Prostějov - Špatnou sérii Slovanu na venkovních hřištích bohužel nepřetnul ani dnešní zápas v Prostějově. Domácí vedli od sedmé minuty a postupně dvougólový náskok hlídali až do samotného závěru. V poslední minutě hry dokázal už jen snížit Klikorka a ústečtí se tak vracejí bez bodů.
so 23. 1. 2021, ZS Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
2:1 1:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Piegl (Pěnčík, Chlán), 25. P. Krejčí (T. Jandus, Ouřada) – 60. Klikorka (Vrdlovec, Trávníček). Rozhodčí: Fiala, Cabák - Konvička, Dohnal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Matyáš, Hrdinka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Chlán, Hrníčko – M. Novák, T. Kaut, Vachutka – Ouřada, Motloch, T. Jandus.

Ústecký Slovan s.r.o.: Šatný – V. Brož, Klikorka, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Jasečko, Mareš – Tůma, Matějček, D. Sklenář – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Protasenja, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Costa, Furch.

První větší tlak utkání si vytvořili domácí hokejisté, díky přesilové hře 5 na 4. Největší příležitost dostat prostějovský tým do vedení, měl ve výhodě Bartoš. I v dalších minutách se musel mladý brankář Ústí činit. V čase 6:57 se René Piegl napřáhl od modré a poslal puk k pravé tyči Šatného brány. V 9. minutě se Slovan usadil v obranném pásmu domácích, ale nevystřelil. Od 11. minuty měli hráči hostů výhodu jednoho muže v poli, když šel na trestnou lavici Pěnčík. K vidění byl velký tlak do prostějovské brány, aktivní byl především Protasenja. Na konci přesilovky přišla rána od modré z hole Drtiny, proti které vyjel Bláha daleko z brány a polapil ji. Při hře 5 na 5 byla vidět jasná převaha Jestřábů, kteří byli nastěhovaní v pásmu hostů. Gólman Šatný však svůj tým držel. Po vyhraném buly ve vlastním pásmu se Severa a Vrdlovec vydali na prostějovskou jedničku. Bláha ale předvedl krásný zákrok lapačkou. Na konci první dvacetiminutovky hráli hosté přesilovou hru, vyrovnání z toho ale nebylo. Domácí tak šli do šaten s vedením - 1:0

Po třiceti odehraných sekundách šli na trestnou lavici hosté z Ústí. Začátek prostřední části, byl tak stejný jako v té první. Další početní výhoda nebyla ale také využita. V čase 24:08 se prosadil další obránce Prostějova. Jandus nahrál zpoza branky Petru Krejčímu na kruh, který prudkou ranou zavěsil do rohu. Po pádu Matyáše ve středním pásmu se dostal do akce Protasenja, Bláha puk vyrazil betonem a do bezpečí jej následně uklidil Hrdinka. Dvě přesilové hry, každá jednoho týmu, přesouvaly hru ze strany na stranu. Ve 37. minutě získal Klikorka puk v obranném pásmu Ústí a obhodil si svižně prostějovské hráče. Těsně před Bláhou nahrál na druhou stranu volnému Furchovi, který vystřelil a trefil gólmana domácích do ramene. Pak to na druhé straně kluziště zkoušel lídr prostějovského bodování Mrázek, ale marně. Když už to vypadalo, že se závěrečné minuty druhé třetiny dohrají před Šatným, tak to na Bláhu zkoušel Trávníček. Prostějovská obrana ale zakročila a Hanáci si tak udrželi do poslední dvacetiminutovky dvoubrankovým náskokem – 2:0

Ve 42. minutě převzal Chlán kotouč ve vlastním obraném pásmu a prokličkoval se až k zakončení na ústeckou branku, těsně ale minul. Následně se vydal do úniku ústecký Protasenja, Bláha si jeho zakončení pohlídal. Ve 43. minutě se prostějovští dostali do tlaku před ústeckou brankou a několikrát ohrozili Šatného. Tento nápor vyústil ve vyloučení jednoho z hostujících hráčů. Jestřábi z této přesilové hry vytěžili pouze dvě velké šance, od modré to zkoušel Pěnčík a Žálčík. Po střele Havránka ve 46. minutě nevěděl Bláha chvíli, kde má puk. Nakonec jej ale vyhodil a uklidil svůj tým. V další prostějovské výhodě vyslal jedovatou střelu z mezikruží Bartoš, orazítkoval nakonec jen tyč. Deset minut před konce zápasu zamotal hlavu ústeckým v jejich pásmu Novák, který nakonec nabil Jandusovi, jeho rána nebyla zcela přesná. V čase 52:50 šli domácí do čtyř. V početní výhodě se Slovan usadil před Bláhou, který se měl co otáčet. Kolem 56. minuty to na mladého gólmana soupeře zkoušela první formace. V čase 56:25 nastala zajímavá situace, kdy ústecký Ondřej Bláha vystřelil na prostějovského Ondřeje Bláhu. Souboj jmenovců vyhrál gólman Hanáků, který bezchybně zasáhl. Dvě minuty před finálním hvizdem to hosté zkoušeli bez brankáře v šesti. 21 vteřin před koncem šel na trestnou lavici Hrdinka. V čase 59:43 využili hosté početní výhodu. Po šťastném nahození Karla Klikorky zapadl puk za záda prostějovského brankáře. V dramatickém závěru však domácí udrželi vedení, a berou tak všechny tři body - 2:1

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): „Dneska takový těžký zápas. Ústí hraje fyzický hokej, což některým našim hráčům nesedí. Nicméně jsme dali dva pěkné góly, obránci to tam krásně vstřelili. Myslím si, že v takových zápasech je potřeba hrát s větší chytrostí. Mít méně ztracených kotoučů ve středním pásmu a vetší chytrost. Když už je soupeř na kotouči, tak se umět dobře postavit, dohrát ty soupeřovi hráče, tak jak se to má dohrát. U nás v obranném pásmu moc nevymýšlet. Občas to hrát jen tím lobíkem a hrát to doslova "vyčůraně". V tomto směru takové hráče nemáme. Důležité jsou ale tři body. Nicméně tam byl opět trochu podceněný konec, to se mi nelíbilo. Máme šanci vstřelit třetí branku, a nakonec z toho uděláme zbytečné drama. Vše bylo podložené Ondrou, který nás tam v těžkých chvílích podržel.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnešní zápas bych zhodnotil jako ubojovaný a vyrovnaný. Hokej se hraje hlavně na góly. Domácí Prostějov dal dva a tím pádem vyhrál. Naše kluky můžeme ale pochválit za bojovnost a dobrou hru. Nepouštěli jsme soupeře do moc šancí. Řekl bych, že jich bylo tak stejně. Soupeř dal dva góly a my jeden až v závěru. Bylo to pro nás těžké. Z naší strany tam byla nervozita a méně důrazu do brány. Myslím si, že jsme měli šance tak na tři góly. Gólman domácích to ale pochytal. Soupeři tak můžeme pogratulovat k výhře.“