Ú s t í n/L. - V rámci dalšího kola první hokejové ligy zavítali Ústečtí Lvi do Chomutova. Úvodní třetina nabídla dramatický hokej. Jako první se prosadili Piráti, ale Ústí dokázalo zápas rychle otočit ve svůj prospěch. Jenže půl minuty před první sirénou vstřelili Chomutovští dva rychlé góly a rázem se dostali do vedení. Druhá třetina se nesla v duchu vyrovnaného hokeje. Zajímavé akce byly k vidění na obou stranách. Závěrečná třetina přinesla napínavý hokej. Nejdříve se ústeckým hráčům podařilo vyrovnat, ale nakonec to byli Chomutovští, kteří si nechali všechny tři body, když třicet sekund před koncem vstřelili rozhodující branku.
st 7. 12. 2011, Zimní stadion Chomutov
Piráti Chomutov
6:4 3:2, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 12. Hafenrichter (Sikora, Ondřej), 20. Kraft (Hruška, Pulpán), 20. Lapšanský, 22. Gajovský (Mrázek), 60. Hafenrichter (Seman, Rutta), 60. Hruška (Hřebejk) - 13. Rod (Handlovský, Kovář), 13. Ludvík (Roubík, Zeman), 35. Šagát (Klobouček, Zeman), 54. Ludvík (Roubík, Šagát). Rozhodčí: Vampola - Pěkný, Tenk. Vyloučení: 7:7, navíc Hřebejk (CHM) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3980. Střely na branku: 32:49. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4, 6:4.

Piráti Chomutov: Hanuljak - J. Mrázek, D. Havíř, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Bartejs, Rutta - Hromas, Kraft, Sikora - F. Seman, Hřebejk, Ondřej - M. Procházka, D. Hruška, Lapšanský - Gajovský, Hafenrichter, J. Heřman.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct (22. Francouz)- Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, T. Voráček, Holomek, Sklenička, Husák - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - R. Kovář, Rod, Handlovský - Jakub Lev II, M. Čermák, Laš.

V pořadí třetí severočeské derby v letošní sezóně přilákalo do chomutovské Pirátské arény bezmála čtyři tisícovky diváků, kteří viděli od začátku pěkný a svižný hokej. Od prvních minut si vytvořili mírnější převahu Ústečtí Lvi, jejichž aktivita si vynutila v 6. minutě faul Bretta Palina. Přesilovku hosté nesehráli vůbec špatně, ale Piráty podržel Miroslav Hanuljak v brance domácích. I po skončení hostující přesilovky si šance vytvářeli hosté, tu největší ale nevyužil při svém úniku Kovář. Obrat v první třetině nastal na začátku 11. minuty při vyloučení hostujícího Kloboučka. Přesilovku Piráti využili, když se z bezprostřední blízkosti prosadil JAROSLAV HAFENRICHTER a poslal domácí do vedení. Radost domácích trvala ale pouhých 16 vteřin. To proto, že vyrovnal po rychlé kombinaci ústecký TOMÁŠ ROD. Běžela ještě pořád 13. minuta utkání, když rozhozenou domácí obranu zaskočili hosté podruhé. Na konci akce byl DAVID LUDVÍK, který rozradostnil početný hostující kotel a poslal Lvy poprvé v dnešním utkání do vedení.

V 15. minutě to s domácími Piráty nevypadalo vůbec dobře. Hosté byli v této fázi utkání aktivnější a navíc si domácí pomáhali fauly, které nekompromisně trestal hlavní sudí. Hosté snad i pod vidinou svého vedení se nerozhodli Piráty dorazit a jejich početní výhoda tak přišla vniveč. Nejdůležitější momenty v první třetině přišli v samém závěru. Hosté si postupně nechali vyloučit dva hráče a Piráti nabídnutou příležitost nemohli nechat ladem. Do konce třetiny chybělo 30 vteřin, když domácí kapitán MILAN KRAFT dostal dostatek prostoru u levé tyče Orcta a vyrovnal. To však ještě nebylo vše. V klasické přesilovce 5 na 4 se 13 vteřin před koncem třetiny prosadil přímo z buly ADAM LAPŠANSKÝ, který dokonal zvrat v utkání a rozjásal slušně zaplněnou domácí arénu.

Lepší vstup do druhé periody měli domácí, když se ve 22. minutě prosadil NIKOLA GAJOVSKÝ a vyhnal hostujícího gólmana Zdeňka Orcta z branky. Toho nahradil Pavel Francouz. Dvoubrankové vedení alespoň prozatím vneslo klid na domácí hokejky. Jejich pohoda byla narušena vyloučením Hafenrichtera, které hosté ale potrestat nedokázali. Za zmínku stojí malé šarvátka před domácím brankovištěm mezi domácím Mrázkem a ústeckým Boháčem.

V této fázi utkání začala být iniciativa stále větší na holích hostí, zvlášť, když se Piráti dopustili dalšího faulu, tentokráte Hřebejka. Tlak, který si hosté vytvořili vyrovnání nepřinesl, naopak při úniku Gajovského musel Francouz potvrdit své kvality. Vyrovnat se hostům přece jen podařilo. Hrálo se ve čtyřech hráčích na každé straně a běžela 35. minuta. Kloboučkovu střelu od modré Hanuljak vyrazil přímo na hůl nekrytého MARTIN ŠAGÁT, pro kterého nebyl problém puk zamést do poloodkryté branky. V poslední minutě měl šanci David Hruška, ale jeho bekhendová střela si cestu za brankovou čáru nenašla. Účet druhé třetiny završilo v poslední minutě vyloučení ústeckého Handlovského.

Začátek třetí třetiny byl opatrný z obou stran. Domácí s pocitem jednobrankového náskoku se zbytečně nikam nehrnuli, hosté také vycházeli se zabezpečené obrany s vědomím, že další branka v jejich síti by mohla být v tomto utkání rozhodující. Vyrovnat mohli hosté při vyloučení domácího Procházky ve 48. minutě, když se ve dvou řítili na Hanuljaka, který parádním zákrokem Piráty podržel.

V 51. minutě začínající Lví aktivitu otupil svým faulem Lev, ale Piráti si s touto přesilovkou poradili velice špatně. To se jim vymstilo v 54. minutě, když po sérii chyb v obranném pásmu zůstal v mezikruží nepokrytý DAVID LUDVÍK, který vyrovnal stav utkání na 4:4. V této fázi utkání bylo zřejmé, že ani jedno z mužstev nechce udělat chybu a všechno spělo do prodloužení. K němu ale nakonec nedošlo. 30 vteřin před koncem Seman obkroužil Francouzovu branku a přesnou přihrávkou našelJAROSLAVA HAFENRICHTERA, který svou dnešní druhou branky způsobil obrovské nadšení celé domácí arény. Hned poté si vzala hostující střídačka oddechový čas se snahou ještě něco z utkáním udělat. Po vyhraném buly ve středním pásmu a nahozením za Hanuljakovu branku ještě odvolali Francouze na střídačku a zkusili to v šesti. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, navíc 3 vteřiny před koncem pečetil domácí výhru střelou do prázdné branky DAVID HRUŠKA a uzavřel tak účet nad dnešním zápasem.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): "Hrálo se utkání dvou odvěkých rivalů, navíc prvního týmu s druhým. Zápas měl obrovský náboj. Utkání bylo hodně dramatické, padlo hodně gólů a výsledek byl jako na houpačce. Přestože jsme vyhráli, tak jsme nepodali optimální výkon, jelikož jsme se v některých fázích zápasu dostali pod tlak. Soupeř byl hodně agresivní a naše vítězství bylo spíše ubojované. Ale i to je hodně cenné. Těší nás naše produktivita v koncovce, jelikož nás Ústí v zápase přestřílelo a přesto jsme dokázali brankáře soupeře překonat pětkrát. V některých fázích utkání jsme měli štěstí, ale i takové zápasy někdy jsou. V sezóně jsme jich naopak měli několik, kdy jsme štěstí neměli, ale dnes se přiklonilo na naši stranu."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo. Myslím si, že jsme neodehráli vůbec špatné utkání, dokázali jsme smazat dvoubrankové manko soupeře, ale inkasovali jsme půl minuty před koncem zápasu gól na 5:4, což je obrovská škoda.“