Kadaň - Dnešní severočeské derby si podmanil ústecký tým. Velký podíl na výhře nad Trhači z Kadaně má Petr Maršoun, který si v dnešním utkání připsal tři kanadské body. Ústí nad Kadaní celý zápas vedlo a po zásluze tak veze všechny bodu s sebou.
so 12. 10. 2019, ZS Kadaň
SK Trhači Kadaň
2:5 0:2, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 25. Foltýn (Zygmunt), 39. M. Jandus (Trefný, Chlouba) – 6. Kružík (Severa, Pšenička), 8. Maršoun (D. Krejčí, Tůma), 25. Maršoun (Vildumetz, Tůma), 53. O. Bláha (Kordule, Filip), 60. Maršoun. Rozhodčí: Zubzanda Tomáš, Pavlovič Alexander – Kokrment Ondřej, Coubal Richard. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 430. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

SK Trhači Kadaň: Neužil – Trefný , Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Mert, M. Jandus, Klodner – Wágner , Kalaj, Chlouba – Michnáč, Zygmunt, Zabloudil – Koblížek, Rindoš, Čech – Homer, Řepík, Zd. Zabloudil

Ústecký Slovan s.r.o.: Brízgala – D. Krejčí , Zelingr, Hes, Veber, Zukal, Smetana – Kružík , Pšenička, Severa – Tůma, Vildumetz, Maršoun – Jelínek, Kordule, D. Merta – Filip, Dörner, O. Bláha

Kadaň do utkání vstoupila s lepším pohybem, než soupeř, ten ale dokázal využit dvě větší zaváhání v domácí obraně. Ihned od úvodu třetiny byla Kadaň usazena v útočném pásmu, ale Adam Brízgala byl připraven. Poté se ukázal Petr Maršoun, který prokličkoval celé kluziště, ale zakončení mu překazila domácí obrana. Stejně tak tomu bylo i na straně Trhačů, kdy se do střelecké pozice dostal František Wágner, ale ani on se k zakončení nedostal. Časomíra ukazovala čas 05:58, kdy hosté vyhráli vhazování před Neužilem a Jiří Severa našel mezi kruhy volného Daniela Kružíka, jenž nedal domácí brankáři sebemenší šanci k úspěšnému zákroku - 0:1. O 108 vteřin později se Ústí nad Labem radovalo po druhé. Daniel Krejčí nahodil puk od modré čáry, toto nahození Neužil vyrazil pouze k levé tyči, kde se nejlépe zorientoval Petr Maršoun - 0:2. K vidění poté byly dvě gólové šance na straně Trhačů. Do té první se dostal Pawel Zygmung, jenž ze samostatného úniku zamířil mezi betony Brízgaly, ten je ovšem sklapl včas. Do druhé šance se dostal František Wágner, jenž se výborným pohybem dostal až mezi kruhy, ale branku přestřelil.

Druhá perioda hodně připomínala tu první. Trhači se ihned od úvodního vhazování sadili před Brízgalou, ale ze vstřeleného gólu se opět radovali hosté. Tomáš Vildumetz vyslal střelu mezi betony Jakuba neužila - 0:3. Ihned vzápětí se Kadaň usadila před hostujícím brankářem, který první pokus chytil. Ke vhazování v útočné třetině se postavil Pawel Zygmund, který kotouč poslal na modrou čáru, přesně na hůl Michaela Foltýna, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:3 Utkání se poté přelévalo z jedné strany na druhou, ale brankáři na obou stranách byli bezchybní. Trhačům byla dvě minuty před koncem třetiny nabídnuta přesilová hra. V té se dostal kotouč k modré čáře, kde byl Martin Jandus, jehož střela skončila v pravém horním růžku hostující klece - 2:3.

I třetí dvacetiminutovku zahájila Kadaň v útočném pásmu. Z čehož vyplynulo vyloučení na straně hostů. Ústí nad Labem oslabení ovšem bez problémů ubránilo. Po několika nepřesných pokusech domácího celku přišel trest v podobě čtvrté inkasované branky. Pavel Kordule společně s Ondřejem Bláhou ujeli do přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný již neměl těžkou práci - 2:4. Následovala další početní výhoda pro Trhače, ale ani tuto možnost Kadaň nevyužila a tak hosté trestali po páté v zápase. Petr Maršoun se dostal do samostatného úniku a své sólo zakončil přesně za záda Jakuba Neužila. Trhači si tak na svůj účet připisují další prohru.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Úvodní dvacetiminutovka se pro nás od samého začátku nevyvíjela dobře. Inkasovali jsme dvě laciné branky na základě našich hrubých chyb. Později se nám to podařilo srovnat, ale chyběl tomu tlak. Do druhé části jsme už nastoupili dobře, tlačili jsme soupeře, ale v koncovce nejsme přímočaří, netlačíme se do brány. Hostující brankář byl výborný. Jakmile na něj však nevyvineme tlak nebo h neznervózníme, tak branku dát nemůžeme. Třetí periodu jsme tlačili, avšak bezzubě. Lítá nám to všude okolo, naproti tomu soupeř dvakrát ujel a zvýšil svůj náskok na 4:2. Soupeři blahopřejeme ke třem bodům. Jsme zklamaní.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme spokojení jak s třemi body, tak s předvedenu hrou. Oproti minulému domácímu utkání jsme se o sto procent zlepšili, kluci hlavně bojovali. V první třetině jsme mohli branek dát více. Domácí následně snížili, my jsme mohli odskočit o tři, čtyři góly, ale po inkasované brance na 3:2 jsme zbytek prostřední části strachovali o konečný výsledek. Poté jsme si v kabině řekli, abychom se vrátili k výkonům z prvního dějství, což si myslím, že jsme nakonec splnili. Nakonec jsme přidali pátou branku a myslím, že jsme zaslouženě zvítězili.“