutěže. Pšurný s Lučkou se nedostali do sestavy Zlína. Máme tam řadu mladých kluků, naším cílem je hrát s co největší mírou odchovanců, ale máme tam i řadů kluků zkušených, například Béda Ščerban nebo Jirka Oliva. Je v podstatě naším záměrem, aby ti mladší měli oporu v těch hráčích, kteří při nějakých problémech nezpanikaří. Co se týče brankáře Valenta, ten je ze Slovenska. Vloni byl v juniorce Sparty a chytal i v Berouně."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "To vítězství se rodilo strašně těžce. Dnes jsme narazili na kvalitního soupeře, který byl od první minuty ve velkém pohybu. Po tom prvním gólu jsme si mysleli, že už to půjde a ono to nešlo. Chvílemi, když jsme zapnuli, tak měli problémy, hlavně v jejich obranném pásmu. My jsme tam ale měli od začátku dost šancí, kdy jsme měli dát víc gólů, aby se hra uklidnila. Pak jsme po našich velkých chybách dostali dva góly. Neudržíme puk v útočném pásmu, propadneme tam, ujede tam hráč a podle mantinelu se protáhne útočník, kam by se vůbec neměl dostat. Nakonec se rozhodlo v našem oslabení. Pepa Vítek to udělal výborně, ale velkou zásluhu na tom měl Tomáš Houdek. Třebíč nás i dost překvapila. Úplně změnili styl hry. Vloni přijeli s obranným valem. Stáli ve středním pásmu a čekali. Dnes od první minuty napadali i ve dvou hráčích a nám to dělalo zpočátku velké problémy. Dnes by už býval mohl nastoupit Honza Kudrna, ale nakonec jsme si řekli, že by to bylo lepší, až bude úplně fit. Jako devátého obránce jsme si tu nechali Suchánka."

Fotogalerie

Před začátkem zápasu generální ředitel HC Slovan David Šaffer (vpravo), zástupce zhotovitele multimediální kostky a místostarosta města Ústí nad Labem přestřihli pásku a slavnostně tak oficiálně uvedli kostku do provozu. Přestřihnutím pásky tak mohla být sezóna zahájena s novou kostkou. David Pazourek úvodní vhazování nevyhrál. První vyloučený v zápase byl třebíčský Rehák Michal Fikrt zastavil cestu černé gumě a Sobotka (TRE) si musel povyskočit, aby přes gómanovu hůl nepadl k zemi. Michal Valent sleduje hru před bývalým reprezentantem Bedřichem Sčerbanem. Petr Zahradník (TRE) se snaží v útočném pásmu přejít přes Tomáše Ficence. Martin Čech se trefil přesně... do břicha Michala Fikrta. Pavel Janků se snaží změnit směr kotouče mířícího na branku Třebíče. Radost na lavičce domácích po prvním gólu. Jiří Otouplík (vpravo) s trenérem Horešovským na lavičce Třebíče. Milan Antoš vyváží puk z pozabranky. Napadá ho Martin Sobotka.
 
Vzájemné zápasy v sezóně 2006/2007
16.9.06 | Ústí nad Labem - Třebíč | 3:2
28.10.06 | Třebíč - Ústí nad Labem | 2:4
9.12.06 | Ústí nad Labem - Třebíč | 4:1
3.2.07 | Třebíč - Ústí nad Labem | 3:1
Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv