Ústí n.L. - K 11. kolu přiletěli z Jeseníků do Ústí nad Labem hokejisté Draci Šumperk. Slovan se před utkáním mohl spolehnout na domácí, vítěznou, třízápasovou sérii. Tu v souboji s nováčkem Chance ligy potvrdil a přidal čtvrtý, pomyslný korálek v řadě. V novém roce 2021 tak Slovan doma i potřetí zvítězil. Na vítězství se dvěma body podílel zkušený Michal Trávníček. Z branky vše jistil 23 zákroky, rovněž zkušený Marek Schwarz. Další utkání čeká Slovan opět doma, a to hned ve středu proti jihlavské Dukle.
po 11. 1. 2021, ZS Ústí n. L.
DRACI PARS ŠUMPERK
4:1 1:0, 3:1, 0:0

Branky a nahrávky: 17. Klikorka (Trávníček, Matějček), 30. Trávníček (Severa), 32. Matějček (M. Bláha, Furch), 36. Protasenja (Furch, Klikorka) – 40. Tadeáš Král (Krejčiřík, P. Kratochvíl) . Rozhodčí: Bejček, Grech – Flegl, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Navíc Ondřej Ševčík (SUM) - sekání, nařízeno TS. Využití: Bez využití. Střely na branku: 29:24. Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 22:32. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwarz – Vl. Brož, Vala, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Klikorka, Vacík – Tůma, Pšenička, D. Sklenář – Trávníček, Matějček, Severa – O. Bláha, Protasenja, Grim – M. Bláha, Furch.

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (32. Altrichter) – Záruba, Ševčík, Věntus, Kabelka, Weintritt, Dosek, Viktorin – Jaroš, Milfait, Tjurin – Moučka, Baláž, Blaško – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, Spratek, Danielčák.

Třetí domácí utkání Slovanu v novém roce přineslo první šanci přesně v osmé minutě. Nedávna posila z Havířova, Dominik Sklenář však ve své dobré šanci minul branku hostů ze Šumperka. Slovanu se nepodařilo proměnit ani jeho první přesilovou hru. V té si dobře počínal brankář Draků Marek Peksa. Domácí hokejisté se radovali o pár minut později. V osmnácté minutě vybídl krásnou přihrávkou zpoza branky Michal Trávníček Karla Klikorku a reprezentant do 20 let se nemýlil – 1:0! Za tohoto stavu odcházely týmy do kabin po první siréně.

Hned z kraje druhé periody mohlo být srovnáno. Marek Schwarz nešťastně rozehrál přesně na hokejku Jaroslav Moučky, který však vyrovnání odmítl a minul odkrytou část domácí branky. V polovině utkání přišel trest. Chybu v rozehrávce udělali také hosté ze Šumperka a Michal Trávníček toho využil, když se ranou z bezprostřední blízkosti prosadil a mohl se radovat – 2:0! Neuběhly ani další dvě minuty a Slovan své vedení navýšil. Chirurgicky přesnou tečí se prezentoval Štěpán Matějček – 3:0! Tato branka vyhnala brankáře Marka Peksu, jehož nahradil Martin Altrichter. Ten se zapotil po pár minutách, když kryl trestné střílení Jana Grima. Nakonec i on inkasoval. Anatolij Protasenjase umně otočil kolem branky a zasunul puk do sítě – 4:0! Ve druhé části se dočkali také hosté. Třináct vteřin před druhou sirénou zakončil dorážkou rychlý brejk Tadeáš Král - 4:1!

Třetí třetina se nesla v klidném tempu. Z klidu vyrušila brankáře hostů Martina Altrichtera až dvojice Jan Grim a Anatolij Protasenja. Oba pokusy však dokázal syn slavného otce zlikvidovat. Ve třetí periodě jsme opravdu příliš šancí neviděli. Neujala se ani akce dvou proti jednomu, kterou řešil střílenou přihrávkou Štěpán Matějček. O chvilku později se nedočkal ani Dominik Sklenář, jenž svou ranou z křídla minul prostor mezi třemi tyčemi. Skóre utkání se ve třetí třetině nakonec nezměnilo a Slovan tak získal tři body za výhru 4:1!

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnešní soupeř Šumperk nebyl tak kvalitní jako předešlí soupeři. Náš začátek zápasu nebyl příliš dobrý. Přizpůsobili jsme se soupeřovu tempu, místo toho abychom diktovali tempo my. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila. Nedostali jsme vyrovnávací gól na 1:1, což bylo velice důležité. Třetí třetinu jsme hráli lépe než Šumperk a udrželi jsme vedení. Dnešní výkon sice nebyl zas tak dobrý, ale máme tři body, což je pro nás důležité."

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): „Dneska jsme se snažili urvat nějaký další bod, to se nám bohužel nepovedlo. Rozhodující byla prohraná druhá třetina, kde stav utkání skočil z 0:1 na 0:4. Pak se nám podařilo snížit již jen na 1:4. Dnešní zápas jsme nehráli dobře a dělali jsme spoustu chyb, za které nás soupeř vytrestal. Domácí byli lepší v koncovce. My jsme se v koncovce trápili a ani jsme se do ní moc nedostávali. Chyběl nám důraz do brány. Za stavu 0:1 jsme zbytečně ztratili puk za bránou a dostali jsme na 0:2 a vzápětí jsme dostali gól na 0:3. Tyhle dvě minuty byly rozhodující. Soupeř nám utekl a už se to špatně dohánělo. Nedá se nic dělat, musíme tu porážku zkousnout a přichystat se na středu, kdy nás čeká další těžký zápas proti Litoměřicím a snažit se urvat body tam."