Ž ď á r n/S. - Juniorům utekl ve Žďáru nad Sázavou úvod utkání, ve kterém obdrželi dvě branky. Náskok domácích nedokázali, i přes spoustu šancí, smazat a v zápase ještě dvakrát inkasovali. Další body tedy do Ústí nevezou.
pá 27. 9. 2019, ZS Žďár n/S
SKLH Ždár nad Sázavou
4:1 2:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Jindra, 11. Hampl (Štola), 35. Doležal (Štola, Winkler), 60. Jindra (Hromádka) – 12. Harkabus (Janoušek, Suchlý). Rozhodčí: Mejzlík – T. Krejčí, M. Krejčí. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 56. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

SKLH Ždár nad Sázavou: Krejčí – Prokop, Čermák, Pelikán, Grauer, Winkler, Brož, T. Doležal – Štola, Brúha, Procházka, Pachl, Malenovský, Šerejch, Hromádka, Jindra (C), Augusta, Bednář, P. Doležal

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Gottfried, Jarábek, Polata, Stuchlý, Štěpánek – Harkabus (C), Hampl, Matloch, Macel, Brandner, Tot, Janoušek, Šindelář, Čermák

Úvod utkání vyšel jednoznačně lépe domácím. Hokejisté Žďáru si vytvořili několik slibných šancí, tu největší neproměnil Hromádka. V páté minutě měli hosté z Ústí příležitost v podobě přesilové hry. Slovanu ovšem nevyšla jedna z rozehrávek a kapitán domácích Matěj Jindra chybu potrestal úvodní brankou. Ústí se dál nemohlo dostat do hry a v jedenácté minutě inkasovalo znovu. Tomáš Pachla uklidil puk, po přesné přihrávce, do prázdné branky. Hosté dokázali odpovědět hned po dvaceti vteřinách, Matěj Harkabus trefil mezeru mezi betony Krejčího. Ve zbytku třetiny si šance stále připisovali spíše domácí hráči. Volke si ale poradil se všemi, včetně té největší Malenovského - 2:1

Začátkem druhé třetiny dvakrát prověřil brankaře Žďáru Šindelář. Na druhé straně si střelu do statistik připsal Augusta. Po těchto pokusech přišly dvě přesilové hry domácích, v té druhé měli hosté štěstí, když Brúha promáchl puk před odkrytou brankou. Do třetice všeho dobrého, toto pořekadlo se u domácích potvrdilo. Ve třetí přesilovce týmu z Vysočiny se o velmi kuriozní branku postaral Tomáš Doležal. Po střele z úhlu Štola se puk odrazil právě od Doležalovy brusle za záda Volkeho. Koncem třetiny hrál Slovan oslabení po čtvrté v řadě. V početní nevýhodě se k dobrému pokusu dostal Harkabus, minul ovšem branku - 3:1

Ústí pokračovalo i v poslední třetině ve své nedisciplinovanosti. V oslabení, po faulu Tota, se dostal do úniku Macel, jehož kličku Krejčí vystihl. Ubráněné oslabení hráče hostí nakoplo a první polovina tohoto dějství patřila jim. Hráči Žďáru nabídli Slovanu přesilovou hru také. Nejlepší střelu si v ní vypracoval Harkabus. V poslední vteřině přesilovky už se ústecký tým radoval ze snížení, branka ale nebyla uznána, kvůli špatnému postavení Krejčího svatyně. Hráči Slovanu i nadále prověřovali Krejčího, brankař Žďáru ale zůstával bezchybný. Čtyři minuty před koncem šli domácí do čtyř. S přesilovkou ovšem nezačali hosté dobře, do samostatného úniku se dostal Štol, svůj nájezd ale neproměnil. Do další početní výhody se dostalo Ústí necelé dvě minuty před koncem utkání. Tuto výhodu zvýraznilo ještě odvoláním Volkeho. Po sérii ústeckých pokusů se dostal k puku Matěj Jindra a pojistil výhru Žďáru gólem do prázdné branky. Utkání skončilo výhrou domácího celku - 4:1