B r n o - Po čtyřech utkáních bez gólu se Brněnští prosadili, a to hned třikrát. Přesto ale nezískali z dnešního klání ani jeden bod. Klid do hry Ústeckých přinesly dvě slepené branky z první třetiny. Domácí třikrát snížili, na remízu však již nedosáhli. O tři body pro Lvi se postarala hlavně dvojice Appel - D. Tvrzník, která se rovnoměrně podílela na dvou brankách. Tato výhra znamená pro Ústecké setrvání na čtvrté příčce a zvýšení náskoku před pátým celkem na devět bodů. Ztráta na třetí Beroun zůstává nadále dvoubodová. Medvědi po dnešním zaváhání Jihlavy ztrácí na druhou příčku stejný počet bodů.
so 6. 12. 2003
HC Kometa Brno
3:4 0:2, 1:1, 2:1

Branky: 28. Kašík (Lhotský, Sedláček), 46. Nohel (Sedláček, Elsner), 54. Mráz (Zagrapan) - 14. Buďa (Lipina, Dragoun), 15. Hodek (Koudelka,Skuhrovec), 31. Appel (D. Tvrzník, Sýkora), 51. D. Tvrzník (Appel). Rozhodčí: Vlček . Bejček, Kabourek. Vyloučení: 1:1. Bez Využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 528.

HC Kometa Brno: Smolka - Lhotský, Elsner, Kučírek, Mainer, Z. Sedláček, David - Kašík, J. Sedláček, Nohel - Piecha, Valigurský, Luka - Šperger, Zagrapan, Mráz

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Mrázek, Skuhrovec, Kříž, Kočí, Drábek, Evan - Hodek, Koudelka, Kudrna - Buďa, Lipina, Dragoun - Appel, T. Sýkora, D. Tvrzník - Sedlák

Bez Michala Konečného, který byl nahrazen Radkem Svobodou, a dalšími změnami v kádru nastoupila Kometa Brno do utkání proti ambicióznímu celku z Ústí nad Labem. Domácí tížila velká krize, která se vleče již několik týdnů a vyvrcholila v posledních 4 zápasech, kdy nebyl tým schopen vstřelit byť jedinou branku. Zato Hrachovina se Smolkou museli celkem 21x lovit puk ze sítě.

Brněnský tým vstoupil do zápasu s odhodláním zlomit prokletí. Po krátkém osmělování zavelel k velkému úvodnímu náporu Kašík. Na modré uvolnil Nohela, ten ale marně hledal skulinku mezi Sáblíkovými betony. V dalších minutách nastalo velké představení pro ústeckého gólmana. Kometa vyvinula obrovský tlak, její hráči stříleli ze všech možných i nemožných pozic, ale pevná zeď značky Lukáš Sáblík odolávala. Ústí nebylo schopné se ze sevření vymanit, jen místy se dařilo přesunout hru do středního pásma. V 9. minutě neproměnil nájezd dva na jednoho brněnský Piecha a zanedlouho nedokázal překonat z bezprostřední blízkosti bezmocně ležícího Sáblíka J. Sedláček. Kometa stále čeká na branku, jak na boží smilování, nebesa však nakloněna bílomodrým dresům nejsou. Ve 12. minutě první vážné šanci hostí (Tvrzník s Apelem jeli dva na jednoho) ještě dokázal zabránit Smolka, o dvě minuty později se však již nedokázal postavit průniku Budi, který přešel přes Kučírka a nadvakrát otevřel skóre zápasu – 0:1. Kometa se hned vzápětí vzepjala k útoku, ovšem její konsternovaná obrana nezvládla hned následující situaci, kdy se usadil před Smolkou Koudelkův útok a po Elsnerově chybě poslal zblízka Hodek hostující tým do dvoubrankového vedení. V 15. minutě měli snížení na holi opět hráči z útoku zapůjčeného z druholigové Sarezy Ostrava, avšak ani Valigurský si na Sáblíka nepřišel.

Po 41 sekundách druhé třetiny rozhodčí Vlček poprvé zvedá paži a posílá na trestnou lavici Koudelku za hákování. Kometa však nedokáže přetavit početní výhodu ve vážnější ohrožení soupeřovy branky. Jedinou prudkou střelu vyslal Lhotský ve chvílích, kdy ústeckému útočníkovi chybělo k návratu na led pouhých 15 sekund. Po návratu do pěti se osmělilo Ústí a začalo hrát daleko více dopředu. Jeho nápor však ve 28. minutě utnuli domácí vytouženou brankou. Lhotský střílel zpoza kruhu, jeho střelu Sáblík s obtížemi zlikvidoval, ale na dorážku Kašíka už byl krátký – 1:2. Tak se povedlo nečekané a Kometa zlomila střelecké prokletí, které trvalo neuvěřitelných 278 minut. To by ovšem nebyla Kometa, aby hned poté, co si těžce vybojovala kontaktní gól, neinkasovala. Odpověď trvala Ústeckým Lvům rovné tři minuty – po chybě Davida na modré se dostal do samostatného úniku Appel a s přehledem opět vrátil Severočechům dvougólové vedení. Další minuty přinesly šance na obou stranách, skóre se však již změnit nepovedlo ani jednomu z bojujících celků. Jen ve 39. minutě si neodpustil hostující kapitán Daniel Hodek komentář k výkonu čárového rozhodčího, který mu odpískal postavení mimo hru, za což byl odměněn desetiminutovým odpočinkovým pobytem u časoměřičů.

Do třetí třetiny nahradil odpočívajícího Hodka Sedlák. Uběhlo jen 29 sekund a hra se na chvíli přerušila, neboť Buďa inkasoval do obličeje střelu pukem. Avšak dokázal svou odolnost a nezameškal jediné střídání. Snížit opět na rozdíl jediné branky mohl Lhotský ve 43. minutě, ale ani nadvakrát Sáblíka nepřekonal. Ve 45. minutě si šel sednout na trestnou lavici Piecha za nedovolené bránění a tak mělo Ústí šanci se předvést v přesilové hře. První její část sehrálo poměrně slušně, jeho hráči si připsali dvě střely, ale pak ujel J. Sedláček s Nohelem a druhý jmenovaný nedal Sáblíkovi žádnou šanci – 2:3. Čtvrtou branku Lvů mohl vstřelit ve 49. minutě zblízka Sedlák, ale Smolka mu povyjetím dopředu zmenšil střelecký úhel a tak trefil jen jeho betony. Ty zastavily zanedlouho také střelu Lipiny. Na druhé straně se snažil prosadit Valigurský, ale skóre se změnilo až v 51. minutě. D. Tvrzník s Apelem ujeli brněnské obraně zaměstnané útočnými povinnostmi a prvně jmenovaný pohodlně do úplně prázdné branky přidal další brankovou pojistku Ústeckých, kteří tak odskočili domácím opět o dvě branky. Kometa se vzepjala k odvrácení další prohry. Chybělo šest minut do konce zápasu, když Mráz dorazil střelu Zagrapana – 3:4. Ústecký trenér Setikovský uklidnil své hráče time-outem. Naordinoval jim hlavně bezpečnou obranu, ze které jen občas útočníci vyráželi na nebezpečné protiútoky. Kometa potřebovala vstřelit ještě jednu branku a tak se její hráči snažili hnát dopředu. Tam ale čekala pevná ústecká obrana, kterou se jim až do konce nepovedlo s výjimkou J.Sedláčka a Piechy překonat.

Kometa dnes předvedla kvalitní výkon, za který se její hráči vůbec nemuseli stydět a pokud budou předvádět alespoň takové výkony jako tentokrát, mohou se v brzo nadít i bodových přírůstků.

Jindřich Setikovský (trenér Ústí nad Labem): Myslím, že o vítězství rozhodl výkon Sáblíka, jen v první třetině měl okolo 20 zásahů. Kometa dnes hrála velice dobře, překypovala bojovností, v úvodu měla více ze hry a srovnalo se to až ve 2. třetině. Letos tu v Brně, narozdíl od minulých let, nemá Kometa rozhodně slabý tým.
Lubomír Oslizlo (trenér Komety Brno): Soupeř vyhrál, neboť neproměňujeme šance. Bylo vidět zlepšení, ale na gól se strašně nadřeme a potom nás hned srazí zpět inkasovaná branka. Jindy, když dostaneme dva góly tým se položí, dnes bojoval dál. Po 4 utkáních jsme dali tři góly, ale body přesto doma nezůstaly.