Havlíčkův Brod - Severočeši porazili Rebely i počtvrté a to znamená jediné, postup do finále. Co se ale týká tohoto střetnutí, svěřenci trenéra Rosola opět zaspali úvod, když se již ve třetí minutě prosadil Holec. Brankami Ludvíka a Pajiče ale žlutomodří ještě skóre v prvním dějství otočili a po dvaceti minutách hry vedli 2:1. Druhá perioda skončila nerozhodně, gól za hosty vsítil ve 32. minutě Jeřábek. Za Havlíčkův Brod stihl ještě o šest minut později snížit na rozdíl jedné branky střelec prvního gólu Holec. Závěrečnou část měl favorit z Ústí nad Labem již pod kontrolou a dvěma dalšími přesnými zásahy Hanzla a druhého v utkání Davida Ludvíka zvítězili 5:2, stav série 0:4. Na úvodní bitvu o titul mistra první hokejové ligy ČR si příznivci hokeje počkají do pondělí 21. 3. 2011. Úvodní buly reprízy loňského finále bude vhozeno v 18 hodin.
so 12. 3. 2011, Kotlina
HC Rebel Havlíčkův Brod
2:5 1:2, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Holec (Němec, Morava), 38. Holec (Vondráček, Knotek) - 6. Ludvík (Mikulík, Roubík), 14. Pajič (Kovář), 32. Jeřábek (Ludvík), 52. R. Hanzl (Šagát), 60. Ludvík (Mikulík, Pojkar). Rozhodčí: Horák, Lacina - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 1 724. Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Slipčenko - Šenkeřík, Morava, Zítka, Sova, Vošmik, Soldán, Pavlík, Kempný - Zábranský, Holec, Knotek, Stromko, Švaňhal, Vondráček, Zohorna, Fiedler, Voj. Němec, V. Meidl, Hadrava, M. Ondráček.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - J. Jeřábek, Pojkar, L. Poživil, Vobořil, P. Hořava, Gureň, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík – J. Kovář, Alinč, Hampl – Sklenička, Pajič, Diviš – Šagát, R. Hanzl, Handlovský.

Úvod už v pořadí čtvrtého střetnutí semifinálové série vyzněl lépe pro havlíčkobrodské barvy, které usilovně a trpělivě dobývaly útočné pásmo. Narážely ale při této činnosti na pevný ústecký val, který zodpovědně bránil území kolem svého gólmana Francouze. Po jednom z havlíčkobrodských útočných výpadů se však proti hokejovým pravidlům provinil faulující útočník Pajič a nabídl nechtěně Rebelům premiérovou hru v početní převaze. Ta začala z pohledu bojovníků z Kotliny hodně rozpačitě, jenže nakonec se povedlo domácím hráčům zaujmout přesilovkové postavení, ze kterého zasadili svému soupeři ze severu Čech první ránu. Ke konci třetí minuty přiťukl Marian Morava na modré čáře puk Vojtěchu Němcovi, jehož ostrá rána z mohutného nápřahu byla ještě mezi kruhy tečována, což zaskočilo gólmana Francouze a celou ústeckou obranu, z čehož naopak těžil MIROSLAV HOLEC, k němuž se kotouč odrazil a z mírného úhlu na pravé straně uklidil puk k bližší tyčce – 1:0. Hosté zareagovali na havlíčkobrodský úder tím nejlepším možným způsobem, když v útočné fázi pořádně přitopili pod kotlem a začínali nepříjemně dotírat na gólmana Slipčenka.

Prověřovat pozornost maskovaného muže v soupeřově brance nezapomínali ani bojovníci z Kotliny a fanoušci v ochozech mohli sledovat oboustranně vyrovnanou partii, v níž postupem času přece jen získávali územní převahu Lvi. Vyrovnání tak na sebe nenechalo dlouho čekat. Na sklonku šesté minuty se Ústí nad Labem nastěhovalo do útočného pásma, kde puk putoval po ose Jaroslav Roubík - Milan Mikulík - DAVID LUDVÍK, přičemž posledně jmenovaný obdržel nahrávku do prostoru mezi kruhy a pohotovou ranou zápěstím odrazem o pravou tyčku gólmana Slipčenka srovnal s Rebely krok – 1:1. Bojovníci z Kotliny se pokusili o rychlou odpověď a po ráně Fiedlera z levé strany, jíž lapil gólman Francouz do náruče, si brzy vynutili další faul Severočechů. Potrestaného forvarda Skleničku ovšem svěřenci trenérského tandemu Petr Novák – Jaroslav Benák nevyhnali předčasně z hokejového vězení. Proti oslabenému protivníkovi si sice vypracovali slibné příležitosti, jenže ztroskotali na pozorném brankáři Francouzovi, jenž nepustil puk za svá záda. Na přelomu první a druhé půlky úvodní dvacetiminutovky Ústí nad Labem vytvořilo kolem Slipčenkovy branky pořádný zmatek a tlačilo se přes rozhozenou brodskou obranu do zakončení zblízka, jenže Rebelové nakonec situaci ustáli.

Neobešlo se to však bez nedovoleného zákroku a po odpískání zaujal nepopulární místo na lavici hanby obránce Soldán. Tým zpod Střekova se pravidelně dostával do Slipčenkovy blízkosti, kde rozvíjel svou přesilovkovou kombinaci, jenže narážel na bojovnou a pevnou defenzívu Rebelů, kteří nedali svému soupeři ani kousek volného prostoru zadarmo a často vyhazovali puky do bezpečného prostoru ve Francouzovu hájemství. Soubor z Vysočiny se sice ubránil bez úhony, jenže jeho sok ze severu Čech nekompromisně udeřil při hře s plným počtem hráčů na ledové ploše. Ve 14. minutě do předbrankového prostoru obdržel od Jana Kováře nahrávku ROK PAJIČ, přičemž využil dostatek času a prostoru kolem sebe ke gólovému zakončení, když vyprodukoval z mírného úhlu na levé straně ostrou a chirurgicky přesnou ránu, která zapadla přesně pod horní Slipčenkovu tyčku – 1:2. Rebelové se znovu pokoušeli na obdržený gól bleskově zareagovat, když se nastěhovali do útočného pásma, jenže zde o puk přišli a Lvi založili rychlý brejk, na jehož konci se ocitl před gólmanem Slipčenkem Šagát, ale v těžké pozici tísněn protihráči při svém blafáku nepřehodil jeho betony.

Za záchrannou brzdu zatáhl Vošmik, který obdržel dvě minuty za hákování. Ústí nad Labem se nedala upřít neutuchající útočná snaha, jenže domácí se prezentovali účinnou obranou. Ústecké trápení nebralo konců, když se útoky Lvů se rozbíjely o havlíčkobrodskou obranu na modré čáře jako vysoké vlny o ostrý útes, přičemž Rebelové neustále vyhazovali puky do Francouzova hájemství. Havlíčkobrodská trestná lavice ovšem nestačila po Vošmikovu odchodu ani pořádně vychladnout, když obsluha musela znovu otevírat její dvířka. Na sklonku 18. minuty Rebelové totiž špatně střídali a dvouminutový trest odpykával z jejich řad Švaňhal. Obrázek z předešlé hry v početní převaze Severočechů se ale prakticky opakoval a na stavu 2:1 ve prospěch Lvů už se do první sirény nic nezměnilo.

Prostřední část začala počátečním oťukáváním, když se oběma soupeřům nedala upřít snaha směrem dopředu, jenže první housle hrály obě pozorné a pečlivé obrany. Hra se více rozhýbala až v průběhu 25. minuty, kdy se proti hokejovým pravidlům provinil brodský zadák Sova. Zhruba za minutu po jeho odchodu do dvouminutového hokejového vězení byla k vidění zakončení na obou stranách. Nejdříve v nadějném úniku trefil Ondráček svou ranou z levého kruhu jen Francouzovo rameno, po čemž na druhé straně při přesilovkové kombinaci našel Alinč hezkým pasem z vrcholu pravého kruhu v předbrankovém prostoru osamoceného Kováře, jehož ránu bez přípravy vyrazil rychle se přemisťující gólman Slipčenko do bezpečí. Havlíčkův Brod čekal i tentokrát nápor Lvů bez toho, aby brankář Slipčenko kapituloval, a okamžitě zavelel do útoku, z čehož vzešla jeho další velká šance. V závěru 27. minuty na modré čáře vypálil obránce Pavlík a jeho ostrá rána neprošla skrumáží těl v předbrankovém území, kde se nejrychleji zorientoval Švaňhal, otočil se čelem k brance a v pádu nastřelil po ledě z těžké pozice Francouzův beton.

Tento okamžik jako kdyby s sebou přenesl hluboký zlom v aktuálním rozpoložení sil na ledové ploše, protože Severočeši zařadili v ofenzivní fázi vyšší rychlostí stupeň, čímž sevřeli havlíčkobrodskou družinu pod enormní tlak, plný nebezpečných situací v blízkosti brankáře Slipčenka. Ten vytasil ze svého arzenálu skvělý zákrok na začátku 29. minuty, když do předbrankového prostoru obdržel nahrávku volný Kovář a zblízka nastřelil jen připravené betony maskovaného muže v brankovišti Rebelů. A zhruba za minutu nabídli oba aktéři divákům další minisouboj, který vyhrála maskovaná opora bojovníků z Kotliny. Ústecký forvard, který obdržel do předbrankového území nahrávku, tentokrát zblízka přestřelil horní tyčku brodské brány. Poté převzali na chvíli otěže do svých rukou Rebelové, kteří nebezpečnou sprškou tvrdých projektilů prověřili Francouzovu pozornost. Paradoxně ale po narůstajícího tlaku sami inkasovali.

Ve 32. minutě se Severočeši usadili na dlouhou dobu v útočném pásmu a ze své kombinace vytěžili vstřelenou branku, když po přiťuknutí Davida Ludvíka prostřelil gólmana Slipčenka z levého kruhu k bližší tyčce JAKUB JEŘÁBEK – 1:3. Lvi ovšem věnovali Rebelům prakticky okamžitě hru v početní převaze a skvělou možnost k umazání přesné polovičky nabytého manka. V tom se ale havlíčkobrodské družině vůbec nedařilo podle představ, když ústecká defenzíva pracovala spolehlivě a s vysokou úspěšností zastavovala její útočnou snahu. Přesto si Havlíčkův Brod vytvořil nadějnou šanci, když se dostal do nadějného přečíslení a Šenkeřík hledal z levého kruhu před branku sjíždějícího Holce, který sice obdržel prudký pas, ale v tísni neusměrnil bez přípravy puk na branku a o kousek minul levou tyčku gólmana Francouze. Hosté potom převzali iniciativu zpět do svých rukou a s obrovskou vervou tloukli do havlíčkobrodské defenzívy, která měla plné ruce práce, ovšem také brodský tábor se zanedlouho probíjel do Francouzovy blízkosti.

Nakonec Ústí nad Labem chvíli úspěšně kombinovalo v útočném postavení, jenže ztratilo puk a s důrazem to přehnal útočník Šagát, který zastavil rodící se brejk Rebelů ve středu hřiště podražením. Jeho nedovolený zákrok a následující dvouminutový trest přivál do havlíčkobrodských plachet příznivý vítr, čehož využili Rebelové ke snížení. Na začátku 38. minuty po nahrávce Jana Knotka vypálil z vrcholu kruhů Roman Vondráček, jehož ostrou ránu vyrazil gólman Francouz betony jen do prostoru vedle sebe přesně na hůl číhajícího MIROSLAVA HOLCE, který z mírného úhlu na pravé straně a zblízka pohotově skóroval k bližší tyčce – 2:3.

Začátek závěrečného dějství se také nesl v opatrném duchu, přičemž se oba tábory příliš nehrnuly do útočného pásma. Nejvíce vidět tak byly opět obě důsledné defenzívy, které opět zastávaly hlavní role. Čtyřiatřicátá minuta s sebou přinesla dvouminutový prohřešek kapitána Moravy, po němž museli Rebelové znovu čelit nacvičenému přesilovkovému kolotoči Severočechů. Havlíčkobrodští bojovníci ale znovu předvedli poctivou práci směrem dozadu a sklidili za ni zaslouženou odměnu, když znovu ubránili obávanou ústeckou disciplínu v podobě nebezpečných přesilovek. Hokejisté na obou stranách v následujících minutách pomyslné barikády servírovali fanouškům v ochozech Kotliny zajímavou a vyrovnanou podívanou, při níž oba gólmani museli být stále ve střehu. Tento nerozhodný poměr sil v ledovém ringu nakonec vnesl radost do ústeckého tábora, který se ujal znovu dvoubrankového náskoku. V 52. minutě čelil Havlíčkův Brod kolem své branky velkému tlaku a když už se zdálo, že největší nebezpečí zažehnal, protože u levé Sličenkovy tyčky byl v přesile a kontroloval puk, ponechal ústeckým útočníkům dostatek místa a ti toho využili, když po Martinu Šagátovi prostrčil puk podél Slipčenkova těla do sítě zblízka ROBIN HANZL – 2:4.

Rebelům ještě svitla naděje na zdramatizování nepříznivého vývoje střetnutí, když v 54. minutě fauloval ústecký kapitán Klobouček, kterého zanedlouho následoval v cestě za katr také zadák Poživil. Domácí hráči měli rázem k dispozici nadějnou možnost ke skórování při dvojnásobné přesilovce, jenže zkušený kádr Lvů pravidelně kouskoval havlíčkobrodskou útočnou snahu a nakonec se dokázal ubránit. Kotlina se už v závěrečných minutách utkání loučila s veleúspěšnou sezonou svých oblíbených Rebelů, když Lvi definitivně potrhli svou nadvládu a konečný triumf. Na začátku poslední minuty našel Milan Mikulík našel hezkou nahrávkou v prostoru mezi kruhy DAVIDA LUDVÍKA, který razantní a přesnou ranou k pravé tyčce brodské brány nedal gólmanovi Slipčenkovi žádnou šanci – 2:5.

Po závěrečné siréně tak panovala radost na obou stranách. Havlíčkobrodští fanoušci slavili společně s hokejisty svého milovaného klubu konec velmi podařené sezony, zatímco Ústí nad Labem zachvátila postupová euforie do prvoligového finále, které ještě okoření prestižní souboj s konkurenčním Chomutovem.

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "My jsme nastoupili do zápasu dobře, když jsme na začátku dali gól na 1:0, ale samozřejmě jsme si byli vědomi síly Ústí, které má určitě zkušenější mančaft než my a jak říkal Petr, jejich střelci využili všechny šance, co měli. Já si myslím, že ani oba brankáři neměli tolik práce, jako by měli mít, ale Ústí dalo více gólů a vyhrálo. My jsme dali nějaký tyčky a za stavu 3:2 jsme ještě věřili, že bychom mohli ten zápas ještě zdramatizovat, ale ten gól na 4:2 to asi definitivně zlomil a potom už ten zápas jsme nebyli schopni zlomit. Blahopřeji Ústí k postupu do finále 1. ligy a přeji mu hodně štěstí. Pro nás sezona končí a musíme se připravovat na další."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "My jsme do utkání nenastoupili znovu dobře, když jsme dostali jako první gól. Brzy na to jsme ale srovnali a když jsme zvýšili na 3:1, tak už jsem věřil, že ten zápas zvládneme. Bohužel jsme si to potom ještě zkomplikovali, ale naštěstí dnes měli naši střelci nabité ostré náboje a dopadlo to tak, jak to dopadlo."