Ú s t í n/L. - V napínavém souboji o druhé místo v tabulce byli nakonec štastnějším týmem domácí Ústečtí Lvi, kteří díky přesilovkovému gólu Milana Antoše z 55. minuty odrazili nápor Komety a v tabuce jí odskočili na 4 body. Výhra se nerodila lehce, domácí museli dotahovat. Podařilo se jim otočit, avšak srdnatě bojující Kometa vyrovnala. Na Antošův gól už však reagovat nedokázali. Byl to již 12. přesný zásah ústeckého kapitána.
so 25. 11. 2006
HC Kometa Brno
3:2 0:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 28. Janků z tr. střílení, 41. Slížek (Grof, Klobouček), 55. Antoš (Slížek, Ivan) - 21. Špelda (Barus, Hruška R.), 53. Barus (Hodek). Rozhodčí: Bolina - Šerý, Sichrovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 3 600. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Kolafa, Kudrna Jan, Pojkar - Klobouček, Slížek, Antoš - Janků, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Jiří Kudrna - Vítek.

HC Kometa Brno: Maláč - Malena, Špelda, David, Martínek, Vyhlídal, Karlíček - Černý, Brančík, Moskal - Hodek, Hruška R., Barus - Appel, Hruška J., Staněk - Obdržálek, Sojčík, Šúrek.

Do první třetiny vstoupili aktivněji domácí, už po několika vteřinách se Milan Antoš ocitl v první šanci zápasu, po chybě brněnské obrany se objevil sám před Maláčem, ale překonat jej nedokázal. Lvi se nadále snažili udávat tempo hry a prosazovat se v útoku, ale Kometa jejich výpady zodpovědně kryla a naopak se vydávala sama na útočné výlety. Patrik Moskal vystřelil z úhlu, ale o nějaký ten centimetr minul branku. Oba soupeři bojovali o každý kousek ledu. Ústečtí dostali v páté minutě příležitost v podobě první přesilové hry, ale přestože se usadili v útočné třetině, nedokázali překonat hostujícího gólmana Maláče. Po ubráněném oslabení zahrozili i brněnští hokejisté, jmenovitě Sojčík se tlačil do slibné pozice k zakončení, ale obránce neustoupil ani o píď, a tak poskytl dostatek klidu Přikrylovi, aby si s pukem poradil. Velmi aktivně si počínal ale i ústecký první útok, Slížkovu střelu od modré se do brány pokoušel dorazit Antoš, ale Maláč s jeho záměrem nesouhlasil. I Kometa dostala možnost zahrát si v početní výhodě, ale málem doplatila na touhu prosadit se v útoku, když jí dokázali ujet Slížek s Klimtem, se střelou druhého jmenovaného si ale brněnský brankář poradil. Brno se vrátilo do útoku, ale Appel trefil jen boční konstrukci Přikrylovy branky a s pokusem Radima Hrušky si domácí brankář poradil. Poslední velkou příležitost promluvit do osudu první třetiny měl Petr Hořava, ale ačkoliv střílel ze slibné pozice přímo před brankou, Maláč si zachoval čisté konto. Do druhé třetiny tedy měli hráči vstoupit za stavu 0:0.

Na začátku druhého dějství si počínali aktivněji hosté, vybojovali puk v útočné třetině a Lukáš Špelda mohl vystřelit od modré, Přikryl toho přes ostatní hráče nemohl moc vidět, a tak si puk našel cestu až za jeho záda. Kometu vstřelená branka povzbudila, a tak se i nadále vyskytovala v útoku. Ale i domácí se otřepali, aby zaznamenali několik pokusů o snížení. Micka se obtočil okolo branky, ale Maláče se mu překvapit nepodařilo. Úspěšní nebyli ani Ivan se svou dorážkou, ani Slížek, který si šikovně vybruslil před bránu. Domácí svou snahu o vyrovnání stupňovali, Janků se ocitl ve velmi dobré příležitosti, ale Maláč mu zabránil skórovat hozením hole, rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil právě Pavel Janků, klička do forhendu, kterou si položil brankáře, mu vyšla na jedničku, a tak puk bez problémů zasunul za brankovou čáru. Vstřelená branka vlila domácím novou krev do žil, a tak se opět ujali dobývání Maláčovy svatyně. Jejich aktivitu ale brzy začala brzdit vylučování a následná oslabení, jež museli sehrát a ve kterých pro změnu hrozili brněnští. Barusovu střelu ze střední vzdálenosti Přikryl nepustil dále než do své náruče. Ke konci druhé třetiny tlačili už opět Ústečtí, ale Slížek byl ve vyložené šanci faulován a v následné přesilové hře Klimt puk za Maláče neprotlačil a Marek Ivan nemohl po Kudrnově střele zkrotit kotouč, který poskakoval na brankové čáře.

Jak špatně vstoupili Lvi do druhé třetiny, tak výborně začali třetinu poslední. Z té stihlo uplynout pouze čtyřiadvacet vteřin, než se rozsvítilo červené světlo za Maláčovými zády. Stalo se tak po střele Jakuba Grofa, kterou Ladislav Slížek dorazil do sítě. Kometa se snažila na nepříznivý stav co nejrychleji reagovat, ale Sojčík střílel nad. A Slovan se také nechtěl vzdát pobytu v útočném pásmu, Marek Ivan z pozice mezi kruhy nikým netísněn střílel z první, ale minul branku. Na druhé straně střílel hned po buly David Appel, ale Přikryl se překvapit nenechal. Radim Hruška se dvakrát v krátkém časovém intervalu toužil gólově prosadit, ale obě jeho příležitosti ztroskotaly na domácím brankáři. Do útoku se pustili i domácí, ale Kometa je obrala o puk a pustila se do brejku. Hodek přihrál Barusovi, ten se nemýlil a v padesáté třetí minutě vyrovnal. Z nerozhodného stavu se ale hosté mohli radovat pouhé dvě minuty. V přesilové hře vypálil Ladislav Slížek od modré, Maláč jeho střelu jen vyrazil a na dorážku Milana Antoše už byl krátký. Brněnští se ani v této fázi utkání nevzdali a před Přikrylovou brankou zahrozili Sojčík a posléze Hodek s Barusem. V posledních dvou minutách hry ale už Ústečtí Lvi udržovali puk v bezpečné vzdálenosti od své branky, a tak své soupeře k ničemu zásadnímu nepustili.

Pavel Hynek (Ústí nad Labem): „Bylo to oboustranně kvalitní utkání a nám se celkem dařilo v té první třetině, kdy jsme si vypracovali celou řadu dobrých střeleckých příležitostí, ale ty jsme nevyužili, nepřetavili jsme to ve vedení. Zaspali jsme začátek druhé třetiny, první střídání byla špatná, inkasovali jsme a soupeř měl celou řadu šancí, díky kterým nám mohl odskočit. Dokázali jsme srovnat, ale pak jsme hráli oslabení. Ale jak se nám nepodařil vstup do druhé třetiny, tak se nám podařil ten do té třetí a dostali jsme se do vedení. Jenže pak jsme se dost zaměřili na tu obranu, soupeř nás dostával pod tlak, hráli jsme dost pasivně a pak stačil jeden brejk, aby Kometa vyrovnala. Jsem rád, že jsme se ještě po tom vyrovnání soupeře dokázali zmobilizovat a to utkání přetlačit na naší stranu, protože to vítězství jsme si zasloužili.“
Lubomír Oslizlo (Kometa Brno): „Ústí je silné mužstvo a my jsme sem jeli s tím, že musíme vycházet ze zabezpečené obrany a proměňovat brejky, ty situace tam dnes byli, ale když je neproměníte, tak se těžko vyhrává. Bylo to vyrovnané utkání, nemohli jsme předpokládat, že tady budeme Ústí šedesát minut válcovat, ale mrzí nás, že jsme tady alespoň ten bod neurvali, protože mám za to, že jsme na něj měli. První gól jsme dostali z trestného střílení, ve druhém jsme dostatečně nepohlídali hráče, což je trestuhodné, a při třetím gólu jsme špatně vyhodili kotouč v oslabení, ta obrana byla přetížená, nepokryli jsme hráče před bránou a inkasovali jsme.“