B e n á t k y n/J., Ú s t í n/L. - Velké povstání zvládli Ústečtí Lvi. Ve středečním duelu 28. kola v Benátkách nad Jizerou ještě šest minut před koncem ztráceli dvě branky, přesto si z promrzlého benáteckého stadionu odvážejí dva body za výhru po prodloužení. Dvoubrankové manko dokázali v mači zlikvidovat dokonce dvakrát. První ztrátu likvidovali přes třicet minut, na tu druhou měli ve třetí třetině pramálo času, přesto to bojovní Ústečané zvládli dvěma zásahy během necelé minuty. Prodloužení rozhodl po pouhých šestnácti vteřinách Jaroslav Roubík, který se celkem podílel na třech brankách.
st 30. 11. 2011, Zimní stadion města Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
4:5pp 2:0, 0:1, 2:3 - 0:1

Branky a nahrávky: 9. Kouřil (Liška), 15. Skalický (Hobza, Klimt), 49. Jaroměřský (Král), 53. Klimt (Král) - 24. Ludvík (Šagát, Klobouček), 49. Daniel Boháč (Roubík, Gureň), 55. Roubík (Ludvík), 55. Klobouček (Gureň, Třetina), 61. Roubík (Šagát). Rozhodčí: Horák - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 397. Střely na branku: 31:43. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:5.

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček - Jaroměřský, Říha, Vála, Niko, Vitásek, Šimek, Mrkvička, Hobza - Klimt, L. Král, Skalický, M. Pabiška, J. Skořepa, Weiss, Kellner, Kouřil, T. Liška, Jánošík, J. Vlach, Maďar.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Klobouček, A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň, L. Poživil, Sklenička, Holomek - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Rod, Handlovský - R. Kovář.

První třetina byla i podle pozápasové statistiky střelby nejvíce útočnou. Oba celky totiž dohromady na branku vyslaly celkem sedmadvacet puků, z nichž dva si našly cestu až do sítě. Ale pojďme hezky od začátku. Už po třech minutách hry se v gólové šanci objevil nejproduktivnější hráč ústeckého celku Jaroslav Roubík, který vyslal na Blažíčka překvapivou bekhendovou střelu a domácí gólman se měl co ohánět, aby tento pokus vytěsnil mimo tři tyče. Osmělily se i Benátky a po několika náznacích šancí se také poprvé měnilo skóre. Liška našel na vrcholu brankoviště operujícího Tomáše Kouřila, jenž trefil přesně volný prostor nad Francouzovou lapačkou - 1:0. Na druhé straně měl vyrovnání na své čepeli Martin Šagát, avšak Blažíček mu svou holí vypíchal kotouč. Co nevyšlo Lvům, povedlo se Benáteckým. Hobza z hloubi obranné třetiny vyslal Daniela Skalického do sóla a mladý benátecký útočník si s blafákem proti Francouzovi věděl rady - 2:0. Ústečtí jakoby nevěděli, co hrát, a Skalický navíc mohl náskok Středočechů ještě zvýšit. Francouz byl však tentokrát proti.

Ústečtí v úvodu druhé třetiny zatopili pod kotlem doslova jako zasloužilý topič parní lokomotivy. Pazourek nabil Třetinovi, který v ideální pozici ještě netrefil. Nicméně za malý okamžik se již skóre měnilo. Šagát vyslal do jízdy Davida Ludvíka, jehož tvrdý přiměl brankového rozhodčího Soukupa rozsvítit červené světlo - 2:1. V polovině utkání dostal puk ideálně na hokejku Martin Šagát, Blažíček měl tentokrát štěstí, puk těsně minul branku. Ve 34. minutě ujel do brejku obránce Jaroměřský. Ač byl na červené čáře hákován Gureněm, ujel do nájezdu, ale svůj blafák ke gólové tečce nedotáhl. Nutno podotknout, že Ústečtí domácí celek v prostřední třetině přehrávali, ale Benátky někdy i s trochou štěstí dokázaly odolat. Do kabin se tak po čtyřiceti minutách šlo za stavu 2:1 pro hráče od Jizery.

Třetí perioda byla ve svém úvodu opatrná. Na samém počátku 49. minuty ovšem Lvi dosáhli vyrovnání. Podíl na této brance měl určitě Roubík, který vybojoval puk a poté ideálně předloužil na teč Danielu Boháčovi a Blažíček byl v tuto chvíli bezmocný - 2:2. Uběhlo však pouhých třicet vteřin a Benátky měly zpátky vedení. Jan Jaroměřský využil zakrytého výhledu Francouze a rozjásal domácí příznivce - 3:2. Klobouček poté těsně minul a prakticky z protiútoku Král vyslal na zteč Tomáše Klimta, jehož dělová rána se zastavila až za Francouzem - 4:2. V tu chvíli by málokterý Benátčák nevěřil ve výhru. A přeci. Třicet vteřin stačilo Slovanu na vyrovnání. Střela Jaroslava Roubíka propadla Blažíčkovi až do sítě a hosté byli rázen na dostřel - 4:3. Zvláště pak, když kapitán Jan Klobouček prakticky ihned poté od modré čáry trefil přesně cíl - 4:4.

Zápas už v řádné hrací době žádnou branku nenabídl, a tak se muselo prodlužovat. Nastavený čas trval pouze šestnáct vteřin. To totiž Ústí podniklo rychlý protiútok, Šagátovu střelu ještě Blažíček vyrazil, avšak dojíždějící Jaroslav Roubík ukončil toto bezesporu zajímavé střetnutí - 4:5.

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): "Před samotným zápasem bychom bod asi brali. Kádr na dnešní zápas se stavěl velice těžce, protože někteří hráči jsou v Liberci. Utkání se pro nás vyvíjelo velice dobře. Vedli jsme 2:0. První třetinu jsme odehráli naprosto suverénně. I počet střel na branku hovořil v náš prospěch. Bohužel první ústecký gól nás trošku přibrzdil. Ve třetí třetině hosté srovnali a vypadalo to, že budeme bojovat o bod. Nakonec jsme však vstřelili dvě velmi pěkné branky. Pak si myslím, že chybovali čároví rozhodčí, kdy pustili dvakrát ofsajd. V prvním případě byl náš gólman zasažený do masky a signalizoval, že chce přerušit hru. Akce však pokračovala a my z toho dostali branku. Čtvrtý gól byl také takový nešťastný. Prodloužení bylo vabank. Rozhodla chyba z naší strany. Byl tam i nejistý zákrok gólmana. Je to škoda. Ve třetí třetině jsme to měli rozehrané na tři body. Bohužel nakonec bereme jen jeden."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zaspali jsme první třetinu, kdy jsme domácí pustili do dvoubrankového vedení. I přesto, že jsme vyrovnali na 2:2, tak jsme pak dostali dvě laciné branky. Myslím si, že ani Pavel Francouz nebyl bez chyby. Díky bojovnosti a víře jsme zápas otočili až do výhry v prodloužení."