J i h l a v a - Po dobrém výkonu ve středečním utkání s Chomutovem zajížděli v sobotu Ústečtí na led Dukly a nevrátili se s prázdnou. Místo vybojovaných bodů si však přivezli šest inkasovaných branek. Tolik puků se v letošní sezóně v síti Lvů za jediný zápas ještě neobjevilo. Debakl odvrátili ústečtí hokejisté dvěma slepenými góly v samém závěru utkání, které dochytal za Lukáše Sáblíka náhradník Jiří Zikmund. Lvi tak po základní části 1. ligy do nadstavby vstupují ze čtvrtého místa a čeká je dvoukolový souboj s celky, které se umístili na lichých příčkách tabulky. Dalším zápasem pokračuje Slovan už ve středu, kdy zajíždí na led Havířova, nynějšího působiště Martina Tvrzníka. V domácím prostředí se Lvi představí v posledním utkání před vánoční přestávkou v sobotu 20. prosince, kdy hostí Třebíč.
so 13. 12. 2003
HC Dukla Jihlava
6:3 0:1, 2:0, 4:2

Branky: 27. Hlouch (Šmarda), 30. Hlouch, 43. Cmunt (Morava), 47. Jantovský (Sklenička), 48. Kaňkovský, 48. Ujčík (Bakus) - 15. Pospíšil (Lipina), 58. Appel, 59. Koudelka (Hodek). Rozhodčí: Blecha - Prchal R., Prchal T. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2820

HC Dukla Jihlava: Suchan - Kolafa, Staněk, Kubeš, Šefčík, Šmarda, Morava, Lupač - Ujčík, Bakus, Čachotský - Hlouch, Fink, Altrichter - Cmunt, Kaňkovský, Říha - Jantovský, Havel, Sklenička - Lazorišák

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (od 48. Zikmund) - Mrázek, Skuhrovec, Kříž, Kočí, Drábek, Evan, Pavlas, Pospíšil - Hodek, Koudelka, Kudrna - Buďa, Lipina, Dragoun - Sýkora, Appel, Tvrzník - Sedlák, Liba

Už po 27 vteřinách hry fauloval hostující obránce Radim Skuhrovec a Dukla hrála poprvé v početní výhodě. Do největší šance se v přesilovce dostal Marián Morava, který ale z dobré střelecké pozice mířil pouze do ústeckého brankáře Lukáše Sáblíka. Hned poté se neúspěšný střelec sám dopustil nedovoleného zákroku a oba týmy si role vyměnily. Ani Severočeši ovšem svojí velkou příležitost v početní výhodě neproměnili. Hodek totiž nedokázal zasunout puk do odkryté klece.
Ve druhé polovině úvodní třetiny si pak střelci obou celků vyzkoušeli hru na tyče. Nejprve orazítkoval v 11. minutě soupeřovu branku jihlavský kapitán Oldřich Bakus a o tři minuty později rozezvučel břevno domácí svatyně Tomáš Sýkora. Z protiútoku poté spálil další jihlavskou tutovku znovu Oldřich Bakus a vzápětí se do pravého horního rohu Suchanovy branky trefil Robert Pospíšil. 0:1

Po přestávce se Dukla všemožně snažila smazat jednogólové manko. Jenomže Ujčíkova střela se pouze otřela o konstrukci Sáblíkovy klece a Kaňkovský jí pak chvíli na to v pádu přestřelil. Vykoledoval si ovšem faul, z kterého následně Dukla poprvé profitovala. Do konce Dragounova trestu chybělo přesně šest vteřin, když se v prostoru kruhu na vhazování mohutně napřáhl Roman Hlouch a bylo vyrovnáno. 1:1. Stejný hráč se pak ve 30. minutě zapsal do listiny střelců znovu. Tentokrát vypálil z levé strany a jeho pokus usměrnil nešťastně bruslí do vlastní sítě jeden z hostujících hráčů. 2:1.
Situace se tedy rázem změnila a cestu k vyrovnání začali hledat Lvi. Správným směrem se vydal hned ve 31.minutě Daniel Hodek, který se do obrovské příležitosti dostal dokonce ve vlastním oslabení. Přečíslení dvou na jednoho ovšem hostům druhý gól nepřineslo. Radost Hodkovi překazil svým bezchybným zákrokem Jaroslav Suchan. Tutovku z hole pak sebral jihlavský gólman také Davidu Appelovi a do kabin se tedy šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Závěrečná dvacetiminutovka se proměnila ve střeleckou exhibici. Ve 43. minutě zůstal před ústeckou brankou nepokrytý Marek Cmunt a Dukla vedla 3:1. Hned po 19 vteřinách dostali Severočeši možnost snížit z přesilové hry, jenomže Sýkorova střela z otočky pravou tyč jihlavské klece o několik centimetrů minula. Ve 45 minutě se znovu vylučovalo a opět putoval na lavici hanby domácí hráč. Smutný z trestu ovšem Tomáš Kolafa nakonec nebyl. V oslabení vjel totiž do ústeckého obranného pásma Jiří Jantovský, příliš dlouho se zde nerozhlížel a okamžitě vypálil na bránu. Střela prošla Lukáši Sáblíkovi mezi betony a na světelné tabuli se rozsvítilo skóre 4:1. Další nepříjemnou chvíli připravil ještě loni jihlavskému brankáři o 50 vteřin později Petr Kaňkovský. Nejproduktivnější hráč Dukly poslal puk k pravé tyči a hlediště Horáckého zimního stadionu zabouřilo popáté. 5:1. Šestý zásah do černého přišel za dalších 32 vteřin z hole sparťanské akvizice Viktora Ujčíka a nešťastný ústecký gólman zamířil na střídačku. 6:1.
Jeho kolega Jiří Zikmund už pak až do konce zápasu neinkasoval. Naopak domácí, ukolébaní dostatečně vysokým náskokem, si vybrali v závěrečné dvou a půl minutovce slabší chvilku a dovolili Davidu Appelovi a Martinu Koudelkovi upravit konečný výsledek na mnohem přijatelnějších 6:3.

Vít Borůvka ( Ústí nad Labem ): „Přijeli jsme do Jihlavy s vědomím, že Dukla má silný celek, který navíc posílila o několik dalších jmen. V úvodu jsme čekali nápor domácích a chtěli jsme ho přestát bez pohromy. To se nám nakonec podařilo a navíc jsme se sami ujali vedení. Dobře jsme hráli i ve druhé třetině, jenomže jsme v ní na rozdíl od Dukly nedokázali proměnit šance. V závěrečné části jsme pak šli do zbytečného rizika, měli jsme ještě chvíli hrát z dobře zajištěné obrany, namísto toho jsme hru otevřeli a to byla chyba.“

Petr Vlk ( Jihlava ): „Samozřejmě jsem velmi spokojeni jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou. Vlastně už v první třetině jsme si vypracovali hodně šancí, ale neproměnili jsme a naopak jsme z jedné ojedinělé inkasovali. Potom už ten zápas ale kluci zvládli výborně a i když byli hostující útočníci hodně nebezpeční, dokázali je ubránit. Všichni zaslouží pochvalu.“