C h o m u t o v - Skvělé výkony brankářů Horčičky a Fikrta dominovaly prvnímu přípravnému zápasu na nadcházející sezónu mezi KLH Chomutov a HC Slovan Ústečtí Lvi. Zápasu by slušely branky, ale ani jeden z gólmanů soupeři skórovat nedovolil. Pro oba týmy šlo o letošní zápasovou premiéru a vzhledem k této okolnosti se hrál nečekaně dobrý hokej plný disciplíny a zodpovědnosti. K vidění byly i velké šance, chomutovský Řezníček ve druhé třetině olízl tyč Fikrtovy klece, Ústí mrzí neproměněné trestné střílení Vítka či šance Nádašdiho.
út 1. 8. 2006
Piráti Chomutov
0:0 0:0, 0:0, 0:0

Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Diváci: 550.

Piráti Chomutov: Hočička - Řezníček, Malínský, Révay, Březina, Klaus, Šulc M. - Boušek, Šíp, Polodna - Tauš, Mikšovic, Chyba - Kýhos, Heinisch, Soukup.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Kudrna, Musílek, Nádašdi, Zápotočný - Antoš, Ivan, Janků - Janus, Klimt, Kloz - Kudrna, Martinec, Pazourek - Přeučil, Slížek, Vítek.

Do utkání vstoupila obě mužstva uvolněně a hra měla velmi slušné tempo. Oba týmy rychle přecházely do útoku, avšak síť se rozvlnit nepodařilo ani jednomu z nich. Zpočátku měli blíže ke vstřelení úvodní branky hosté, když ve 2. minutě netrefil po chybě chomutovského obránce bránu Slížek. Z následného závaru vytěžili hosté početní výhodu, v níž od modré jedovatě vypálil Houdek a z kruhů přestřelil Hořava. Chomutovští vystrašili ústeckého brankáře šancí Bouška, který pronikl po pravém křídle, ale jeho střela skončila ve Fikrtově lapačce. Mezi další šance, při kterých si diváci povzdechli, patřily střela Tauše v 7. minutě, obkroužení branky Bouškem v 11. minutě a pokus Řezníčka z ideální pozice v mezikruží v 19. minutě. Ti, kdo fandili Lvům, si zase museli ukroutit hlavu při průniku Ivana s Klozem na jediného domácího beka, nebo střele Martince z 10. minuty, obě šance totiž zůstaly nevyužity.

Ve druhé třetině pokračovaly oba severočeské celky v pohledné útočné hře a zapomínaly na zadní vrátka. Diváci tak byli svědky několika samostatných průniků i šancí dva na jediného obránce. V jednom z takových nájezdů mohl ve 22. minutě otevřít účet zápasu Šulc, ovšem to by nesměl jeho kličku vystihnout Fikrt. O čtyři minuty později nedokázal ústecký forvard zvednout puk do prázdné chomutovské branky a trefil tak pouze ležícího beka. Když ani Bouškův pokus ve 28. minutě neskončil za zády hostujícího gólmana, mohlo udeřit na druhé straně. V 31. minutě totiž dostali žlutomodří výhodu trestného střílení, ale Vítek nabídnutou šanci nevyužil. Ve 35. minutě se blýsknul vynikajícím únikem od vlastní modré čáry Řezníček, ale střela jen polechtala levou tyčku. Před koncem druhého dějství měl na své hokejce šanci Ivan, avšak chomutovský gólman byl stejně jako jeho kolega včas na místě.

Do závěrečné dvacetiminutovky vlétli hráči obou týmu se stejným nasazením jako doposud, postupem času se však z jejich hokejek vytrácela přesnost a šancí ke skórování rovněž ubylo. Tím, kdo měl šanci rozvlnit síť za domácím Horčičkou, byl Nádašdi ve 47. minutě, jeho nebezpečná střela ale prolétla těsně vedle horní tyčky. 59. minuta přinesla vzrušní i na druhé straně, když Malínský vyslal na Fikrta povedenou střelu od modré, následný závar před bránou Fikrt utišil přikrytím puku.

Vladimír Kýhos (trenér KLH Chomutov): „Myslím si, že vzhledem k faktu, že se jednalo o první přípravný zápas, se hrál v prvních dvou třetinách celkem pohledný hokej. Na obou stranách bylo dost šancí, ale gólmani zachytali výborně. Já jsem spokojený.

Pavel Hynek (trenér HC Slovan Ústečtí Lvi): „Na to, že šlo o první zápas z plného tréninku po týdnu na ledě, se podle mne hrál docela svižný hokej. Oba týmy si vypracovali několik šancí, ale brankáři předvedli skvělé výkony. Fotbalový výsledek 0:0 není v tuto chvíli natolik podstatný. Důležité je, že jsme zahájili přípravné zápasy a čeká nás spousta práce.