Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Gólové žně přinesly Slovanu vítězství v derby
04.01.2021 | Jan Koudelka
Autor fotografie: Sporty Ústí

Gólové žně přinesly Slovanu vítězství v derby

Ú s t í n/L. - V prvním utkání v novém kalendářním roce se předvedli zejména ústečtí útočníci, kteří nasázeli soupeři postupně hned osm branek. Hamalčík pustil za svá záda pouze dvě střely soupeře a Ústí se tak raduje z prvních letošních bodů. Další utkání sehraje Slovan ve středu proti Slavii.

ZS Ústí n. L.
9.
pondělí 4. 1. 2021, 16:00 h
8:3
(3:0, 1:1, 4:2)
 

Branky a nahrávky: 5. Trávníček (Vrdlovec, Protasenja), 14. Vrdlovec (Severa, Š. Havránek), 17. Pšenička (Vala, Protasenja), 32. Pšenička (Tůma, J. Drtina), 41. Protasenja (J. Drtina, Vl. Brož), 42. Vrdlovec (Š. Havránek, Severa), 46. Vala (Vl. Brož, G. Szturc), 48. Tůma (Pšenička, Protasenja) – 27. J. Svoboda (Trefný, Chlouba), 48. Homer (Bucek), 53. Chlouba (J. Svoboda). Rozhodčí: Petružálek, Zavřel – Flegl, Kokrment. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2. 8:2. 8:3.

Ústí nad Labem: Hamalčík – Vl. Brož, Vala, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Pika – Tůma, Pšenička, Protasenj – Trávníček, Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček, Furch.

Kadaň: Hanuljak – Kottek, Trefný, Karmaškov, Kubát, R. Havel, Seemann, T. Běhula, Havlín – J. Svoboda, Chlouba, Koblížek – Matyáš Svoboda, Houška, Homer – Bucek, Jakub Veselý, Berčík.

Komentář

Do utkání vstoupili aktivněji hosté z Kadaně, Hamalčík měl plné ruce práce hned se čtyřmi pokusy Trhačů z bezprostřední blízkosti. Tato situace ale jako by otočila vývoj zbytku první dvacetiminutovky. Od té chvíle byl v jasné převaze domácí Slovan, první branku zařídil po Vrdlovcově přihrávce kapitán Michal Trávníček. Druhá lajna Ústí byla nadále aktivní, o velký rozruch před Hanuljakem se postaral kompletní útok této formace, který čelil pouze jednomu obránci hostí, svou akci ovšem překombinovali. Chvíli na to se tento útok již prosadil, síť za Hanuljakem rozvlnil Daniel Vrdlovec. Dvě a půl minuty na to si s kadaňským obráncem pohrál Tomáš Pšenička a zvýšil na rozdíl tří branek. Kadaň měla k dispozici dvě přesilové hry, zajímavější příležitost si ovšem nevypracovala – 3:0

I v úvodu druhé třetiny čaroval Hamalčík, který za pomoci obránců dokázal zneškodnit střelu, po které už puk téměř přejel brankovou čáru. V páté minutě tohoto dějství předvedl pohlednou akci Grim, který ovšem nakonec Hanuljaka neprostřelil. Po faulu Voženílka hrála Kadaň třetí přesilovku, už to vypadalo, že i toto oslabení Slovan ubrání, puk se ovšem dostal na hůl Jakuba Svobody, který střelou zápěstím překonal Hamalčíka. Obdržená branka nakopla ústecké, kteří se začali dostávat do slibných pozic. Ujala se ovšem až ta Tomáše Pšeničky, který převzal puk na modré a následně pohotově zakončil. Poslední velkou příležitost měl Severa, který z mezikruží trefil pouze Hanuljakovy betony – 4:1

Do třetí třetiny naskočili domácí nejlépe jak mohli, po půl minutě hry se kotouč dostal na modrou, kde stál volný Anatolij Protasenja, který zakončil obdobně, jako Svoboda na druhé straně. Hned po něm překonal Hanuljaka i Daniel Vrdlovec, který si počíhal na puk před bránou. Následovala dvouminutovka, ve které to třikrát zkoušel Furch, na Hanuljakovi si ale vylámal zuby. Další branku přidal do kadaňské branky David Vala přesnou trefou z mezikruží. Po sérii šancí na obou stranách se ujala ta Davida Homera, puk zapadl za Hamalčíkovo rameno. Slovan s odpovědí dlouho nečekal, Pšenička předložil Martinu Tůmovi přihrávku před prázdnou bránu a ten příležitostí nepohrdl. Gólové hody pokračovaly i nadále, Roman Chlouba, se sám vstříc Hamalčíkovy nemýlil a blafákem ho překonal. V závěru utkání přišla ještě početní výhoda pro Trhače, ve které měl největší šanci ústecký Grim, který si vynutil také faul - 8:3

 Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Vzhledem k výsledku by se mohlo zdát, že šlo o jednostranný zápas, avšak Kadaň nebyla vůbec špatný soupeř. Nám se pouze podařilo dát hodně branek v rychlém sledu a hosté poté trochu odpadli. My jsme však dnes dělali spoustu chyb a stále je na čem pracovat, jelikož poté přijdou silní soupeři a my se musíme stále zlepšovat.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): Dnes jednoznačně rozhodla první třetina, kdy jsme byli v úvodu aktivnější a mohli jsme několikrát vstřelit první branku, ale nedali jsme. Poté jsme dostali dva rychlé góly a úplně jsme se sesypali. Poté již zápas dopadl tak, jak dopadl.

Vzájemné zápasy v sezóně 2020/2021
4.8.20 | Kadaň - Ústí nad Labem | 3:1
18.8.20 | Ústí nad Labem - Kadaň | 6:2
4.1.21 | Ústí nad Labem - Kadaň | 8:3
3.2.21 | Kadaň - Ústí nad Labem | 1:5
Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Jiří Severa: Týmový cíl je jasný, postupit do play-off

Ú s t í n/L. - Před tréninkem na ledě jsme vyzpovídali Jiřího Severu, který ve Slovanu začne už... Celý článek

Dorost: Ústí porazilo v přípravě i Benátky nad Jizerou

Benátky n. J. - Ústečtí dorostenci odehráli další přípravný zápas. Na ledě Benátek byli jasně... Celý článek

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv