Ú s t í n/L. - Za stavu 0:2 se přesunula čtvrtfinálová série na ústecký led. V souboji s Havířovem se jasně ukázalo, kdo byl favorit této série. V dnešním utkání vedli hosté již 3:0, pak se ovšem trefil Koval a snížil. Poslední tečku utkání dal nicméně havířovský Štefka a z vítězství se tak radují hosté.
so 7. 3. 2020, ZS Ústí n/L
AZ Heimstaden Havířov
1:4 0:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 55. Koval (Janoušek) – 14. Juhász (Pindel), 23. Pindel (Kočí, Revaj), 26. Štefka (Zmarzlák, Juhász), 58. Štefka (Juhász). Rozhodčí: Kraval – Svoboda, Klouček. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 111. Střely na branku: 8:61. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Svoboda – Šešina, Stuchlý, Jarábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Čermák, Janoušek, Tot, Hampl, Harkabus, Matloch, Macek, Koval

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Zmarzlák, Koubek, Ševěček, Uhlíř, Kočí, Pavelek, Grygar – Štefka, Kubík, Hudeček, Pindel, Tomeček, Horváth, Revaj, Juhász, Moškoř, Byčkov, Mrkvica

Úvod utkání byl poměrně rychlý a tvrdý z obou stran. První velká šance utkání přišla v sedmé minutě. Jeden hráč Havířova dorážel do prázdné branky, skvělý zákrok ale předvedl Svoboda. O minutu později opět úřadoval Svoboda. Tentokrát zneškodnil střelecký pokus Revaje. Ve třinácté minutě přišla přesilová hra pro Slovan. Ta se jim ovšem vůbec nepovedla. Ujíždějící Tomeček se ještě radovat nemohl, zato Lukáš Juhász se již trefil, když zužitkoval parádní přihrávku Pindela. V šestnácté minutě to byl opět Juhász, kdo se mohl radovat z navýšení vedení. Trefil ovšem pouze tyč. V osmnácté minutě tečoval ústecké nahození Tot a nebyl daleko od toho, aby zadělal Štipčákovi na problémy – 0:1

Druhou třetinu zahájil Havířov ve velkém stylu. Nejprve si s pukem dobře porozuměl Vojtěch Pindel, který vymetl levou šibenici. Po pár minutách se v přesilové hře trefil David Štefka. Hosté byli nadále aktivní, po střele Pindela byl k vidění nemalý závar před Svobodou. V půlce utkání to zkoušel z leva Hampl, brankař hostí byl ovšem pozorný. Na druhé straně vystřelil nebezpečně Štěveček, ani on ale neskóroval. Konec třetiny dohrávalo Ústí v oslabení. Jedinou výraznou šanci hostí zapsal Juhász, s jehož pokusem si ale poradil Svoboda - 0:3

V úvodu posledního dějství zapsal velikou příležitost Štefka, na Svobodu ale nevyzrál. Po této šanci se dlouho nic moc nedělo, až v padesáté minutě měli dvě velké šance hosté. Nejprve neuspěl Pindel, poté si na Svobodovi vylámal zuby další z havířovských útočníků. V padesáté druhé minutě se za Svobodou rozezněla tyč po střele Pindela. V padesáté páté minutě přišla slavná chvíle pro mladého Matěje Kovala, který se po Janouškově přihrávce nemýlil a snížil. Poslední slovo měl ovšem havířovský David Štefka, ten vystřelil z mezikruží a de facto ukončil utkání. Pro Slovan tedy letošní sezóna končí, Havířov postupuje dál – 1:4

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): „Zápas se nám povedl hlavně výsledkově, 1:4. Havířov ukázal velikou kvalitu hráčů, i když přijel v poněkud kombinované sestavě, nechali doma sedm nejlepších hráčů, tím pro nás je ten výsledek o něco vlídnější. Havířov ukázal kvalitu, myslím si, že nás výrazně přehrál, i předtím. Pro kluky je to zkušenost a dnes odehráli slušné utkání. Havířovu přeji, ať postoupí dál, kvalitu na to mají.“

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): „Myslím si, že jsme to měli celé pod kontrolou. Přijeli jsme v improvizované sestavě, vzali jsme hodně mladých, takže jsem rád, že to ti kluci zvládli a že jsme neudělali nějakou větší chybu krom inkasované branky. Myslím si, že o vítězi nebyl od začátku pochyb. Moc klukům gratuluji, teď přijdou daleko organizovanější soupeři. V Ústí se jim na aktuálním stavu podepsala řada zranění, bylo jich málo, takže jsme toho využili.“